Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

sinoc odgledao trecu (poslednju) epizodu ovog https://www.bbc.co.uk/programmes/m001cbst sensationalists: the bad girls and boys of british art

 

https://images.entertainment.ie/uploads/2022/10/05161320/37da8327-5598-5d17-8c5a-6c37dc0ab842.jpg?w=640&h=384&q=high

 

meni odlicno. doduse, ziveo sam sve to pa ima dosta nostalgije al mislim da je dobro prenesena energija tog doba. uzivao! moram pogledati bar jos jednom. ne znam gde se moze naci al posto je poslednja epizoda prikazana sinoc, ne sumnjam da ce se vec negde pojaviti.

 

@Caligula - gledaj obavezno, ima kvalitetnog materijala za pljuvacinu. :D

  • Hvala 1
Link to comment

U poslednjih nedelju dana sam pogledala dva dokumentarca i jednu seriju, sve na temu ubistva novinarke Kim Wall. Serija (The Investigation) je bezveze (sporo, razvučeno, gnjavatorski), smorila sam se neopisivo tim pre što sam na više mesta pročitala preporuke (od strane lažovčina, evidentno) da je must see... a dokumentaci su super.

 

Into the Deep ima na Netflixu, odlična je premisa, filmska ekipa je kontaktirala Petera Madsena (osumničenog) nekih godinu dana ranije i u vreme kada je Kim Wall nestala oni su uveliko snimali dokumentarac o njemu, samo je taj inicijalni dokumentarac trebao da bude o podmornici koji je napravio (koja je kasnije postala mesto zločina). Onda se pojavljuje Wall sa idejom da uradi intervju za Wired, Madsen hoće da joj pokaže kako podmornica funkcioniše, odlaze zajedno pod vodu, vraća se samo on...  sledi hapšenje Madsena a ekipa s početka samo nastavlja da snima. Ima par dosta dobrih momenata gde Madsen razmišlja naglas pred kamerom i, znajući šta se kasnije izdešavalo, ti monolozi deluju prilično nadrealno.

 

 

Undercurrent je HBO, klasičan after the fact dokumentarac, i onako, old skul. Ovaj mi se više dopada jer je fokusiran na Madsena i Wall, i dinamičniji je, a u ovom Netfliksovom je značajna minutaža otišla na razgovore sa Madsenovim saradnicima i prijateljima (ta ekipa s kojom je radio na podmornicama, raketama, šta je već pravio...), i kako se njihov odnos prema njemu menja kako vreme odmiče i nove i sve luđe informacije isplivavaju.

 

 

  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment
sinoc odgledao trecu (poslednju) epizodu ovog https://www.bbc.co.uk/programmes/m001cbst sensationalists: the bad girls and boys of british art
 
37da8327-5598-5d17-8c5a-6c37dc0ab842.jpg?w=640&h=384&q=high
 
meni odlicno. doduse, ziveo sam sve to pa ima dosta nostalgije al mislim da je dobro prenesena energija tog doba. uzivao! moram pogledati bar jos jednom. ne znam gde se moze naci al posto je poslednja epizoda prikazana sinoc, ne sumnjam da ce se vec negde pojaviti.
 
[mention=325]Caligula[/mention] - gledaj obavezno, ima kvalitetnog materijala za pljuvacinu. [emoji3]

Ako je sad bilo na TV-u, bice valjda na iPlayer-u neko vreme?


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment
  • 2 weeks later...
On 14.10.2022. at 22:27, Patty Lee said:

U poslednjih nedelju dana sam pogledala dva dokumentarca i jednu seriju, sve na temu ubistva novinarke Kim Wall. Serija (The Investigation) je bezveze (sporo, razvučeno, gnjavatorski), smorila sam se neopisivo tim pre što sam na više mesta pročitala preporuke (od strane lažovčina, evidentno) da je must see... a dokumentaci su super.

 

Into the Deep ima na Netflixu, odlična je premisa, filmska ekipa je kontaktirala Petera Madsena (osumničenog) nekih godinu dana ranije i u vreme kada je Kim Wall nestala oni su uveliko snimali dokumentarac o njemu, samo je taj inicijalni dokumentarac trebao da bude o podmornici koji je napravio (koja je kasnije postala mesto zločina). Onda se pojavljuje Wall sa idejom da uradi intervju za Wired, Madsen hoće da joj pokaže kako podmornica funkcioniše, odlaze zajedno pod vodu, vraća se samo on...  sledi hapšenje Madsena a ekipa s početka samo nastavlja da snima. Ima par dosta dobrih momenata gde Madsen razmišlja naglas pred kamerom i, znajući šta se kasnije izdešavalo, ti monolozi deluju prilično nadrealno.

 

 

Undercurrent je HBO, klasičan after the fact dokumentarac, i onako, old skul. Ovaj mi se više dopada jer je fokusiran na Madsena i Wall, i dinamičniji je, a u ovom Netfliksovom je značajna minutaža otišla na razgovore sa Madsenovim saradnicima i prijateljima (ta ekipa s kojom je radio na podmornicama, raketama, šta je već pravio...), i kako se njihov odnos prema njemu menja kako vreme odmiče i nove i sve luđe informacije isplivavaju.

 

 


Odgledao sam prvi, luda priča, no sam dokumentarac poprilično slab, rekao bih da je u pitanju neka amaterska ekipa koju je žestoko usralo da se ovo sve desi praktično u sred njihovog dokumentarca. No nije loše za pogledati, kao i uvek kada su ovakve bizarne priče u pitanju.

Link to comment

Da da, meni se više svideo ovaj drugi, Undercurrent (on je iz dva dela). Into the Deep jeste objektivno meh, mada je mene više ponela sama priča i odmah sam uzela da čitam/rovarim/istražujem o tom slučaju.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Sajt na kom se prikazuju doku filmovi koji se bave "zelenim" i humanim temama, The Green Screen, od sutra pusta film na temu (ne)odrzivog stanovanja. Daju 1000 dz ulaznica, pa rezervisite dok ih jos ima. Film se ond amoze gledati narednih nedelju dana po rezervaciji. Potrebna je registracija na sajt. Ne znam da li je moguce gledati iz Srbije, ali cela EU bi trebalo da bude pokrivena

 

https://www.thegreenscreen.eu/

 

Push

1h 32m Documentary 2019

 

Available tomorrow 00:00
 
 

 

 
 

 

Housing prices are skyrocketing in cities around the world. Incomes are not. PUSH sheds light on a new kind of faceless landlord, our increasingly unliveable cities and an escalating crisis that has an effect on us all. This is not gentrification, it’s a different kind of monster.The film follows Leilani Farha, the UN Special Rapporteur on Adequate Housing, as she’s travelling the globe, trying to understand who’s being pushed out of the city and why.

Edited by I*m with the pilots
  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ko god je preporučio OJ Made in America - merci beaucuop! Vrhunski i nadrealno. Posebne utiske imam jer sam nedavno gledala i onaj American Crime Story na ovu temu, to je samo po sebi bilo dovoljno ludo, a onda ispadne da je stvarnost još luđa...

Link to comment
1 hour ago, Patty Lee said:

Ko god je preporučio OJ Made in America - merci beaucuop! Vrhunski i nadrealno. Posebne utiske imam jer sam nedavno gledala i onaj American Crime Story na ovu temu, to je samo po sebi bilo dovoljno ludo, a onda ispadne da je stvarnost još luđa...

e a gde si gledala?

ja sam to nekad započeo, a ne sećam se gde. 

sad bi mi lego na killer sally

  • +1 1
Link to comment

E pa na torentima sam našla, al’ poginula sam dok nisam iskopala neku pristojnu verziju normalne veličine. Mislim da sam skinula sa Lime, al ne sećam se je l bio singl fajl ili je moralo epizoda po epizoda da se skida. Svakako je vredelo!

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Patty Lee said:

Ko god je preporučio OJ Made in America - merci beaucuop! Vrhunski i nadrealno. Posebne utiske imam jer sam nedavno gledala i onaj American Crime Story na ovu temu, to je samo po sebi bilo dovoljno ludo, a onda ispadne da je stvarnost još luđa...

 

Pretraga pokazuje da sam ja prvi preporucio, tako da hvala :D

 

To je bukvalno svako ko je u poslednjih X godina odgledao odusevljeno preporucivao, jer je zaista besprekorno uradjeno. Ne moze bolje od toga da se obradi neka tema..

 

edit: A da, zaboravio zasto sam dosao uopste na topik. :D Kod Gillesa bio gost Questlove iz Rootsa, koji je producirao dokumentarac Descendant za Netflix, tako da sam ga stavio da se skine.

Edited by Jimmy Kowalski
  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Patty Lee said:

Ko god je preporučio OJ Made in America - merci beaucuop! Vrhunski i nadrealno. Posebne utiske imam jer sam nedavno gledala i onaj American Crime Story na ovu temu, to je samo po sebi bilo dovoljno ludo, a onda ispadne da je stvarnost još luđa...

 

Jedna od najboljih stvari koje sam ikada gledao. Odgledao sam ga 4, 5 puta već bukvalno. 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...