Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

 
Zahvaljujuci toj kretenskoj studiji, na NBG koji je stvoren za visoke zgrade, nije niklo nista vise od 12 spratova sve dok sada Grujic nije poceo da gradi West65. Duz pruge na III bulevaru mogli smo imati sijaset kula umesto krmacica, ali avaj. Umesto onog bedema od A Bloka gde su zauzeli 80% parcele, mogli smo imati 3-4 kule. Nikakve se vizure tu ne stite, ista kvadratura prepakovana u solitere samo bi oslobodila prostor za vise zelenih povrsina, igralista, parkinga...
Naravno da oni ne bi prepakovali, kako kažeš, i ove kule su dokaz da investitori idu na max zauzeće parcele.
Ne sviđa mi se Ablok, ali ideja da bi eto neki investitor rekao:
"Pa dobro imam ovde 150 stanova "u visinu" i ta kula mi zauzima 50% parcele, sad ću tu parkove u drugih 50%"
Je naivna.
On bi uradio:
"Mogu 2 kule po 150 stanova i ful zauzeće kome trebaju parkovi"

Pa i ove tri kule su dokaz toga.


.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
2 minutes ago, Frank Pembleton said:

Naravno da oni ne bi prepakovali, kako kažeš, i ove kule su dokaz da investitori idu na max zauzeće parcele.
Ne sviđa mi se Ablok, ali ideja da bi eto neki investitor rekao:
"Pa dobro imam ovde 150 stanova "u visinu" i ta kula mi zauzima 50% parcele, sad ću tu parkove u drugih 50%"
Je naivna.
On bi uradio:
"Mogu 2 kule po 150 stanova i ful zauzeće kome trebaju parkovi"

Pa i ove tri kule su dokaz toga.


.... Shiit has hit the fan!
 

 

 I za to je odgovorna svaka vlast u BG-u, i ova sada i prethodne. Postoji ogranicenje koliko smes da zauzmes parcele. Ali se to nije postovalo ni za vreme DS-a, a pogotovo ne sada. Kada bi se to postovalo, onda ne bismo imali situaciju kakvu imamo. Ali bitno da se vodilo racuna o zastiti nepostojecih vizura..

Link to comment
26 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

 

Zahvaljujuci toj kretenskoj studiji, na NBG koji je stvoren za visoke zgrade, nije niklo nista vise od 12 spratova sve dok sada Grujic nije poceo da gradi West65. Duz pruge na III bulevaru mogli smo imati sijaset kula umesto krmacica, ali avaj. Umesto onog bedema od A Bloka gde su zauzeli 80% parcele, mogli smo imati 3-4 kule. Nikakve se vizure tu ne stite, ista kvadratura prepakovana u solitere samo bi oslobodila prostor za vise zelenih povrsina, igralista, parkinga...

 

A moglo je i da se ne spakuje toliko ljudi na parcelu in the first place.

Pa ne bi morale ni kule, ni bedem.

 

Mislim da samo stambeni deo je dobio od JKP Čistoća uslove u kojima traže šezdesetak kontejnera (možda i više).

Površina koju zauzima 60 kontejnera + površina za pristup i manipulaciju  je min. 250m2. Koliko drveća, dečjih igrališta itd.itd.

 

Edit. Pomešala sam A blok i The One kod Airport citija, ali ne menja suštinu, bedemi i jedno i drugo.

Edited by Tihajeza
Link to comment
 
 I za to je odgovorna svaka vlast u BG-u, i ova sada i prethodne. Postoji ogranicenje koliko smes da zauzmes parcele. Ali se to nije postovalo ni za vreme DS-a, a pogotovo ne sada. Kada bi se to postovalo, onda ne bismo imali situaciju kakvu imamo. Ali bitno da se vodilo racuna o zastiti nepostojecih vizura..
Pa ne, ti tvrdiš da bi se dozvoljavanjem i građenjem tih kula poboljšalo stanje i ne bi bilo tolikog zauzeća parcele.
O tome sam ja pričao.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
1 minute ago, Frank Pembleton said:

Pa ne, ti tvrdiš da bi se dozvoljavanjem i građenjem tih kula poboljšalo stanje i ne bi bilo tolikog zauzeća parcele.

.... Shiit has hit the fan!
 

 

Tacno. Postovanjem propisa o zauzetosti i bez ogranicavanja visine, ne bi bilo tolikog zauzeca. Kod nas je bilo suprotno.

 

Evo, Tihajeza navela primer Airport City-ja. Nijedna do sada izgradjena zgrada nije preko 12 spratova..

Link to comment
51 minutes ago, Barti66 said:

Sve je to tačno, samo mislim da nikako nebi bilo više parkova, spterena ili parkinga....bilo bi više kula samo.

kioska, kafića........... kad pogledam one "umetke" na bulevaru ZĐ od kineske banke pa nadalje.

Link to comment
Quote

Poverenik za infomracije od javnog značaja je zbog sakrivanja cene troškova izrade i postavljanja spomenika Stefanu Nemanji na Savskom trgu, koji su oznaćeni kao državna tajna, izrekao je novčanu kaznu gradonačelniku Beograda Zoranu Radojičiću, a kako nije bilo moguće naplatiti kaznu, Poverenik se obratio i Vladi Srbije

 

Link to comment

(N1) Potpisan ugovor o nabavci 10 električnih autobusa za Beograd

Quote

Ugovor o nabavci 10 električnih autobusa od firme DAT holding, vredan oko šest miliona evra, potpisan je u četvrtak u prostorijama Gradskog saobraćajnog preduzeća (GSP) Beograd.

/.../

Vesić je najavio da će danas će biti raspisana i javna nabavka za kupovinu sto zglobnih autobusa na gas, i dodao da Strategija Grada Beograda za smanjenje zagađenja podrazumeva da do 2030. godine u javnom prevozu više ne bude nijedno vozilo koje koristi dizel gorivo.

 

„U ovo vreme sledeće godine imaćemo te autobuse na gas na ulicama, što će biti velika promena za Beograd, a narednih pet godina kupovaćemo još po sto autobusa, tako da ćemo do 2027. imati šest stotina vozila na gas“, rekao je Vesić.

 

Dodao je da se do 2028. očekuje se da počne da radi i prva linija metroa, a druga do 2030. godine, i da od tada u Beogradu „nećemo imati ni jedan jedini autobus, nijedno vozilo javnog prevoza koje ne koristi ekološki prihvatljivo gorivo, odnosno nema ekološki prihvatljiv pogon“.

Link to comment
Poverenik za infomracije od javnog značaja je zbog sakrivanja cene troškova izrade i postavljanja spomenika Stefanu Nemanji na Savskom trgu, koji su oznaćeni kao državna tajna, izrekao je novčanu kaznu gradonačelniku Beograda Zoranu Radojičiću, a kako nije bilo moguće naplatiti kaznu, Poverenik se obratio i Vladi Srbije
 
kako nije bilo moguce naplatiti kaznu? pitam za drugaricu [emoji38]ol:

mozda nam zatreba.

sent from bubamoto


Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...