Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

3 hours ago, Arkadija said:

eto ja. na posao idem peške, jer blizu stanujem. sad razmišljam da li da sebe mučim dolaskom na posao tramvajem, ali mislim da nisam toliki mazohista. znači sa te 2.900,00 din puta 11 meseci, ja državi bukvalno poklanjam 31.900,00 dinara na godišnjem nivou.

Bas se danas zezam s kolegama da mi sto idemo pesice na posao, treba da prilozimo racun za cipele :D

Link to comment
2 hours ago, placenik said:

Bas se danas zezam s kolegama da mi sto idemo pesice na posao, treba da prilozimo racun za cipele :D

 

Pa naravno, a ko ide biciklom, račun za pojačanu ishranu.

 

 

Link to comment

Meni nesto nije jasno: od koga ce traziti dokaz o uplati? Ako je firma u obavezi da uplati na racun zaposlenog, i ako to ucini, kako mogu da terete firmu za bilo sta?

Ovo je ocigledno samo medjufaza, potrebna da li zbog reakcija javnosti ili tehnikalija, do trenutka kad ce se usemiti ne samo sa Busplusom, nego i sa pumpama i taksi prevoznicima, i legalno izvlaciti ljudima novac koji dobiju za troskove prevoza. U nekom trenutku ce zaposleni samo nestati iz te transakcije.

Link to comment
52 minutes ago, Malvo said:

Meni nesto nije jasno: od koga ce traziti dokaz o uplati? Ako je firma u obavezi da uplati na racun zaposlenog, i ako to ucini, kako mogu da terete firmu za bilo sta?
 

 

Firma nije u obavezi da uplati na račun zaposlenog (po zakonu, kako sam ja shvatio). Firma tim novcem treba da obezbedi prevoz...ili da ga plati sama, ili ako je dala zaposlenom, da ovaj dokaže da je to potrošio na prevoz. Dakle oni će tražiti firmi dokaz a firma će tražiti od zaposlenog.

Link to comment

Kod mene u firmi po ugovoru taj iznos za busplus ne ulazi u ugovorenu platu, vec se dobija preko toga (i stize kao posebna uplata par dana pre plate), ali ono sto je interesantno da firma nudi da se zaposleni opredeli ili za iznos za busplus ili za varijantu da firma obezbedi parking mesto. Pitam se kako li ce se takve i slicne slucajve tretirati (mislim hipoteticki se pitam, realno je da ce olos da nadje najpovoljniju varijantu za sebe i isisavanje para)?

Link to comment

Ne znam s koje strane da pridjem toj... konstrukciji. Tu je maltene svaki korak pogresan.

 

A ni nadmisao da ce se tim novcem kupiti novi autobusi. Taj sljam se usrao u zivot gradjanima juznog dela grada ukidanjem tramvajskih linija 12 i 13 i dozvolom za kaubojstinu privatnih prevoznika u tim delovima grada (jutros 52 udaljena 8 i 15 stanica, a 37 jedan za drugim puni kao oko), i sad ce da nabavi nove autobuse i resi problem. Po sistemu uzmem vam ono sto je vase, a onda vam opet uzmem ono sto je vase da bih vam mozda nesto dao. Govnari, zlo.

Link to comment

https://www.espreso.rs/vesti/beograd/354703/ko-je-marko-stojcic-novi-gradski-urbanista-je-u-isto-vreme-i-arhitekta-i-novinar-a-sta-je-sve-projektovao?fbclid=IwAR3yX5JKWVHSQQXBjxZbfTEWc9L9FVDa5aC4p3s4_2G9qbgZ69RpvgxXB-s

 

Marko Stojčić će na današnjoj sednici Skupštine grada biti izabran za novog gradskog urbanistu, četvrtog u istoriji prestonice posle Đorđa Bobića, Dejana Vasovića i Milutina Folića.

Ko je uopšte Marko Stojčić?

U njegovoj biografiji piše da je rođen  1975. godine u Beogradu, oženjen je i otac je tri ćerke. Nakon završene XI Beogradse gimnazije upisuje Arhitektonski fakultet gde stiče zvanje diplomiranog inženjera arhitekture (Msc).
 

Član je Inženjerske komore Srbije, Saveza arhitekata Srbije, Društva arhitekata Beograda i ima status slobodnog umetnika u udruženju ULUPUDS od 2001. godine. Licencirani je odgovorni urbanista, odgovorni projektant i odgovorni izvođač radova.

Inicijator je osnivanja Komore arhitekata Srbije za šta je dobio i podršku Evropske komisije iz Brisela 2010. godine. Aktivno se bavio projektovanjem javnih, stambenih, komercijalnih i sportskih objekata kao i projektima uređenja javnog prostora u periodu od 2001. godine pa do danas. Pored toga, osnivač je i glavni i odgovorni urednik najznačajnijeg regionalnog arhitektonskog časopisa „Arhitekton“.

U sazivu je Komisije za planove Skupštine grada Beograda od decembra 2013. godine a potpredsednik je Saveta za urbanizam skupštine Beograda od maja 2014 .godine. U maju 2018. godine izabran je na mesto zamenika predsednika Komisije za planove SGB.

Link to comment

Nema fontane na Cvetnom trgu. :mellow: 

Znači da on planira da na onom čudovištu od trga, napravi i fontanu!!!

I još da zaradi od iste.

Valjda očekuje da mu građani i brojni turisti ubacuju isključivo evre.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...