Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

da li je moguće da kuriri/dostavljači dhl-a nisu u obavezi da se najave pre dolaska na adresu isporuke?

obično zovu da provere da li sam kod kuće ali mi se već nekoliko puta dogodilo da dođu, stanu ispred ograde i odu bez zvanja ili nedaj bože da pozvone.

kada sam zvala info centar da se bunim neka cicka mi je rekla da to nije njihova obaveza.

ja sam se pozvala na to da sam advokat* i tvrdila da jeste njihova zakonska obaveza i da je pored toga i logično da zovu jer je radni dan.

dakle, jeste njihova obaveza ili nije?

na sajtu ništa nisam našla.

 

*blef naravno

Link to comment
3 minutes ago, beta kentauri said:

znači fristaj hohštapleraj

pa mozda je neozbiljno, ali nemaju obavezu.

posto s njima nemas zakljucen ugovor kojim bi se obavezali da se najave, to nema ni sankcije za takvo ponasanje.

Link to comment
Da. Od 6 ujutro do ponoći. 
Pre svega komunalnoj...
Plus za BG je ovo recimo "Odeljenje za zaštitu od buke u životnoj sredini, nejonizujućeg zračenja i kontrolu hemikalija"
Pa probaj da nađeš pandan kod tebe



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
Policiji ili inspekciji(ako to nije isto)?
I jeste BG, pitam za drugaricu. 
Nek proba komunalnoj miliciji, a ovo što sam ti napisao je inspekcija, što mi nisi rekao da je BG....
Odeljenje za zaštitu od buke u životnoj sredini, nejonizujućeg zračenja i kontrolu hemikalija - tel: 3309-614 ili email sa snimkom buke na inspekcija@beograd.gov.rs beograd.rs/lat/gradska-vlast/1... , postupaju odmah po prijavi



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
da li je moguće da kuriri/dostavljači dhl-a nisu u obavezi da se najave pre dolaska na adresu isporuke?
obično zovu da provere da li sam kod kuće ali mi se već nekoliko puta dogodilo da dođu, stanu ispred ograde i odu bez zvanja ili nedaj bože da pozvone.
kada sam zvala info centar da se bunim neka cicka mi je rekla da to nije njihova obaveza.
ja sam se pozvala na to da sam advokat* i tvrdila da jeste njihova zakonska obaveza i da je pored toga i logično da zovu jer je radni dan.
dakle, jeste njihova obaveza ili nije?
na sajtu ništa nisam našla.
 
*blef naravno
naravno da nisu, nama su za firmu doneli komad opreme vredan nekoliko hiljada evara, nisu se javili nikad i od dana moguce dostave krenuli samo da kucaju lezarinu. nakupilo se toga bilo dosta. kad smo pitali shto se nisu javili nilkad, rekli su da su zvali ali da se nije javio niko. dolazili i nije bilo nikog. mislim mesec i po dana :blink:

pa sad zamisli za.privatna lica.

sent from bubamoto

Link to comment

Zavladalo je neko misljenje da su privatne kurirske sluzbe nesto posebno specijalizovane, a nisu. Nema onog sto dobra stara Posta Srbije ne radi 3 x bolje od kompletne konkurencije zajedno

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...