Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

da, da... u bloku 26 zidaju crkvu i parohijski dom koji treba da liči na milošev konak :isuse:
konak je sazidan kolko videh odavno ili je to zupni dvor™, onolika tabla za izdavanje poslovnog prostora stoji ihahaj. gospod trlja ruke.

bice opet shta je bilo. obichno ide tako kad se ne nauchi dovoljno a predje u sledeci razred. ako -_-

sent from bubamoto

Link to comment
On 30.6.2018. at 16:47, beta kentauri said:

mislim da su ovi provalili unosniji biznis od katolika i to cepaju. 

uostalom, eno ih u bloku 26 gde se bave lux stanogradnjom. 

 

nekako mi se cini da su vatikanska banka i sva imovina i racuni katolicke crkve po svetu u mnoooogoooo boljem stanju nego sve pravoslavne crkve na planeti + sto od nekih preduzeca katolicke crkve ima i koristi, od bolnica na primer

Link to comment
35 minutes ago, Pontijak said:

 

nekako mi se cini da su vatikanska banka i sva imovina i racuni katolicke crkve po svetu u mnoooogoooo boljem stanju nego sve pravoslavne crkve na planeti + sto od nekih preduzeca katolicke crkve ima i koristi, od bolnica na primer

ovi su kasno ušli u biznis.

daj im malo vremena :happy:

Link to comment

i ovo ce proci nezapazeno i nece biti protesta

 

Quote

Stara zgrada IKARUSA, predratne fabrike aviona, a današnje fabrike za proizvodnju autobusa (IKARBUS) bila je svedok vremena i jedne epohe u industrijskom i urbanističkom razvoju Zemuna, Novog Beograda, Beograda, Srbije i Jugoslavije i uemsto da bude proglašena za spomenik kulture u kojoj bi se nalazila neka institucija kulture, ona se pod udarom bahatog investitorskog urbanizma petvara u ruševinu.
Ono što nisu uništili nacistički bombarderi 6. aprila 1941. godine uništićemo sami..

 

Link to comment

Meni se žena koja radi u NeimarV preduzeću koje gradi tamo grohotom smejala kad sam rekao:

čujem da ćete i čuvati muzej...

bilo je:

Dečko, dobili smo papire, koga briga za to...

Link to comment
1 hour ago, Pontijak said:

 

i eto udovoljeno je onima koji su za to glasali

 

 

 

 

 

 

 

Kolika moras da budes neotesana budaletina da prenosis gluposti o nacistickim bombarderima iz 1941 godine kad su Ikarus bombardovali Amerikanci 1944 godine kada i Zmaj i kada su izginuli cak i logorasi na Starom Sajmistu?  Tada je stradao pradeda moje dece.

Link to comment
3 minutes ago, fonTelefon said:

 

Kolika moras da budes neotesana budaletina da prenosis gluposti o nacistickim bombarderima iz 1941 godine kad su Ikarus bombardovali Amerikanci 1944 godine kada i Zmaj i kada su izginuli cak i logorasi na Starom Sajmistu?  Tada je stradao pradeda moje dece.

plus direktan pogodak u porodiliste.

Link to comment

Zar nije i Radova alatnica bila proglasena za neki spomenik industrijske arhitekture? Vidim da je naceo neki "karijes" i cini se da nece preziveti. Morace da se"vadi"

Link to comment
2 minutes ago, foto said:

Zar nije i Radova alatnica bila proglasena za neki spomenik industrijske arhitekture? Vidim da je naceo neki "karijes" i cini se da nece preziveti. Morace da se"vadi"

Ima ko ce to.

Beograd je inace ubio rekordno mnogo spomenika industrijske arhitekture i unistio jos rekordnije artefakata industrijske arheologije.

Sreca sto je Rakovica relativno skrajnuta, ko ubije par zgrada u '21. maju' zasluzice dozivotnu robiju, ali ne sumnjam da ce se, kada dodje na red naci investitor.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...