Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

1 hour ago, harper said:

 

Upravo tako. Useravanje BIGZ-ove zgrade bih shvatio kao licni napad nakon sto su posteno zasrali Metropol a NATO se pobrinuo za zgradu vazduhoplovstva u Zemunu.

stvarno, kada će nju da udome?

Link to comment
8 minutes ago, msv said:

Za taj K-District oko Beka su prvo prodavali žvaku kako se pravi svemirski brod by Zaha Hadid. Ispostavilo se da smo dobili najobičniju konfekciju (i još par spratova višu od prvog plana) koja potpuno zaklanja Kalemegdan gledano sa keja.

 

 

Zaha je bila aktuelna još 2012. godine, ali je taj projekat propao, a ekipa koja je sprovela K-District nema veze sa tim prvobitnim planom.

Edited by napadaj
  • Hvala 1
Link to comment
On 20.2.2021. at 15:57, Frank Pembleton said:

Radovi su urađeni površno, polepljeno je po postojećoj fasadi, da bi uštedeli skidanje "oplate" fasade.
Već prilikom kačenja su imali probleme da su im se stare ploče odvaljivale, onda su stručna lica predložila skidanje da bi se došlo do kostura, no to je odbijeno zbog troškova. Samo tamo gde se baš odvalilo i moralo je tako da se radi.

.... Shiit has hit the fan!
 

 

Otpasce sigurno samo,vetar ce tu uciniti svoje.

Link to comment
23 minutes ago, Arkadija said:

Opet pukla cev za vodu kod Beograđanke, na skoro istom mestu kao pre nekoliko godina. Izmenjen gradski saobraćaj od jutros.

Sad gledam na n1, katastrofa, ono se još širi. Saučešće svima koji izlaze na ulicu ovih dana.

Link to comment

Dolazi na naplatu desetogodišnji trend da je uloga stručnog nadzora na gradilištima puka formalnost.

I pre ove pošasti (a i pre njih u socijalizmu) je bilo permanentnih pokušaja izvođača zajedno sa investitorom da se marginalizuje bilo kakav organ koji ih kontroliše - nadzor i inspekcijske službe, ali je kakvog takvog reda po pitanju kontrole kvaliteta materijala i radova ipak bilo.

 

Razlog za fušarenje nije samo "dunsteraj" majstora i radnika, već skoro po pravilu šićar njihovih gazdi: ugradiš jeftin sličan, ali slabiji kvalitetat materijal, a prikažeš ga kao onaj po projektu skuplji i kvalitetniji - zarade svi: izvođač, investitor pa i pritisnuti nadzor (kad ga slome ili prosto i on pristane). Na gubitku je onaj krajnji korisnik koji je često i preplati to što je dobio.

 

Sa ovim kartelom i bratijom što sada gradi gotovo je izvesno u samourušavanje zgrada za koju deceniju, kao po sličnom predviđanju turskih seizmologa u vezi očekivanog razornog zemljotresa u Instanbulu - ne zna se kad će tačno, ali sigurno će.

 

 

 

 

  • +1 3
Link to comment

Ima li ikakvog načina da se elektronski dobije kopija Rešenja o porezu na imovinu za 2020. godinu? Pokušavao sam preko portala LPA-e, ali ne mere. Video sam da su slali preko eSandučeta, ali ga sve do sada nisam imao. Pokušao sam i peške, u lokalnoj poreskoj administraciji, ali, iz nekog razloga, to ne mogu da urade pre polovine marta ("nemamo pristup zbog završnog računa").

Link to comment
3 hours ago, notenoughreasonsforclaire said:

Ima li ikakvog načina da se elektronski dobije kopija Rešenja o porezu na imovinu za 2020. godinu? Pokušavao sam preko portala LPA-e, ali ne mere. Video sam da su slali preko eSandučeta, ali ga sve do sada nisam imao. Pokušao sam i peške, u lokalnoj poreskoj administraciji, ali, iz nekog razloga, to ne mogu da urade pre polovine marta ("nemamo pristup zbog završnog računa").

 

Registrujes se na eupravu i onda dobijes u esanduce poruke. Ja sam dobio prosle godine.

Link to comment

Ne znam gde da okačim ovo.

Jako volim i često posećujem izložbe u Galeriji Prirodnjačkog muzeja na Kalemegdanu i ova vest me je baš onako sentimentalno pogodila:

Instituciju staru 125 godina će samo da ukinu.

Ne znam ima li ikakve mogućnosti da se bilo šta učini da se to spreči, ali bih volela da pokušam:

https://mediasfera.rs/2021/02/23/u-godini-velikog-jubileja-prirodnjacki-muzej-prestaje-da-postoji/


 

Prirodnjački muzej u Beogradu uskoro gubi svoj 125 godišnji status značajne samostalne nacionalne ustanove kulture, nauke i prosvete i postaje radna jedinica Zavoda za zaštitu prirode Srbije. Pokušaji uspostavlјanja dijaloga sa Ministarstvom kulture, kako bi se razjasnili razlozi i namere, nisu nailazili na odziv nadležnih...

Edited by pt 2.0
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...