Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

18 hours ago, slepa živana said:

pevali smo, bože moj, bože moj, ne učini kraj moru i zemlji, žuboru vode, munjama na... i onda bi se publika razišla :lol:

 

trebalo je da pevate grobarske pesme :D

 

Link to comment
2 hours ago, renne said:

Vesara naredio svim firmama da kupuju busplus zaposlenima, nema više novca na račun ili ruke

Kaže rekao mu Mali da to tako treba

 

Nisu se dovoljno nakrali, pa sada pred kraj vladavine, da još napune džepove. Ne treba zaboraviti da je BusPlus vlasništvo Adecco kompanije, i da se tek neki procenat isplaćuje GSP-u. Zato priča o kupovini neke neverovatne količine autobusa od tih para predstavlja maglu u konzervi.

Link to comment

Slušao sam ga juče kad je gostovao u beogradskoj hronici. Za divno čudo svega dvaput pomenuo predhodnu vlast i Đilasa.

 

Da, rekao je to oko mesečnog busplusa uz dodatak da će firmama (shvatih da misli i na privatne firme u Beogradu) koje to skroz ili delimično ne prihvate  slati finansijske inspekcije da provere i sačine prijave.

Link to comment
" userid="9780"] Slušao sam ga juče kad je gostovao u beogradskoj hronici. Za divno čudo svega dvaput pomenuo predhodnu vlast i Đilasa.
 
Da, rekao je to oko mesečnog busplusa uz dodatak da će firmama (shvatih da misli i na privatne firme u Beogradu) koje to skroz ili delimično ne prihvate  slati finansijske inspekcije da provere i sačine prijave.
Da, to je rekao
I rekao neka se vlasnici dobro zamisle kad im pošaljem finansijsku
Link to comment

Govnar lopovski. 

Evo, sad koleginica koja stanuje u Obrenovcu, kuka, da ako bude morala da se vozi autobusom sa bus plusom, da će zato što je to lasta lokal, da putuje bar sat i 20 minuta.

Ovako kad plati kartu stigne za oko 40 minuta

Link to comment
1 hour ago, Arkadija said:

 

Nisu se dovoljno nakrali, pa sada pred kraj vladavine, da još napune džepove. Ne treba zaboraviti da je BusPlus vlasništvo Adecco kompanije, i da se tek neki procenat isplaćuje GSP-u. Zato priča o kupovini neke neverovatne količine autobusa od tih para predstavlja maglu u konzervi.

 

Koliko se sećam, Adecco ili kako se već zove uzima 8% (možda je procenat donekle menjan, ne znam). Svakako GSPu ide većina tih para. To je zato što po ugovoru GSP nije kupio tu opremu, ima klauzula da se oprema otkupi pa onda 100% para ide GSPu. Sećam se da je Mali to najavljivao kao gradonačelnik (a možda i Vesić kao gradski menadžer), pa posle kukao da ne može jer je preskupo i da su za to krivi ,,žuti".

Link to comment

Dosta poslodavaca ovaj iznos uračunava u neto platu. U tom slučaju ova izmjena ide na njihovu štetu a ne na štetu zaposlenih.

Zapravo, ja bih podržao ovu odluku kada bi korigovali cijenu mjesečne naknade, što se naravno neće desiti. Potpuno je besmisleno da je pun mjesečni iznos tek nešto povoljniji od onog kada bi se otkucavali u svakoj vožnji, ako pretpostavimo da se neko vozi dva puta dnevno.

Link to comment
6 minutes ago, hazard said:

 

Koliko se sećam, Adecco ili kako se već zove uzima 8% (možda je procenat donekle menjan, ne znam). Svakako GSPu ide većina tih para. To je zato što po ugovoru GSP nije kupio tu opremu, ima klauzula da se oprema otkupi pa onda 100% para ide GSPu. Sećam se da je Mali to najavljivao kao gradonačelnik (a možda i Vesić kao gradski menadžer), pa posle kukao da ne može jer je preskupo i da su za to krivi ,,žuti".

Vesić kaže da je nekupovinom bus plus mesecne kartice, gubitak oko 9 milijardi dinara godišnje. Malo li je 8 % od 9 milijardi.

Link to comment
2 hours ago, renne said:

Ja mislim da jeste, ali ima ovde pravnika pa će reći svoj sud

 

Koliko sam ja shvatio Vesića grad će tražiti dokaz da zaposleni tu naknadu koriste za prevoz. Dakle ne govori se o obavezi da se kupuje/uplaćuje BusPlus (što mislim da bi sigurno bili protivzakonito) nego će Poreska tražiti račune za prevoz faktički za svakog zaposlenog: da li za BusPlus, benzin i ostalo vezano za kola, ili nešto treće.

 

Meni ne izgleda kao da je to protivzakonito, mada sve zavisi od toga kako je formulisan zakon, neki pravnik koji poznaje materiju će znati. Pošto je za firme sa velikim brojem zaposlenim to jurenje računa ekstremno drkanje najlakše će biti da firma svima kupi BusPlus kartice i uplaćuje im mesečnu kartu svakog meseca. I onda pokaže taj izdatak Poreskoj i pokrivena je. A zakonski zaposlenima može da kaže ,,evo obezbeđen ti je prevoz, naša zakonska obaveza je ispunjena".

 

Quote

Kako je preneo sajt Gradske uprave, Vesić je kazao da je država Zakonom o radu dala obavezu poslodavcima da zaposlenima isplaćuju naknadu za prevoz ukoliko ne organizuju sopstveni prevoz.  

 

"Na ovaj iznos se ne plaćaju porezi ni doprinosi i zato može da se koristi samo za prevoz. Neki poslodavci zloupotrebljavaju ovu zakonsku mogućnost pa ovu naknadu uključuju u platu čime varaju državu jer ne plaćaju doprinose, a varaju i zaposlene kojima oduzimaju pravo na prevoz. Zato će ubuduće poslodavac biti obavezan da za svaki dinar koji isplati zaposlenom na ime prevoza dokaže da je novac zaista iskorišćen za prevoz", kazao je Vesić.  

 

On je rekao da je na zahtev grada Beograda, Ministarstvo finansija početkom februara donelo mišljenje kojim ukazuje da ako poslodavac nema verodostojne isprave na osnovu kojih dokazuje da je na adekvatan način nadoknadio trošak zaposlenog za dolazak i odlazak sa rada (npr. račun za kupovinu mesečne pretplatne karte, dnevne karte ili karte za jednu vožnju u javnom prevozu, račun za gorivo u slučaju korišćenja sopstvenog vozila i sl.) ti troškovi mu ne mogu biti priznati kao rashod.  

 

Pitanje je sada da li je ovo mišljenje u skladu sa Zakonom ili ne. Moguće je da jeste. Ili da je to neka ,,siva zona" koji bi morala da se rasvetli tumačenjem suda.

 

Ko ide na posao kolima, a ima normalnog poslodavca, neka pokuša da se dogovori sa njim da za tih 3000 i dinara (nakon što primi platu) u cugu sipa benzin, i da taj račun za benzin da poslodavcu kao dokaz (da ne mora da se skuplja 4-5 računa za benzin svakog meseca). Ili da mu (i ostalim koji dolaze na posao kolima) firma kupuje bonove za benzin kod NISa (ako to, ili tako nešto, još uvek postoji).

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...