Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

5 minutes ago, notenoughreasonsforclaire said:

Adame, imaš ga ovde, ali je sinhronizovan na ruski jer je snimak sa ruske televizije. Na ovom mestu kažu da se uz pretplatu može pogledati, a i ovde, direktno na jednom od sajtova ARTE-a bi se mogao videti ako imaš nekoga ko bi preko institucije mogao da im piše, i tako dobije dozvolu za gledanje.

pregledacu, hvala.

 

steta sto ovaj ruski nije s titlom, to bi bilo super.

 

a mozda i sacekam koju nedelju, mozda ga kupi sky arts il tako neko pa se moze normalno odgledati.

Link to comment

Dodjoh da okačim. Posle Vietnam war pogledao sam još par dokumentaraca Kena Burnsa, večeras krećem sa Alijem

 

Spoiler

ali.jpg

 

 

Edited by John Coltrane
Link to comment
  • 3 weeks later...

Fascinantna priča o malo poznatom norveškom slikaru Akselu Valdemaru Johanesenu, Munkovom savremeniku, čije su slike čamile 70 godina u nekom ambaru i slučajno otkrivene. Izložbe u Mantovi, Beču i Njujorku su doživele ogroman uspeh ali ga u rođenoj zemlji nikako ne žele jer glavonje iz Nacionalne galerije daju sebi za pravo da odlučuju šta je "visoka" umetnost a šta ne. Toliko da je postojao čak i predlog da mu se slike unište.

 

https://hotdocs.ca/whats-on/hot-docs-festival/films/2022/images-of-a-nordic-drama

Edited by centrifuga
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
On 23.4.2022. at 18:34, Moonwalker said:

HBO produkcija iz 2015. Od Mark Levina.

 

Class divide

  Reveal hidden contents

 

 

 

Klasne razlike i dzentrifikacija u Njojorku.

 

Roza je jedno ♥️

Gde si gledala ovo?

Link to comment

13. maja u 17:30 na Beldocs (Muzej kinoteke) film o umetničkim kolektivima koji rade sa zajednicom 2018. u Beogradu. KC Magacin, Guvernanta, Karkatag, Matrijaršija i ja. Ja sam sam svoj kolektiv, uradi sam. Film je radio britanski kolektiv Eyesore, koji se bavi gličevima u urbanim strukturama. Otelili smo se dok smo dočekali ovaj film, tako to biva, i sad kad smo ga dobili i pogledali vidim da je to psihogeografski film - podjednako govori o mestima i o ljudima, do te mere da se gubi granica. Mesta su sva liminalna, nevidljiva, a u njima ljudi koji ih vole i vešto koriste. Moj deo filma je sniman u Krnjači i na Straževici. Veći deo na Straževici, u napuštenoj bazi (zbario sam ih da uđemo s ful opremom uprkos rampi i natpisu ZABRANJEN ULAZ - VOJNI OBJEKAT). Straževica je za mene sveto mesto, tamo sam često blejao i ona jeste važna za moj rad. Al to nema veze, meni je drago da je sva ta mesta neko snimio, ovo je zaista priča o paralelnom Beogradu. Eto, nemam pojma, ko oće nek svrati.

 

 

 

  • +1 4
  • Wub 1
Link to comment

Malo šta gledam ponovo, uvek bih nešto novo (nešto divlje), ali OJ: Made in America sam morao. Meni je ta priča toliko fascinantna, nemam reči. Možda je najveći utisak cele priče koliko su tužioci omanuli, bukvalno mislim da bi tri prosečna forumska advokata na čelu sa Moćom dobili presudu. A i extremi u koje je odbrana išla su poprilično zanimljivi, npr. poređenje pandura rasiste sa Hitlerom i tome slično. 

Bukvalno pored onakvih fizičkih dokaza, nemoguće je da izgubiš slučaj. I izgubili su. Haos.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, MocaVukotic said:

 

hvalili su je u fami o nebisiklistima

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
3 hours ago, Mil@n said:

Malo šta gledam ponovo, uvek bih nešto novo (nešto divlje), ali OJ: Made in America sam morao. Meni je ta priča toliko fascinantna, nemam reči. Možda je najveći utisak cele priče koliko su tužioci omanuli, bukvalno mislim da bi tri prosečna forumska advokata na čelu sa Moćom dobili presudu. A i extremi u koje je odbrana išla su poprilično zanimljivi, npr. poređenje pandura rasiste sa Hitlerom i tome slično. 

Bukvalno pored onakvih fizičkih dokaza, nemoguće je da izgubiš slučaj. I izgubili su. Haos.

Ma slučaj kao slučaj, svaki drugi dokumentarac o nekom sudskom slučaju ima isto neke zanimljive detalje, tvistove, greške, genijalnosti, ali ovaj dokumentarac je toliko dobro osmišljen, snimljen, spakovan, bukvalno kao neka dobra serija, a istovremeno i sociološka i politikološka studija, kao sezona The Wire u svijetu dokumentaraca. Uz uratke Kena Burnsa, najbolja dokumentarna mini-serija koju sam gledao. 

Link to comment

Neću da hajpujem naš doc sutra u pola 6 na Beldocs u Muzeju kinoteke, ali što nam je lep plakat vidite ;/ by Nina Vukadin

 

 

277974793_310517214549869_54876175896033 

Edited by Hermetico
  • +1 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...