Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Ništa videćemo kad dođe, pa ćemo da probamo.
Jedino me sad zanima jel u rešenju ja mogu da vidim dali su bile "neke radnje" koje su resetovale rok...



....shiit has hit the fan.

Link to comment

Kako se kod nas zove zakon kojim se reguliše šta mora da stoji u Ugovoru o radu između poslodavca i zaposlenog? Na nemačkom je Nachweisgesetz što bi bukvalno prevedeno bilo Zakon o dokazima, ali to mi nikako ne zvuči kako treba.

Link to comment

Закон о раду. Просто и једноставно :)

Конкретно, чланови 30.  до 33. регулишу управо уговор о раду.

  • Hvala 1
Link to comment
7 minutes ago, Frank Pembleton said:

Koji je postupak ako neko želi da ubrza pokretanje ostavinske rasprave?
Kom organu seobraća?



....shiit has hit the fan.

Sudu. Podneses predlog za pokretanje ostavinskog postupka, ali prvo proveriš u nadležnom sudu da nije već pokrenut. 

Link to comment
Sudu. Podneses predlog za pokretanje ostavinskog postupka, ali prvo proveriš u nadležnom sudu da nije već pokrenut. 
Šta se dešava ako se ne pita? Po pravilu bi trebalo da bude samo jedna ostavinska ali ako se pokrene druga šta se dešava? i kome to odgovara?

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
Šta se dešava ako se ne pita? Po pravilu bi trebalo da bude samo jedna ostavinska ali ako se pokrene druga šta se dešava? i kome to odgovara?

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk


Nisam siguran da zapravo mogu dve da se pokrenu.
Ako misi znao a smatraš se oštećenim onda valjda pokrećeš dppunu/žalbu na ostavinu.
Znaće pravnici ovde



....shiit has hit the fan.
  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, mlatko said:

Šta se dešava ako se ne pita? Po pravilu bi trebalo da bude samo jedna ostavinska ali ako se pokrene druga šta se dešava? i kome to odgovara?

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

Po pravilu bi trebalo da se spoje postupci, odnosno da se kasniji predlog prikljuci starijem. Može da se desi da u slučaju da postoji zaveštanje, zakonski naslednici probaju na brzinu da sprovedu ostavinu da bi dobili ono sto im ne pripada. Sud bi morao da registruje da postoje dva paralelna postupka ali sam ja bio svedok slučaja gde je sud doneo za isti stan dva različita nasledna rešenja - jedno da je vlasnik država a drugo ispravno da je naslednik fizičko lice.

Link to comment

Podstaknut dešavanjima u N. Sadu oko usvajanja novog GUP-a, zanima me jedna stvar. Da li po našem Ustavu jedinice lokalne samouprave mogu organizovati referendum (kao pravno sredstvo) oko bitnih loklanih pitanja?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...