Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

5 minutes ago, Arkadija said:

Vesić kaže da je nekupovinom bus plus mesecne kartice, gubitak oko 9 milijardi dinara godišnje. Malo li je 8 % od 9 milijardi.

 

Finih 6 miliona evra godišnje.

 

Vesić je inače viđen kako mu u kafiću iz sakoa ispadaju svežnjevi sa novčanicama od po 500 evra u kojima ima otprilike 100.000 evra.

Edited by hazard
Link to comment
9 minutes ago, hazard said:

 

Koliko se sećam, Adecco ili kako se već zove uzima 8% (možda je procenat donekle menjan, ne znam). Svakako GSPu ide većina tih para. To je zato što po ugovoru GSP nije kupio tu opremu, ima klauzula da se oprema otkupi pa onda 100% para ide GSPu. Sećam se da je Mali to najavljivao kao gradonačelnik (a možda i Vesić kao gradski menadžer), pa posle kukao da ne može jer je preskupo i da su za to krivi ,,žuti".

 

8.53% ostaje Apexu

20% PDV

Ostatak dele GSP i privatni prevoznici

 

Da, Vesić i Mali tripovali da je busplus "lažna kompanija", Đilasova naravno, koju poseduje preko Turaka. Kad su hteli da raskinu sa busplusom shvatili da zaista turska firma stoji iza toga sa svom logistikom za nabavku, ugrađivanje i održavanje čitača karata i da za raskid ugovora mora da plate obeštećenje. To su prećutali i pokrili kuknjavom da su "žuti" zeznuli grad jer su potpisali "čvrst" desetogodišnji ugovor.

Link to comment
Just now, J-♣ said:

 

Ostatak dele GSP i privatni prevoznici

 

Zar ne ide sav novac od karata GSPu, dok privatni prevoznici primaju fiksnu naknadu od grada? Tako je bilo pre BusPlusa sigurno, ne znam da li je sada.

 

Iza Apexa stvarno stoje Turci ali ne samo i Turci. Lanac vlasništva je zakukuljen i tu ima čini mi se nekih domaćih interesa i nekog izvlačenja para. Inače bi Apex bio samo 100% u vlasništvu turske firme što nije bio slučaj kada je BusPlus krenuo (ja sam jedanput češljao sve po APRu, pa kačio na PPP). Sumnjalo se da je tu nekako Đilas, ili neko njemu blizak (u svakom slučaju neko blizak tadašnjoj vlasti, tj. DSu).

 

Kako sad stoje stvari ne znam, ne bih isključio mogućnost da se SNS ekipa priključila na kapanje novca iz Apexa i zamenila raniju DS ekipu.

Link to comment
1 minute ago, radisa said:

Jel može zaposleni da se odrekne naknade za prevoz?

e to je dobro pitanje.

ako ima ljudi koji bi i pored nepovoljnosti nastavili da voze kola, ili onih koji nikada nisu ni kupovali buspslus od para za prevoz jer ne koriste prevoz do posla, da li se pitaju da li će da finansiraju gradski prevoz onako usput...

Link to comment
8 minutes ago, slepa živana said:

e to je dobro pitanje.

ako ima ljudi koji bi i pored nepovoljnosti nastavili da voze kola, ili onih koji nikada nisu ni kupovali buspslus od para za prevoz jer ne koriste prevoz do posla, da li se pitaju da li će da finansiraju gradski prevoz onako usput...

eto ja. na posao idem peške, jer blizu stanujem. sad razmišljam da li da sebe mučim dolaskom na posao tramvajem, ali mislim da nisam toliki mazohista. znači sa te 2.900,00 din puta 11 meseci, ja državi bukvalno poklanjam 31.900,00 dinara na godišnjem nivou.

Link to comment
6 minutes ago, hazard said:

 

Zar ne ide sav novac od karata GSPu, dok privatni prevoznici primaju fiksnu naknadu od grada? Tako je bilo pre BusPlusa sigurno, ne znam da li je sada. 

 

Tačnije sav taj novac koji preostaje prevoznicima ide gradu, a grad daje (uz subvenciju jer je nedovoljno samo od karata) privatnicima po ugovoru gde su ovi dužni da obezbede broj polazaka. Slično grad daje i GSP-u + što im kupuje autobuse i plaća* sve troškove oko vozila.

 

* Ovo sa "plaćanjem" se sve više pretvara u višegodišnja dugovanja, kaže mi drugar iz GSP-a da im se decenijski snabdevači rezervnih delova više ne javljaju na tender, jer im se odavno duguje. Grad za GSP duguje najviše NIS-u za gorivo, a onda svim ostalim javnim preduzećima (struja, voda, grejanje, đubre...). Jedino što redovno izmiruju su plate zaposlenima. Prema nekim grubim procenama GSP, to jest grad za GSP duguje preko 150 M€.

Link to comment

Ako im treba dokaz, sipacu gorivo i doneti im racun u visini naknade za prevoz, jebala ih naknada...

 

Ne koristim busplus, niti zelim da ga koristim, niti cu ga koristiti ako bas bas bas ne moram. Idem kolima na posao i vracam se kolima... ako ikada uvedu metro, a ja to dozivimo, moooozda ga budem koristio ako mi stane blizu posla. Ovako, neka hvala.

Link to comment

Ja dobijam prevoz na drugi način, meni to stvarno ne treba... Ja bih da se odreknime mog prava, jer, jbg, meni firma plaća i auto i gorivo, malo je besmisleno da moram da imam i busplus...

 

Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Ja dobijam prevoz na drugi način, meni to stvarno ne treba... Ja bih da se odreknime mog prava, jer, jbg, meni firma plaća i auto i gorivo, malo je besmisleno da moram da imam i busplus...

 

 

Ako ti već plaćaju i auto i gorivo onda verovatno i ne bi trebalo da ti isplaćuju tu naknadu za prevoz, tj. ti si već pokriven.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...