Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

7 minutes ago, gospa buba said:

saobracajno reshenje je posledichno kompletna tragedija. ako je neko mislio da je ono pre bilo katastrofa, vara se. ovo jeste katastrofa.


Kako to funkcionise u praksi sad?

 

Je li ide saobracaj u oba smera iz Savske pored spomenika? Moze li da se skrece u oba smera iz Nemanjine? Ide li GSP tuda (tramvaji), bese neka bus stanica uz samu Zelzenicku pre napred od one taksi stanice, da li ka Sremcici ili nesto slicno?


Ako je previse znakova pitanja, preskoci :)

Edited by Moonwalker
Link to comment

ide sve ali ne znam kako. stajali smo nekom 53kom 15 minuta u pokushaju ka zelenom vencu. ako je tako subotom u tri u pandemiji, zamisli shta ce da bude sredom.

okretnica je sada negde u nigde, u bnv, ali ne znam gde autobusi uopshte izlaze na penezica. par puta sam sa nbgd izlazila preventivno kod durmitorske, da se ne vracam preko njive ko zna odakle.

sent from bubamoto

  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, morgana said:

odlican nebojsa milenkovic na n1 o spomeniku


Bacio sad pogled, i eto , on ponavlja po hiljaditi put izrecenu neistinu o ulozi Nediceve Srbije u istrebljenju Jevraja u Srbiji i povezivanju njegovog rezima sa logorom u Sajmistu.

Link to comment
48 minutes ago, Frile said:


Slažem se (očekivao sam taj odgovor) ali je savršeno nebitno u kontekstu priče o spomeniku.


Pa ko je onda tu kriv, ja ili vrli istoricar umetnosti koji to u emisiji spominje? Msm u emisiji o spomeniku Stefanu Nemanji, dosli su i do "zlocinackog cetnickog pokreta".

Link to comment
3 minutes ago, Kundera said:


Pa ko je onda tu kriv, ja ili vrli istoricar umetnosti koji to u emisiji spominje? Msm u emisiji o spomeniku Stefanu Nemanji, dosli su i do "zlocinackog cetnickog pokreta".

 

Ma jok brt to su bili redom filantropi nego ih propaganda unisti

Link to comment

Ovo suludo rešenje sa fosnom je nastalo jer su najveći popločani deo trga vozdigli sa sve četiri strane. Ne znam zbog čega su se odlučili na to rešenje - mogli su sve ostaviti u nivou ili ako postoji pad na neku stranu, da to reše nekom prigodnom kaskadom. Ovako kako sada stoji ulaz u zgradu železničke stanice je su-lu-do. Ne znam kako to može da se popravi - verovatno će postaviti neki metalni most celom širinom stepeništa. Da ruše ili menjaju nešto sada ne može. 

 

Sam trg bi izgledao još i ok da nije ogromnog spomenika. Dominira skroz nepotrebno - moglo se to naprvaviti diskretnije ali onda ne bi mogla da se pumpa nacionalna mitomanija i budže fakture.

 

Btw, ne može Vučić da padne na ovakvim stvarima, sve dok gradi™ siguran je. Sa trgom se sve svelo na estetiku i dileme je li trebao mač ili krst. Pogrešan fokus - glavno treba da bude, što krijete cenu. 

Edited by pacey defender
  • +1 2
Link to comment
7 minutes ago, pacey defender said:

Ne znam kako to može da se popravi

 

 

Lako, daju milenijum timu kintu da digne komplet zgradu zeleznicke dva metra uvis  od toga naprave spektakl

Edited by Caligula
  • +1 2
Link to comment

Nisam bio uzivo, ali sam gledao fotke. Trg mi izgleda nekako postsovjetski. Tu je golem prostor, jos uvek praznjikav, i vrlo moguce da se to biti jos neko vreme. Spomenik takav kakav je, a iza njega precista i preumivena, a opet nekako depresivna bivsa stanica. Jer, kako i ne bi bila, kad ne sluzi nicemu. Pridnjestrovlje meets Belorusija meets Kazahstan. Mooozda ce to delovati malo drugacije kad se stanici nadje neka namena. 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...