Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

24 minutes ago, BWA said:

sanse su pretpostavljam mrsave?

Sansa da Ustavni sud ukine odluku redovnih sudova je izuzetno mala i to se relativno retko kad vidja. Sa druge strane ima dosta argumenata i ima prakse koja mi ide u prilog, ali to je bas an dugackom stapu (odluka se ceka 2-3 godine).

Link to comment
33 minutes ago, Uskebasi said:

Sansa da Ustavni sud ukine odluku redovnih sudova je izuzetno mala i to se relativno retko kad vidja. Sa druge strane ima dosta argumenata i ima prakse koja mi ide u prilog, ali to je bas an dugackom stapu (odluka se ceka 2-3 godine).

hvala na odgovorima

Link to comment

po zakonu o parnicnom postupku rs propisano je da ukoliko tuzilac ne pristupi na rociste, smatrace se da je tuzba povucena. sudije ovo jedva cekaju pa u slucaju kasnjenja od 1 min. donose rjesenje da se tuzba smatra povucenom. posto se povucena tuzba smatra kao da nikad nije podnesena, u slucaju da je zahtjev u medjuvremenu zastario ostaje ti samo da izvrsis samoubistvo. zanima me da li je isto kretensko rjesenje i u zpp srbije?

Link to comment

Mislim da ima neki član odavno sam to čitao moram da proverim da imaš pravo da podneseš tužbu u roku od 6 meseci od trenutka povlačenja i da se neće smatrati zastarelim potraživanjem.

Link to comment
39 minutes ago, Moća said:

Mislim da ima neki član odavno sam to čitao moram da proverim da imaš pravo da podneseš tužbu u roku od 6 meseci od trenutka povlačenja i da se neće smatrati zastarelim potraživanjem.

Član 390 ZOO, ali ne spominje povlačenje tužbe, već samo njen odbačaj, i rok je tri meseca od pravnosnažnosti odluke o odbačaju. Ne znam da li je praksa proširila ovaj član i na povlačenje tužbe, trebalo bi to pogledati.

Link to comment

Taj je, mislim da obuhvata i to jer je jedan kolega iz Jagodine na taj način rešio problem. U svakom slučaju sada kada zna član može pogledati sudsku praksu.

Edited by Moća
Link to comment

jeste. ali si onda prinudjen da mutis, jer toga dana nisi bio bolestan. ako se suprotna strana protivi prijedlogu, lako se moze desiti da sud odbije prijedlog. jednostavno je takva praksa.

Link to comment

Ja sam nasledio predmet u kome se moja strana žalila na rešenje kojim se usvaja predlog. Naravno žalba je odbačena, posle 1,5 godine na višem sudu. Sada me na suđenju suprotna strana gleda kao Nemca. A ja, po nalogu stranke, i dalje otežem. Radni spor, isplata otpremnine, 10 godina traje...

 

Advokati su najgori ljudi

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...