Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

nekom prilikom sam negde pročitao da je problem za one koji bi da sjebu ratno ostrvo to što se nalazi na međunarodnom plovnom putu.
 
inače, verujem da su oni rešili da zabodu ašov na svako iole profitabilno mesto.
Jbga sve je na međunarodnom plovnom putu i Sava je pa se divlja glisira[emoji769] se od Bg do Ostružnice...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

mislim da je to bilo u vezi zemalja kroz koje prolazi dunav i značaja plovnog puta do crnog mora. sava kao plovni put je pogotovo sada jedno ništa. hrvatskoj neinteresantna.

 

inače, koliko znam bila je povika i zbog ptica selica (nas boli dupe ali nekome izvana je bitno) a ne znam i kakvi su kapaciteti naših stručnjaka da savladaju vodostajne situacije. tako da,mislim, neće se tu prčkati.

 

nego šta je sa tramvajskim mostom? ka'će ga seći?

Edited by djordje geprat
Link to comment
18 minutes ago, djordje geprat said:

maločas pročitah na drugom topiku o zelenovićevim namerama.  tako nešto je meni jedina prihvatljiva opcija.

Posle onolikog patkarskog hajpa, podrške Varufakisa i izjavama sa ograđivanjem od Đilasa koje je Pink rado citirao, na prošlim izborima se završilo na 3.5% i racković-skandalom.  Nek dobro razmisle da li će opet da odvuku glasove i podare snsovcima dodatna odbornička mesta ako ne prođu ovaj skraćeni cenzus.

 

Oko teme podrške opozicionim partija inicijativama i lokalnim pobunama, a u vezi sa BG pitanjima, odslušao jutrošnji Cvijetinov nastup na Novoj. Između ostalog, kaže da, sem Bastaća, niko od opozicije (a kakve Bastać s tom opozicijom ima veze...) nije pokretao nikakve proteste oko radova na Trgu. Onaj Dragoslavić što je dobio od nekog čiče preko nosa i ostala ekipa koja je skakala oko gradilišta su verovatno u fazonu: "wtf, matori!?". Stara priča, kad oćeš da budeš pametan, odvali: "nemamo opoziciju".

Link to comment
36 minutes ago, Zabalujev said:

Posle onolikog patkarskog hajpa, podrške Varufakisa i izjavama sa ograđivanjem od Đilasa koje je Pink rado citirao, na prošlim izborima se završilo na 3.5% i racković-skandalom.  Nek dobro razmisle da li će opet da odvuku glasove i podare snsovcima dodatna odbornička mesta ako ne prođu ovaj skraćeni cenzus.

 

jasta, nek podrze djilasa i(li) vucinu ili neka smrde u cosku, a politiku ostave za praaaaaaaave igrace

 

slazem se, tih 3,5%, ni 30 000 glasova u beogradu je malo, ali je npr vise nego sto su dobili ds, tadicev sds, zvikoviceva nova, dss i jos neki prilepci zajedno

 

ispred njih su bile tri rezimske liste, te djilasova koalcija sa sve jankovicem i jeremicem uz sebe kao dva jedina bitna opoziciona kandidata sa prethodnih predsednickih izbora i djb-dveri koji su jos donekle jahali na talasu prethodnih parlamentarnih izbora gde su jedni samostalno, a drugi kao jaca polovina dvojne koalicije preskocili cenzus i kao parlamentarne stranke imale daleko vise resursa i iskustva za te gradske izbore

 

 i sve da su svi ti njihovi glasovi otisli koalicija ciji je nosilac bio djilas, a naravno da ne bi, sta bi to sustisnki promenilo? apsolutno nista

 

bzvz mi je da se omalaovazava njihov rezultat van konteksta, a takodje mi ne deluje ni narocito smisleno zamerati im sto su se usudili izaci na izbore samostalno i optuzivati ti ih da su oni nesto podarili snsovcima

  • +1 4
Link to comment
21 minutes ago, pbg12345 said:

sta bi to sustisnki promenilo? apsolutno nista

Za suštinu, zavisi kome je šta suština. Što se matematike tiče, 60 od 110 beše glasalo neki dan za Makiš plan. Dhont je zajeban čika. Znam ja da je patka sveta životinja, al meni ništa nije sveto.

Link to comment

Mislim da je ključno pitanje da li oni izlaze samo u BG ili (ako bude republičkih) i na republičke.
Mislim da bi oni na BG morali da izađu solo.
Da se oprobaju, to je njihov teren.
Koliko će oni dobiti poslanika u ovakvoj brojnoj koaliciji, kad se svi "namire"?
Meni izgleda da oni svojih[emoji769] poslanika neće dobiti ništa više u ovoj koaliciji nego da izađu solo.
Ko bi iz Zelenovićeve stranke privukao mene u BG da glasam.
Možda ima neko?

.... Shiit has hit the fan!



Link to comment
13 minutes ago, Zabalujev said:

Za suštinu, zavisi kome je šta suština. Što se matematike tiče, 60 od 110 beše glasalo neki dan za Makiš plan. Dhont je zajeban čika. Znam ja da je patka sveta životinja, al meni ništa nije sveto.

zaista mislis da bi iko sa tri rezimske liste, a to je na dan izbora (danas ih moze biti samo vise) 84 od 110 glasao protiv necega za sta je vucic, a da je taj glas neophodan da to nesto prodje?

ajde da se ne zajebavamo

 

nije ndmbgd "sveta politicka opcija", ali je nacin na koji ih ti kritikujes potpuno promasen

najbolje da se ne smeju ograditi od djilasa ili koga god

oni su se na tim izborima profilisali, opozicija nije imala sansi da odnese pobedu, zasto bi zaboga onda po svaku cenu morali biti deo te koalicije koja se uzgred raspla nedugo nakon tih izbora?

Edited by pbg12345
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Zabalujev said:

Posle onolikog patkarskog hajpa, podrške Varufakisa i izjavama sa ograđivanjem od Đilasa koje je Pink rado citirao, na prošlim izborima se završilo na 3.5% i racković-skandalom.  Nek dobro razmisle da li će opet da odvuku glasove i podare snsovcima dodatna odbornička mesta ako ne prođu ovaj skraćeni cenzus.

 

Oko teme podrške opozicionim partija inicijativama i lokalnim pobunama, a u vezi sa BG pitanjima, odslušao jutrošnji Cvijetinov nastup na Novoj. Između ostalog, kaže da, sem Bastaća, niko od opozicije (a kakve Bastać s tom opozicijom ima veze...) nije pokretao nikakve proteste oko radova na Trgu. Onaj Dragoslavić što je dobio od nekog čiče preko nosa i ostala ekipa koja je skakala oko gradilišta su verovatno u fazonu: "wtf, matori!?". Stara priča, kad oćeš da budeš pametan, odvali: "nemamo opoziciju".

govori li se o beogradskim ili republičkim izborima, jedno je zajedničko. to je da se mora izaći zajedno ili u najviše dve grupe nebi li se skotovi skinuli s vlasti. tu bi morao da postoji konsenzus o prioritetima . 

 

e, ako ne bude tako, ja ću da glasam za one koji su mi najbliži na BG nivou a to ovi što ne daju da se beograd dalje davi. i, voleo bih da se ostvari nemoguće, da dobrica postane gradonačelnik a oni osvoje 60 mandata. puste želje, znam. ona stara priča o tome da ne treba glasati za nekog za koga nije izvestan prelazak cenzusa (a na osnovu "istraživanja") je greška. ko su ti kojima treba dati glas? SSP ja puterom u vidu đilasa na glavi, DS koji se permanentno cepa,...........ostaje mi nada da će ljudi ipak glasati za ove "autsajdere" što bi značilo nekakvu promenu. svi se slažemo da trebamo nove ljude a stalno se okrećemo ispušenim muštiklama.

 

  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, pbg12345 said:

najbolje da se ne smeju ograditi od djilasa ili koga god

"Đilas doprineo osiromašenju Srbije" se lepo uklapa u 619 miliona. Znam da su oni i gro njihovih glasača gadljivi, oni su aktivisti iznad partijske politike, experti, qrcplc..ako su rešili da se bore i u keks pretvore, neka ih. Lepo, profilisali se, prošli kako su prošli, nigde nisu odmakli od tad, biće sad valjda za tri posto. 

Link to comment
1 hour ago, djordje geprat said:

e, ako ne bude tako, ja ću da glasam za one koji su mi najbliži na BG nivou a to ovi što ne daju da se beograd dalje davi.

 

 

Za Beograd je u ovom trenutku pitanje prezivljavanja da se glasa za onog ko moze da pobedi ovu gomilu psihopata, lopova i kriminalaca, opoziciona stranka koja to ne razume i hoce da tera neku svoju pricu na ivici cenzusa moze komotno da odjebe kod Vucica. Dakle, svi iza jednog kandidata da se zaustavi ovo sistematsko unistavanje Beograda, smena i krivicne prijave protiv svih gradskih sluzbenika koji su ovoj mafiji bilo sta potpisali i hitno suspendovanje svih kriticnih sumanutih projekata cije posledice ce osetiti generacije iza nas. To kad se zavrsi onda moze svako da se bavi politikom kako god hoce i da svira kurcu koliko god hoce.

Edited by harper
  • +1 5
Link to comment

bukvalno jedino izlazak na jednoj listi može da spreči dalje radikalsko divljanje, a to uopšte bar za beogradske izbore nije nedostižno

 

uz par sitnica, obučeni kontrolori, jedinstvena kampanja. i naročito akcentovanje na negativnu kampanju prema goranu vesiću

  • +1 2
Link to comment

saglasan. svi, svi, svi treba ujedinjeni da uđu u borbu za sklanjanje vesića, partije i bratije. upravo pročitah za avalu. daleko sam od toga da budem gadljiv na bilo koga ko ko je protiv SNS na bg izborima.

 

no, ako ne izađu na jednoj listi, moj izbor će da bude ona na kojoj je NDBGD. i, mogu da kažem da sam protiv ovog bojkota BG skupštine. 

Edited by djordje geprat
Link to comment
On 12.1.2021. at 16:30, Zabalujev said:

...na prošlim izborima se završilo na 3.5%... Nek dobro razmisle da li će opet da odvuku glasove i podare snsovcima dodatna odbornička mesta ako ne prođu ovaj skraćeni cenzus.

neka ostali dobro razmisle da li će da odvlače glasove njima.

 

može slobodno i ovako da se kaže.

ja ću na gradu da glasam za njih.

  • +1 6
Link to comment

Može svašta da se kaže :rolleyes:Eno ga deda Bakić, zalaže se za neki drugi koncept i nešto ne misli da je trenutak za idejno-političko diferenciranje, nešto mi se čini da se jeretička misao širi. Ja sam uveren da će razum pobediti.:fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...