Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Odlično je ovo pokazivanje mišića.

Nisam imao sumnje da će se desiti, od odgovora na protest zavisi da li je uspelo.

 

Bilo je i nervoze:

 

 

Interesantno je da je sve masivniji odziv na akcije građanskih inicijativa. Ovako je, recimo, iskazana podrška za "Boriće":

 

 

Liči da je moguće okupiti kritičnu masu, fali samo to nešto.

Link to comment
1 hour ago, Host said:

Benzin revolucija ima najviše izgleda da uspe u ovom okruženju gde je protivnik ideološka ameba. 

 

Bravo za moje Uzicane. A u Cacku muk.

Čačak:

 

 

Link to comment

hm na žalost, ja sam onako umereni pesimista, iz iskustva, velika je letargija...

no naravno treba se boriti održavati tenzije, da se stoka ne oseti sigurnom...

ma koliko izgledalo beznadežno...

ovim skotovima na vlasti nije bitan razlog protesta, njima je bitno da se ubije ta vera da se treba boriti za nešto što misliš da je ispravno...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment
2 hours ago, Aleksija said:

uzice

34703339_10214917787372273_2763163649353711616_n.jpg

I dalje se ne snalaze u kruznom toku :(

 

 

 

Bio danas na SLaviji na protestu, u funkciji pesaka. Bilo je 30-50 automobila u kruznom toku. Najvecu guzvu su zapravo napravili autobusi, trole i tramvaji :) Bilo je dosta zaustavljenih vozila na prilazu Slaviji u Bulevaru oslobodjenja.

Nisam video nikakav incident. 

 

Moraju zubi da se pokazu, makar i kada su tupi. Bolje da zubi budu tupi nego mozak. 

Link to comment
12 minutes ago, Frank Pembleton said:

hm na žalost, ja sam onako umereni pesimista, iz iskustva, velika je letargija...

no naravno treba se boriti održavati tenzije, da se stoka ne oseti sigurnom...

ma koliko izgledalo beznadežno...

ovim skotovima na vlasti nije bitan razlog protesta, njima je bitno da se ubije ta vera da se treba boriti za nešto što misliš da je ispravno...

Ja sam umereni optimista :)

Ovakve akcije su nužne za razbijanje letargije.

 

Link to comment
Ja sam umereni optimista [emoji4]
Ovakve akcije su nužne za razbijanje letargije.
 


[emoji16]
Znaš oko čega se bakćem, i znaš da od onolikog bloka ne mogu da dignem ljude da se prošetaju do SVOG šetališta da se usprotive govedima bahatim
Link to comment

ja sam, nazalost, skoro sigurna da ovo nije nikakav pocetak necega veceg i znacajnijeg.  a opet, makar i trenutno, sve je bolje od potpune letargije, cinizma ili bednog zluradog nasladjivanja time sto ovo ne moze ozbiljnije nauditi vucicu - sto, jelte, iz meni ne bas jasnih razloga, vidimo i na ovom topiku.

 

@pejsi: heh, pa kad je komplikovano.

Link to comment
47 minutes ago, Aleksija said:

ja sam, nazalost, skoro sigurna da ovo nije nikakav pocetak necega veceg i znacajnijeg.  a opet, makar i trenutno, sve je bolje od potpune letargije, cinizma ili bednog zluradog nasladjivanja time sto ovo ne moze ozbiljnije nauditi vucicu...

Ima u ovakvim stvarima negde skrivena neka kvrctm tacka posle koje se stvari neverovatno ubrzaju, a povodi umnoze: stvar je verovatno u tome da do svesti velikog broja ljudi dopre da nesto ipak moze, da je moguce.

I to bez celomudrenih talambasanja, dakle spontano, ni od kuda i ni iz cega.

Kada se ta tacka predje, kada ljudi neorganizovani oko nekog stranackog interesa nego oko nekog materijalnog, onog koji udara po dzepu, a pri tom jos i pruza priliku za dobro zezanje - sve postaje moguce.

Sve ovo je, naravno, jos daleko od toga, izlozeno je raznim opasnostima, pre svega pokusajima politicke manipulacije s tim sto je sva sreca da je takozvana opozicija toliko kilava da je prakticno nepostojeca i da je niko ne shvata ozbiljno, ali - kao moguci pocetak necega - jace je od svih Beograda na vodi: okupilo je i ujedinilo najsareniju mogucu grupaciju - vozace, iste one koji su u drugim svakodnevnim okolnostima spremni i sposobni da se dohvate za gusu oko najbanalnijih stvari kao sto je kasnjenje na semaforu.

Sve u svemu, ispalo je vise nego dobro.

Link to comment
3 hours ago, Host said:

Benzin revolucija ima najviše izgleda da uspe u ovom okruženju gde je protivnik ideološka ameba. 

 

Bravo za moje Uzicane. A u Cacku muk.

 

 

Иди у рацку :naughty:.Да није блокаде не бих ни знао да смо земљаци.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...