Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Kojoj službi se obratiti za to što malo malo pa nema osvetljenja u ulici i za dobijanje ležećeg policajca? Za svetlo JKP "Javno osvetljenje a za ležećeg?

Nađoh ovo:

Quote

Želite ležećeg policajca u svojoj ulici?

Možete da podnesete predlog za postavljanje ležećeg policajca u svojoj ulici, ali to nije brz, ni jednostavan proces. Zahtev se podnosi sekretarijatu ili direkciji za puteve u opštini, nakon čega nadležni formiraju komisiju koja analizira situaciju.

Policija nije nadležna za postavljanje ležećih policajaca, pošto to spada u tehničko regulisanje saobraćaja.

Beograđani treba da se obrate Sekretarijatu za saobraćaj (www.bgsaobracaj.rs, ulica 27. marta 43–45, 011/330-95-99, info.saobracaj@beograd.gov.rs), Novosađani svojoj mesnoj zajednici ili Gradskoj upravi za saobraćaj i puteve (www.novisad.rs, ulica Žarka Zrenjanina 2, 021/529-721), a Nišlije Upravi za komunalne delatnosti, energetiku i saobraćaj (ulica Generala Tranijea 11a, 018/504-537, rveljko@gu.ni.rs). 


 

Edited by miki.bg
Link to comment
Kojoj službi se obratiti za to što malo malo pa nema osvetljenja u ulici i za dobijanje ležećeg policajca? Za svetlo JKP "Javno osvetljenje a za ležećeg?
Nađoh ovo:

Želite ležećeg policajca u svojoj ulici?

Možete da podnesete predlog za postavljanje ležećeg policajca u svojoj ulici, ali to nije brz, ni jednostavan proces. Zahtev se podnosi sekretarijatu ili direkciji za puteve u opštini, nakon čega nadležni formiraju komisiju koja analizira situaciju.

Policija nije nadležna za postavljanje ležećih policajaca, pošto to spada u tehničko regulisanje saobraćaja.

Beograđani treba da se obrate Sekretarijatu za saobraćaj (www.bgsaobracaj.rs, ulica 27. marta 43–45, 011/330-95-99, info.saobracaj@beograd.gov.rs), Novosađani svojoj mesnoj zajednici ili Gradskoj upravi za saobraćaj i puteve (www.novisad.rs, ulica Žarka Zrenjanina 2, 021/529-721), a Nišlije Upravi za komunalne delatnosti, energetiku i saobraćaj (ulica Generala Tranijea 11a, 018/504-537, rveljko@gu.ni.rs). 


 

Znaće Tale bolje, probaj da dobiješ info na tw @prijavi_problem to je beokom servis.
Probaj i https://www.mojainicijativa.com/
Link to comment

Ja obično u cc u mail ubacim sve za koje mislim da bi mogli da imaju veze sa problemom, da svi vide kome je otišlo, da izbegnem ono "mi nismo nadležni, obratite se tom i tom". Za oboren znak u ulici sam poslao mail sekretarijatu za saobraćaj a u cc sam ubacio Beograd-put i BeoKom servis. Za rasvetu ok radi ona sekcija za prijavu kvara na njihovom sajtu, bar po mom skorašnjem iskustvu...

Link to comment

A kome pisete kad tzv Beograd put "zakrpi" kratere na Starom tramvajskom mostu, a oni ponovo nastanu posle manje od 10 dana?
Beokom sam smarao na FB, a njih naravno zabole mali... Mislim djoka...

Link to comment

Beokom sam preko tw izmaltretrao za ostavljeno granje pored kontejnera i uspelo je. Dali su u broj prijave i sve. Naravno, za ozbiljnije stvari se prave mrtvi...


...xxx....

Link to comment

Ja bih pisao svima :D Beokom, Beograd put, sekretarijat za saobraćaj, gradsko saobraćajno preduzeće, parking servis, ministarstvo za infrastrukturu (ako neko pomisli da se izvuče na nadležnost republike za mostove), republička građevinska direkcija, naravno Blic i Kurir i Studio B, usput u mailu najaviš tužbu protiv svih zbog oštećenja trapa na vozilu, spomeneš eventualno i gradske izbore koji se približavaju...

Link to comment

Za sada je ipak najbolje slati prijave preko mojainicijativa.com

Odatle se prijave šalju na sve nadležne adrese, uključujući inspekciju. Prijave preko Beokoma "upale" samo kada je nešto zaista urgentno i zaokupi pažnju javnosti.

Link to comment
Za sada je ipak najbolje slati prijave preko mojainicijativa.com
Odatle se prijave šalju na sve nadležne adrese, uključujući inspekciju. Prijave preko Beokoma "upale" samo kada je nešto zaista urgentno i zaokupi pažnju javnosti.

Ili je dovoljno nebitno da nikome ne ide u "negativne poene" ;-)
I da preporuka za mojainicijativa.com...
Link to comment
27 minutes ago, Tale said:

Za sada je ipak najbolje slati prijave preko mojainicijativa.com

Odatle se prijave šalju na sve nadležne adrese, uključujući inspekciju. Prijave preko Beokoma "upale" samo kada je nešto zaista urgentno i zaokupi pažnju javnosti.

Јел потребно документовати пријаву са сликама? Ја бих пријавила реке ђубрета и шикару на падини испод ГАК-а ка ауто-путу. 

 

Летос су дошли из зеленила и посекли  жбуње које је почело да заузима пешачку стазу, али нису ништа почистили, ни земљу, ни опало лишће од ко зна када, ни  тоне пластике која је остала сада видљива свима.

То тако стоји годинама.

Link to comment

Nije potrebno dokumentovati ali jeste poželjno (makar da bi se dokazalo kako su nešto uradili ili nisu).

Bilo je slučajeva, naročito za prijave preko Beokoma, da su JKP besramno dostavljali odgovore kako je nešto urađeno iako nije bilo:

Prijava:

Odgovor:

 

Demanti:

 

Link to comment

Ima li neko preporuku za co-working space u Beogradu koji je OK i pristupačne cene? Dakle treba mi sto, brz internet, mesto da utaknem laptop (i da imam još mesta na stolu da stavim svesku i sl.), i udobna stolica na osam sati dnevno. NBG mi ne radi radnju, dakle druga strana grada.

Link to comment

https://www.b92.net/info/intervju/index.php?yyyy=2017&nav_id=1332662

Spoiler

Kad smo kod radova, da li ste zadovoljni kako je Slavija urađena? 

Ono što je tu najveći uspeh jeste što je Slavija urađena tako da pešaci i biciklisti imaju prioritet. Zato pešaci nisu gurnuti pod zemlju, kao što je bila jedna od ranijih ideja. Slavija je urađena na human način. Osim toga, dobijen je predivan javni prostor između Kralja Milutina i Slavije koji će biti mesto susreta, a na kojem će biti bista Dimitrija Tucovića, česma, tribine, drveće... Sve je pritom urađeno prema konkursnim rešenjima. Videćete kada sve bude završeno da je to jedan uspešan projekat. A da li će sve to smanjiti gužvu? Mislim da neće, ali ne zato što nešto nije dobro urađeno, već zato što to ne može da se dogodi samim rekonstruisanjem kružnog toka. To je taj isti kružni tok, ima iste dimenzije. Gužva na Slaviji može da se reši samo manjim brojem automobila, a manji broj automobila ćemo imati kada veći broj građana bude išao peške, javnim prevozom ili biciklom. Trenutno stvaramo uslove za to izgradnjom 120 kilometara staza za bicikle u narednih nekoliko godina. 

Sagovornici B92.net u tekstu o saobraćaju na “novoj Slaviji“ istakli su dva problema - to što u samom kružnom toku ostrva nisu podignuta, već su samo nacrtana i Makenzijevu, gde se nekoliko traka uliva u jednu pa uvek nastaje “čep“. 

Kada se projektuje saobraćaj on mora da ima neki smisao. U delu između Makenzijeve i Žičke ne postoji mogućnost da se dobiju četiri trake, nema smisla da u jednom segmentu ima, pa posle da nema, tu bi se onda stvarala gužva. Slavija je preopterećena upravo zato što iz Bulevara oslobođenja tri trake ulaze u kružni tok, iz Nemanjine tri, Beogradske dve, Kralja Milana tri. Što veći broj traka to je veće opterećenje. Makenzijeva je možda i najbolja stvar na Slaviji jer ona ne navlači dodatni saobraćaj. 
Što se tiče ostrva u kružnom toku, naš Sekretarijat za saobraćaj je u početku to razmatrao. Zašto ostva nisu podignuta? Zato što je Slavija decenijama funkcionisala bez njih. Postojala je bojazan da bi ta ostrva mogla da dovedu do novih saobraćajnih nesreća. Obeležena su i nemaju potrebe da budu i fizički odvojena, pa ako neko zaluta bolje da ništa nije podignuto na 20 centimetara, nego da jeste. Vrlo je jasno obeleženo i ko poštuje saobraćajne propise njemu je jasno gde treba da ide, a gde ne. Druga stvar, iako analiza saobraćaja pokazuje jedno, praksa ponekad pokaže drugačije. Sekretarijat za saobraćaj ostavio je mogućnost da ukoliko odvojene trake na Slaviji nisu najbolje rešenje sve jednostavno može da se obriše i funkcioniše kao nekada.

Gradski arhitekta briljira, Slavija uređena kao prioritet za pješake a proširenje Makenzijeve bi povećalo opterećenje?! 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...