Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

27 minutes ago, Arkadija said:

Kako je lepo njemu u njegovom svetu velikih cifara i prazn ih obećanja.

 

obecanja su prazna ali su cifre u milionima evra stvarne, kako se oni lepo zabavljaju lapajuci milione evra pa to je cudo

 

420 dana rekonstrukcija? hajd sto su stetocine za gradski budzet ali su i nesposobni za bilo sta u razumnim rokovima

 

Quote

Temeljna rekonstrukcija Knez Mihailove ulice izvedena je 1987. godine po projektu arhitekte Branislava Jovina. Radovi su započeti 11. maja, a ulica je za pešake zvanično otvorena 20. oktobra iste godine. Do rekonstrukcije čuvena beogradka štrafta imala je kolovoz i trotoare, a njena obnova se smatra najvećim zahvatom u zaštiti starog gradskog jezgra. Tada je Knez Mihailova u svakom pogledu postala isključivo pešačka zona, a uz kolovoz su rekonstrisane i popravljene brojne fasade na zgradama koje uživaju status kulturno-istorijskog nasleđa Beograda.

 

mi malo stariji se secamo kako je izgledala ulica tokom rekonstrukcije. potpuna zamena svih instalacija, jedinstvena prilika da se prodje Knezom ali na nekoliko metara ispod nivoa trotoara :D

 

cela ulica od palate Albanija do Biblioteke grada Beograda! cela ulica + postavljanje granitnih ploca na Trgu republike :)

od 11. maja do 20. oktobra! :)

 

Edited by Pontijak
Link to comment

1987. komunjare su bile na umoru, a Sloba je virio iz prikrajka.

A da su Knez Mihajlovu zavrsili tako brzo,mogu licno da posvedocim. Hodala sam po tim iskopinama. 

Moja baba je, doduse, smatrala da je ta arhitektonsko urbanisticka izvedba direktno uperena protiv Beograda.

Nikada nikome udovoljiti.

Link to comment

rekonstrukcija ulice podrazumeva zamenu svih instalacija, podzemnih i nadzemnih, trotare, zelenilo, asfalt, itd. 

jedino što se kod nas rekonstrukcija svela na zamenu asfalta. 

Link to comment
1 hour ago, Arkadija said:

1987. komunjare su bile na umoru

I umiruce komunjare su uspele da obave renoviranje u navedenom roku. :D 

Dok su bili u punoj snazi, pravili su ono sto se danas jos uvek jede i nikako da pojede :sleep:

Link to comment
15 minutes ago, Arkadija said:

Sta se desava u centru? Sto helikopteri nadlecu? Zasto nema saobracaja na Slaviji?

 

Čini mi se da je Tuta Bugarin danas u viziti kod Šizoja. 

Link to comment
On 19.6.2018. at 13:13, Lezilebovich said:

kraljevica-marka-beograd-2.jpg

Ovo i ne izgleda lose. Na slici. U praksi ce verovatno biti uganuca na polomljenim plocama.

 

 

Kako su hladni ovi Savamaljani - niko da pomogne zbunjenim turistima. :(

 

Link to comment

kad smo kod rekonstrukcija trga republike: idem pre neki dan u institut za transfuziju krvi i učini mi se da je slavija... nedovršena. koja je ideja sa onim suludim platoom tačno?

 

 

Edited by pt 2.0
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...