Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Bija je zatvorena juče ujutru, bila je zatvorena sinoć, zatvorena je i sad, sumnjam da će da oprave tako brzo...

 

Ed: Resavska i Kneza Miloša su prohodne, zatvoreno je samo ovo parče između.

 

Edited by Skyhighatrist
Link to comment
1 hour ago, Arkadija said:

Sada je u centru totalni hsos, jer je opet zatvorena Kralja Milana.

 

Koriste ovu havariju kod Beogradjanke da dignu i zamene asfalt do Terazija svuda gde je u medjuvremenu propao.

Link to comment
30 minutes ago, Jumanji said:

I ja sam "prosla" al pravo u pakao...kakva guzva i naravno sve po spisku.

Ali nece valjda stvarno da nastave ka Terazijama?
 

 

Kad sam ja prosao bili su u visini Skupstine Grada. Ne skidaju sve, samo delove mahom u zutoj traci koju su najvise ostetili autobusi i trole. I skidaju samo onaj povrsni sloj, to koliko danas moze sve da se zavrsi.

  • +1 1
Link to comment

Jesu li makar konacno otvorili Gavrila Principa posle fantomskih radova koji su imali za cilj da se puk nagleda velicanstvenog Nemanje Stefana?

Vec mesec dana kaobajagi rade nesto, vise mi nije jasno ni sta, pa se cesto pravi usko grlo prilikom skretanje iz Sarajevske u Nemanjinu, pa onda dole u Savsku.

Edited by Malvo
Link to comment

A koliko su bili protiv busplusa(kao i pretplate za rts) i sve su onda još unapredili

-------------

 

Inicijativa Ne davimo Beograd ocenila je danas da je tender za izbor novog operatera za naplatu karata u javnom gradskom prevozu "očigledna farsa", iza koje stoji namera vlasti da istoj firmi koja je i do sada obavljala taj posao u okviru sistema Bus Plus, dodeli još jedan ugovor.

 

Podsetili su da su na tender stigle dve ponude, jedna kompanije Kentkart Southeast Europe, inače vlasnika preduzeća Apex Solutions koje je do sada obavljalo posao naplate karata u Beogradu, i zajednička ponuda kompanija BUS LOGIC DOO iz Požarevca i Penta DOO iz Pule koja kako su naveli, "ni izbliza ne ispunjava uslove tendera".

"Ukoliko se ugovor sa Kentkart (bivši Bus plus) realizuje, dobićemo još jedno štetno javno privatno partnerstvo i izvlačenje novca iz budžeta, a stari animozitet građana prema ovakvom vidu naplate će ostati", ocenili su iz Ne davimo Beograd.

Naveli su da Bus plus nije ispunio svoju svrhu prilikom trajanja prethodnog ugovora i ocenili da je promena imena u Beogradska kartica "samo način da se podmetne isti sistem pod drugim imenom".

"Ono što Bus Plus jeste ostvario je postavka sistema naplate, ali onda se postavlja logično pitanje, zbog čega grad Beograd ne preuzme postojeći softver za šta ima mogućnost i ne nastavi naplatu karata samostalno pod nazivom Beogradska kartica i bez posrednika", stoji u saopštenju.

 

Link to comment
Grad ima mogućnosti da preuzme održavanje i razvoj hardvera i softvera sistema? Kako? Ima li Grad preduzeće kadro da se time bavi na adekvatan način? 
Mislim da nema, iskreno.
A naravno da je u međuvremenu moglo biti osnovano preduzeće koje bi bilo u vlasništvu grada i koje bi preuzelo model.
Tu je pitanje ako se grmelo da je sve to loše šta je sad?
Kao i sve.


.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

I koliki bi bio trošak u odnosu na ovaj sada? Da li bi se mogli zaposliti stručni ljudi za plate koje nudi grad? Vesić zvanično zarađuje kao osrednji IT stručnjak. Kako će obmavljati hardver? Da li će izbeći autsorsovanje privatnom sektoru, što se radi u svim državnim službama? 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...