Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

8 hours ago, James Marshall said:

Je li uhvatio neko na Slobodnoj zoni o ovom klincu glumcu iz Viskontijevog "Death in Venice"? Ja nisam stigao, vrijedi li tražiti po zalivima?

Ja videh pre nekoliko meseci recku o filmu koja je preporucila gledanje, ali nemam sad link da ti ostavim.

  • Hvala 1
Link to comment
13 minutes ago, namenski said:

Odgledao.

Ali zasto jednina?

 

zato sto je dokumentarac, ali da, serijal je. izislo je 10 epizoda, cekamo jos dvije, makar po ovome sto se vidi na hrti.hrt.hr

 

djeluje mi ok, ali odgledala sam tek dvije epizode. u prvoj je donekle neuspjelo izmjestanje kompletne naracije sedmorici istoricara, jer neke bitne informacije ostaju neizgovorene u njihovom ocigledno ne sasvim formalizovanom razgovoru sa klasicem, montaza nije dospjela do rediteljske ideje pa je za pracenje potrebno ili predznanje ili koncentracije koja nije tipicna za gledanje tv sadrzaja.

s druge strane, ukljucivanjem toliko 'autora' klasic i njegov saradnik kome nisam zapamtila ime su pametno isporucili utisak jedinstvenog narativa. 

 

edit, sto jakovina zanosi? mozda prije malo ovaj aralica, mada dopustam da je do montaze i da njegovo 'jeste' nije 'treba', vidjecu vremenom

 

Edited by morgana
Link to comment
5 minutes ago, morgana said:

 

zato sto je dokumentarac, ali da, serijal je. izislo je 10 epizoda, cekamo jos dvije, makar po ovome sto se vidi na hrti.hrt.hr

 

djeluje mi ok, ali odgledala sam tek dvije epizode. u prvoj je donekle neuspjelo izmjestanje kompletne naracije sedmorici istoricara, jer neke bitne informacije ostaju neizgovorene u njihovom ocigledno ne sasvim formalizovanom razgovoru sa klasicem, montaza nije dospjela do rediteljske ideje pa je za pracenje potrebno ili predznanje ili koncentracije koja nije tipicna za gledanje tv sadrzaja.

s druge strane, ukljucivanjem toliko 'autora' klasic i njegov saradnik kome nisam zapamtila ime su pametno isporucili utisak jedinstvenog narativa. 

 

edit, sto jakovina zanosi? mozda prije malo ovaj aralica, mada dopustam da je do montaze i da njegovo 'jeste' nije 'treba', vidjecu vremenom

Evo proverih, podsetih se, na YT su cini mi se sve, a ja sam ih u svakom slucaju odgledao pre cirka mesec dana....

TV ne gledam uopste, principijelno :D, pa nisam u toku sa TV dinamikom, na ovo na YT naleteo...

 

Ne znam, mozda si u pravu sto se uredjenja serije u tehnickom smislu tice, predznanja takodje, tema je uostalom ihaha em kompleksna, em osetljiva, ali je Klasic uspeo da se odmakne od nekih opterecujucih narativa/stereotipa u meri u kojoj mozemo samo da zavidimo...

Ako ni na cemu drugom, ono na ocuvanju distance.

Malo li je na ovu skupocu, kada su teme poput NDH u pitanju.

 

Aralicu ne racunam, on je matorija generacija, premazan svim farbama, obaska sto na Jakovinu imam pik...:D

 

Ali da je vredno gledanja - jeste.

 

  • +1 1
Link to comment

ma i meni se cini da je serijal bas ozbiljno uradjen (na osnovu prve dvije epizode), na stranu ti sitni nedostaci

hrt sa dokumentarcima razbija kad god izbaci hdz iz redakcije

ne znam kada je pocelo snimanje, mislim prije sest godina, i ko je tada bio na vlasti? u svakom slucaju, dugo se cekalo na emitovanje

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, morgana said:

ne znam kada je pocelo snimanje, mislim prije sest godina, i ko je tada bio na vlasti? u svakom slucaju, dugo se cekalo na emitovanje

Ma ne znam ni ja, nije me ni zanimalo, naleteo, odgledao bilo je vrlo OK.

Iznenadilo me tvoje pitanje, razumeo sam ga kao jel' gleda neko ovaj novi dokumentarac...

Zato sam i reagovao iznenadjeno, ja ga vec stavio adakta... :) 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...