Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

meni je uvek lep. ali ja ne trazim od gradova chudesa. ono shto beograd ima, a da nisam nigde videla, kad sine sunce i beograd sija, bukvalno sija. ne znam kako i zashto to radi, ali to nema nigde.

bijem ko grdi beograd, ma shta mu demoni uradili :hihi:

sent from bubamoto

  • +1 2
Link to comment

ja volim da živim u beogradu, a sranja koja se dešavaju, pa šta ću im ja

 

da sad ima automobila na ulicama kao kad sam bio mali, nikakve primedbe ne bih imao, čak mi je na neki način smešno kako su unakazili trg ili dušanovu

  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

meni je uvek lep. ali ja ne trazim od gradova chudesa. ono shto beograd ima, a da nisam nigde videla, kad sine sunce i beograd sija, bukvalno sija. ne znam kako i zashto to radi, ali to nema nigde.

bijem ko grdi beograd, ma shta mu demoni uradili :hihi:

sent from bubamoto
 

 

Beograd ima dva neverovatna horizonta, raskosna, siroka, umirujuca, upravo sa onih tacaka gde je najveca frekvencija pogleda, sa Kalemegdana u pravcu Novog Beograda i Zemuna i sa novobeogradske strane na prostor izmedju Kalemegdana i Topcidera. Malo gradova na svetu ima takva dva ogromna horizonta u kojima mozes da uzivas sa zemlje, bez elevacije. Zato je ovaj Beograd na Vodi tolika steta, urezan je tacno po sredini ovog drugog.

 

Sto se tice sijanja na suncu, slican efekat ima Prag kad gledas spolja na njegov centralni deo.

 

Beograd je spektakularno lep grad, uglavnom ne nasom "krivicom". Postoji more gradova koji su pametnije, bolje, lepse i pazljivije sredjeni ali vrlo malo gradova ima tako vizuelno superiornu poziciju.

  • +1 5
  • Wub 1
Link to comment

Naravno da ima i drugih gradova koji imaju fenomenalne horizonte, Istanbul mi prvi pada na pamet. St Petersburg u nekim delovima. Samo kazem da su ti horizonti takodje prednost i Beograda.

 

edit: Sad videh slicnost.:)

Edited by harper
Link to comment

taj beogradski horizont je načet beograđankom, čurkalom kod tiršove i kliničkim centrom. sada se nastavlja sa ovim sranjem na obali save.

 

prijatno sam iznenađen stanicom u prokopu. na stranu gvozdene armature koje štrče, dole je OK. pristojne čekaonica, biletarnica i WC. malo vozova ali, kada se aktivira severna pruga biće življe. ne znam zašto ne funkcionišu linije ka požarevcu a upisane su u red vožnje. čak, ni vreme za koje odpešačim do trolejbusa nije veće od mog pešačenja od gepratove do bivše stanice.

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, djordje geprat said:

taj beogradski horizont je načet beograđankom, čurkalom kod tiršove i kliničkim centrom. sada se nastavlja sa ovim sranjem na obali save.

 

prijatno sam iznenađen stanicom u prokopu. na stranu gvozdene armature koje štrče, dole je OK. pristojne čekaonica, biletarnica i WC. malo vozova ali, kada se aktivira severna pruga biće življe. ne znam zašto ne funkcionišu linije ka požarevcu a upisane su u red vožnje. čak, ni vreme za koje odpešačim do trolejbusa nije veće od mog pešačenja od gepratove do bivše stanice.

 

Vi ste, Djordje, ocigledno covek prirode i zavidim vam na tome. Netaknute prirodne forme su po mom misljenju harmonijski najpreciznije jer ih je uklapala "ruka" milionima godina stara. Ipak, imajuci u vidu da smo mi ljudi graditelji, moramo imati odredjenu toleranciju za nas graditeljski doprinos.

  • +1 2
Link to comment

I mene zaista svaki put iznervira kad vidim kako je BnV "zatvorio" taj pravac.
A i bio sam kod prijatelja u onim soliterima kod Prokopa, i njima su se usrali u pogled.

.... Shiit has hit the fan!



Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...