Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Ma ovo su strucna zvanja, specificna za moj posao, svi to polazu od osnovnog ka visim..nisu naucna zvanja koja su nam irelevantna

 

Pisem prvo zahtev direktoru pa nakon odgovora ako moze tuzim (za ovo sto hamlet kaze, pa jbm im mater, onda znaci da to rade bas bas namerno)

 

"Dana tog i tog sam polozila taj ispit.

Molim da mi se u skladu sa stečenim stručnim zvanjem (tog, tu i tad) i na osnovu člana 2. stava 7. Uredbe o koeficijentima za obračun i isplatu plata zaposlenih u javnim službama (Sl.Glasnik RS br. 44/2001 i dr.) poveća koeficijent za obračun plate te da mi se isplati sva dospela razlika u zaradi počev od datuma kada sam stekla navedeno zvanje te da mi se ubuduće plata obračunava po uvećanom koeficijentu."

 

Hvala dragi pravnici, javljam za ishod obe tuzbe:laugh:

Link to comment

ko usvaja pravilnik o sistematizaciji radnih mesta neke ustanove kulture ciji je osnivac grad?

donosi ga direktor a usvaja? upravni odbor? gradsko vece?

gradsko vece usvaja pravilnik o sistemat. radnih mesta u gradskoj upravi a za instit.kulture ?

Link to comment

Доноси и усваја је исто. Могуће је да неко даје сагласност колико се сећам нпр начелник управе доноси систематизацију а веће даје сагласност. Треба видети у статуту Установе, али вероватно директор доноси систематизацију. 

Link to comment
7 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Доноси и усваја је исто. Могуће је да неко даје сагласност колико се сећам нпр начелник управе доноси систематизацију а веће даје сагласност. Треба видети у статуту Установе, али вероватно директор доноси систематизацију. 

ma imam ja sistematizaciju moje institucije i da, donosi je direktor, doneta leta 2021..sa sve novoupisanim radnim mestom za nekog nestrucnog naprednjaka..

 

pitam jer mi je odgovoreno da pravilnikom nije predvidjeno radno mesto to i to (moje,samo crtica vise strucno zvanje) i da "ne postoji mogucnost za njega ukoliko ne dodje do promene pravilnika a sto mora biti usvojeno odlukom gradskog veca"

Link to comment

Да ли је твоје звање у које хоћеш да пређеш оно највише предвиђено систематизацијом? Саветник?

Link to comment

ne ,visi kustosa sistematizacijom su napisali tacno ono stanje koje postoji, nabrojani zaposleni i strucno zvanje i kolko ih ima

 

dok npr sistematizacija nekog drugog muzeja ima radno mesto kustos istoricar, arheolog itd, i onda pod posebni uslovi gde je npr znanjejezika i sl, pise pod f) valjda i..za visi kustos..pa uslovi, za savetnika pa uslovi..oni nemaju radna mesta definisana strucnim zvanjima niti imaju broj izvrsilacaa ovo nase je precizno pracenje stanja

 

ne razumam sta kad neko od naprednjaka polozi za vise zvanje, kako ce njemu povecati koeficijent

a po zakonu o muzejskoj delatnosti je muzej duzan da omoguci strucno usavrsavanje, i formalno on radnika i predlaze u nadleznu ustanovu da to polaze

i ispada predlaze te za usavrsavanje i zvanje a onda kaze (eventualno) eto ne treba nam to radno mesto, tj zvanje

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Запослени који је стекао научни назив доктора наука, односно доктора уметности у области рада чије послове обавља на свом радном месту и које није услов за обављање послова његовог радног места, може у складу са општим актом, да оствари увећање плате до 6% основне плате за стечено звање.

Запослени који има стечен академски назив магистар наука, односно стручни назив специјалиста према прописима о високом образовању који су се примењивали до 10. септембра 2005. године, односно запослени који има стечен стручни назив специјалиста академских студија или примаријус, у области рада чије послове обавља на свом радном месту, мoже у складу са општим актом, да оствари увећање плате до 4% основне плате ако стицање тог звања, односно назива није услов за обављање послова његовог радног места.

Запосленом који у складу са законом којим се уређује рад јавне службе обавља послове ментора, може се у складу са општим актом, увећати плата до 10% основне плате.

Увећану плату из става 3. овог члана не могу да остваре запослени који обављају послове ментора који прати рад приправника за време приправничког стажа.

 

Јел о овоме говориш? То је закон о запосленима у јавним службама.

Link to comment

ne to su naucna zvanja, govorim o strucnim

tice se zakona o muzejskoj delatnosti, PRavilnika o visim strucnim zvnajima u muzejima RS, uredbe o koeficijentima i pravilnika o org. i sistemat. randih mesta

nema bre veze, samo sam htela proveriti ovo ko donosi sistematizaciju, vec sam u procesu..

hvala u svakom slucaju

 

Link to comment

Imam pitanje:
Kolika je zastara na donošenje rešenja o porezu na prenos apsolutnih prava?
Ima li je uopšte i ako ima vredil i se pozivati na to?



....shiit has hit the fan.

Link to comment
10 godina od kraja godine u kojoj je nastupila obaveza. Ima smisla - ne mogu da naplate zastarelu obavezu. 

Pih!
Mislio sam da je 5.
[emoji19]



....shiit has hit the fan.
Link to comment

Јесте. 10 је апсолутни рок. Помешао сам. Само треба имати на уму да се овај рок од 5 година ресетује сваком радњом пореске управе. 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...