Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

i da li je uopšte predviđeno da tuda ide civilni saobraćaj? pre neki dan sam prošao dok još nisam znao da li može fizički da se prođe ili još uvek rade nešto.. pored milicije u Penezića Krcuna, pa pored  palate pravde pa desno u Nemanjinu, izdaleka vidim prolazi neki autobus i ja za njim, ali kad sam prišao bliže sve linije žute. jel to neka nova moda

Link to comment

Ide oko tog polukruga... onaj ko hoce u Savsku i ka Gazeli obidje ceo polukrug, onaj koji hoce iz Karadjordjeve u Nemanjinu, on skrene levo.. Tramvaji isto tako... A posto se to jos uvek radi, ili delimicno pustaju taj saobracaj ili jos uvek nisu pustili u punom formatu,

 

Mislim da iz Savske ne moze jos uvek da se udje ni iz Nemanjine niti iz Karadjordjeve.

Edited by Milosh76
Link to comment
43 minutes ago, levi said:

 ali kad sam prišao bliže sve linije žute. jel to neka nova moda

Privremena horizontalna signalizacija.

 

I mene interesuje da li ima neki plan na internetu kako bi to trebalo na kraju da izgleda.

Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

nece. videcesh kad budesh prolazila. u tom spomeniku i trgu zapravo nema nishta grandiozno ni shockantno da bi se rushio, jer nema nishta. mrljav trgic sa mrljavim spomenikom, kakvih imash kolko hocesh sitnih svetaca po austrougrarskoj shto ni ne znash koji su. pravo je chudo kako bude jedna pricha, a realizacija ispadne sasvim neshto drugo.

sent from bubamoto
 

 

prolazila sam nekidan. spomenik je sokantan sund, besmislen ikonografski i urbanisticki, pojeo je zeljeznicku stanicu i bas je pravi simbol sns despotije 

  • +1 1
Link to comment
14 hours ago, Hamlet Strašni said:

Te koja na svaki način pokušava da dodeli glavnu ulogu u Holokaustu u Srbiji d

domaćem stanovništvu. 

a kako bi bilo da ovo serendanje o četnicima, nediću, partizanima, qrcu palcu prebaciš dole južno a ovog u forumu mladca opomeneš da ne gura posvuda svoju priču a koja nema veze sa topicima?

Link to comment
15 hours ago, Arkadija said:

A zar se, inače, svaka rasprava ne završi sa partizani vs. četnici

Ovo.

 

Stavljanje na jednu ili drugu stranu je toliko neinteligentno, u mnogim slučajevima i licemerno, a to se konstantno radi i među "Velikosrbima", ali i ovde.

Link to comment
2 hours ago, gospa buba said:

ja ne znam kako ce tu da se prolazi, to je pitanje koje ce da pojede sva druga pitanja.

Možda je poenta da nam se ogadi prolaženje tim krajem, da ne remetimo san stanarima? Gajim, inače, veliku nadu da će sužavanje prostora da unapredi protok saobraćaja.:dry:

  • +1 1
Link to comment

Mojne, brate, te slike, želudac mi se okrene kad vidim kako su nabacali travnjak i staze. Podseti me na lika sa služenja vr, uzeo da čisti sneg, nešto ispizdeo pa počeo da čisti krivudavo, umesto pravom linijom od kapije do ulaza. Dolazi nadležni, pita ga šta to radi. "Znate, to je japanska zen-arhitektura, da malo više šetate, zastanete, kontemplirate..." 

"Axa", reče ovaj i produži dalje.

  • +1 1
Link to comment
On 29.1.2021. at 14:20, Milošica said:

@harper @Kundera

 

Šta preporučujete na temu naše istorije?

 

Nikada me ta nauka nije preterano interesovala, ali možda nekada hoće, pa da znam šta da tražim.

 

Pa ne znam, zavisi sta te zanima i koji period. :)

Link to comment
2 hours ago, Tihajeza said:

Neće. Izrašće jedna generacija Srba koji se neće sećati da spomenika tu nije bilo i biće im skroz normalan, običan i voleće da se nalaze kod Žira. Ko što tadašnji Parižani nisu voleli Ajfelovu kulu, a današnji je vole. S tim što spomenik Nemanji niko drugi neće voleti, ni dolaziti iz svih krajeva sveta da ga vidi. 


Sto je najgore ja msm da ce se stranci paliti na ovo cudo, jednostavno ljudski ukus degradira, naucno je dokazano da imamo sve kracu paznju, ovo je veliko, sija, sljasti, ima i iluzionarstva i ogledala i svasta nesto, mladi youtuberi slikace se odusevljeno ispred ovoga i kaciti slike po instagramu da priviku sto vise paznje na sebe. Ne bi me cudilo da ovo postane hit na instagrama, jedinu su se tu mozda zajebali sa ovolikim silnim pasnjacima okolo, nece lako biti bosti pravi ugao za fotkanje.

Link to comment

Odavno sam ih na ovu forumu nazvao Srpskom Zardinjerskom Strankom. To je shvatanje estetike koje redja sabrana dela po regalima, postavlja u prostoru geometrijski uklopljene prostirke i tepihe, stavlja sustiskle na naslone stolica i objekte poput televizora ili police, a potrebu za zelenilom resava saksijama, tako sto umesto da sadi zelenilo postavlja mobilijar zelenila. Bukvalno sve sto rade u Beogradu ostavlja isti utisak estetske praznine i bezivotnosti, vestacke namestenosti, odsustva kreativnosti i maste, kao da postavljaju slike u kontekst a ne zive prostore. Svi smo kao klinci ulazili u takve stanove u kojima nista ne smes da pipnes, nista da pomeris, moras da pazis gde i kako sednes i svi smo imali isti utisak - neprijatnost zbog koje smo hteli da pobegnemo odatle sto je pre moguce.

  • +1 3
Link to comment

jesu li postavili table sa zabranom puštanja pasa?

inače, ja predviđam, možda neodmah, pravljenje novih pešačkih staza prema ukazanoj potrebi prolaznika.

Link to comment
10 minutes ago, djordje geprat said:

jesu li postavili table sa zabranom puštanja pasa?

inače, ja predviđam, možda neodmah, pravljenje novih pešačkih staza prema ukazanoj potrebi prolaznika.

Teško, obzirom da ljudi nemaju kuda idu. Železnička stanica ne radi, muzej je u planu za jednom u budućnosti, stanica metroa će biti na kukovo leto, a stanari BGH2O ne idu peške.

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...