Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Quote

Srpski pokret obnove predložio je danas Vladi Srbije i Skupštini grada Beograda podizanje Trijumfalne kapije.

Kako se navodi u saopštenju, zamenik predsednika SPO Aleksandar Čotrić kazao je da SPO smatra da Beograd i Srbija zaslužuju takvo "monumentalno obeležje" koje će "podsećati na blistave trenutke naše istorije i biti nadahnuće sadašnjim i budućim generacijama kako se voli i brani svoja otadžbina".
Predlažemo da Trijumfalna kapija bude podignuta u nekadašnjem Kraljevom, danas Pionirskom parku izmedju zdanja Skupštine Srbije i Novog dvora, odnosno sadašnjeg Predsedništva. Takodje, predlažemo da u blizini novog simbola naše prestonice budu postavljeni i dostojni spomenici kralju Petru Prvom Oslobodicu i kralju Aleksandru Ujedinitelju, koji su kao komandati srpske vojske zaslužni za velike pobede kod Kumanova, na Bregalnici, Ceru, Kolubari, Solunskom frontu i drugim bojištima od 1912. do 1918. godine", istakao je Čotrić.

 

Edited by mraki
Link to comment
2 hours ago, J-♣ said:

da, to za bilborde

 

a za reflektore:

 

pracka.jpg.8496a5f88f1b0b5a855e994d7c7c4f2a.jpg

 

i naravno osmotriti dal ima kamera, pa ih eskivirati pre akcije

Ozbiljno da praćke ovako dans izgledaju?

Ja sam zastala kod onih što su se pravile od tvrđe žice. 

Link to comment

Da i mogu se kupiti kod Kineza, a i kod onih koji preprodaju kinesko. Nisam video ovakve sa ovim svetlosnim nišanom, ali verujem da se mogu naći, inače slika je sa nekog sajta elektronske prodavnice.

Pre par godina sam tu od "tvrđe žice" ojačao tako što sam promenio ova elastična creva sa elastičnim kanapom koja su trajnija pouzdanija i daju veći domet. Bila mi neophodna praćka sa "mekom" municijom da oteram svrake koje htele da se gnezde na drvetu u blizini prozora. Svrake pravile nesnosnu buku svake zore u proleće, od pet ujutru nije se moglo više spavati.

Link to comment

Trijumfalna kapija :s_w: Beograd 2020.! Logično, treba podići nakon svih ratova koje smo u poslednjih 30 god. izgubili...idealno nakon što Vučić prizna nezavisnu Republiku Kosovo, to će biti najveći trijumf od sviju. Droga krokodil...

Link to comment

Da je tu 1 vizionar Tadić, on bi predložio, kao za mozaike u hramu Sv. Save, da to bude jedan hologram, projekcija....,,vidite, to bi lebdelo tu, u vazduhu, i ima ga, i nema ga, i slalo bi jasnu poruku o tome kako pobede u ratu umeju da budu varljive..."

Link to comment


Kontejneri su pre dva dana pušteni u upotrebu u delu Njegoševe ulice na Vračaru, ali za nepunih 48 sati nesavesni pojedinac, verovatno revoltiran novim komunalnim rešenjem, oštetio je ploču sa čitačem za otključavanje kontejnera


citirao bih 1 muzičkog interpretatora a. ojdanića

srbiiiii, najgori smo

 

:cry:

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

 

 

srbiiiii, najgori smo

 

:cry:

Quote

JKP "Gradska čistoća" podneće prekrašajnu i krivičnu prijavu protiv nepoznatog ili nepoznatih lica koja su oštetila ploču sa čitačem za otključavanje podzemnog kontejnera, saopštilo je danas to preduzeće.

sad kad krenu prijave protiv nepoznatih lica koji ubacuju žar u kontejnere..........

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...