Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

u rs nema apsolutno bitnih ni relatvno bitnih povreda postupka, postoje samo povrede  odredaba postupka.

s druge strane uocava se ogromna zelja vrhovnog suda da skine s one stvari sto vise predmeta. tako se izmjenama zpp-a u vise navrata povecavao, cenzus za izjavljivanje revizije pa sad iznosi 30.000 km, a u privrednim sporovima 50.000 km. zato su stranke prinudjene da oznacavaju npr. vrijednost spora 31.000 km, cak i kada to nema veze sa stvarnoscu. problem je sto veca vrijednost spora povecava izdatke za sudske takse i advokatske troskove.

u slucaju da nema cenzusa za reviziju, vrhovni sud istu munjevito odbacuje.

Link to comment

odnosno postoje samo bitne povrede i ostale povrede (uslovno receno nebitne), a "relativno bitne" i "apsolutno bitne" su teski konceptualni promasaj

Link to comment
2 hours ago, napadaj said:

Pobogu. Da li bi mogao da okačiš sken tog dela odluke?

 

Spoiler

rev1.png.79a238ba2f155f5149a38995214aa7b6.png

Inace, te bitne povrede koje nisu revizijski razlog su one da je sud bio nepropisno sastavljen (presudu doneo jedan clan veca koji nije ucestvovao na raspravi), punomocnik nije uredno pozivan na rocista i nije mu dostavljen nalaz vestaka (neko u sudu falsifikovao povratnicu - pronadjen originalni koverat vracen neurucen), predsednik veca prepravio podnesak koji je stranka podnela i takav dostavio vestacima na izjasnjenje (jos to i konstatovao na zapisniku) i da je obrazloženje presude suprotno zapisniku sa ročišta na kom su veštaci rekli potpuno suprotno od onoga što je uneto u obrazloženje presude. E o tome ne vodi racuna VKS.

A relativno bitne povrede, koje nisu uticale na odluku su npr. to što je nalaz veštaka (na osnovu kog je doneta presuda) stranci dostavljen na rocistu na kom je doneta presuda tako da nije ostavljen rok od 8 dana za izjasnejnje , to što presuda nije objavljena, to što nije odlučeno o zahtevu za izuzeće veštaka (koji je iznerviran pitanjima stranke i advokata tražio njihovo izuzeće iz postupka :huh:) i tako dalje. Presuda je doneta na osnovu nalaza vestaka koji o kljucnoj cinjenici na na koju se presuda poziva daje odgovor "moze da bude, al ne mora da znači" (i tako se doslovno unosi u zapisnik).

Jbg, u spisima predmeta se nalazi zvanicni dopis sa drzavnim grbom i pecatom da se stranka obratila licno Aleksandru Vucicu za pomoc i da on licno ocekuje da se stranci (koja je clan SNS-a) izadje u susret.

 

Ocigledno ih je bar grizla savest, presuda VKS ima vise strana nego presuda Apelacionog suda...

Edited by Uskebasi
Link to comment
7 minutes ago, Uskebasi said:

 

  Hide contents

rev1.png.79a238ba2f155f5149a38995214aa7b6.png

 

Jbg, u spisima predmeta se nalazi zvanicni dopis sa drzavnim grbom i pecatom da se stranka obratila licno Aleksandru Vucicu za pomoc i da on licno ocekuje da se stranci (koja je clan SNS-a) izadje u susret.

Sunce ti žarko... Jel možeš to da daš nekom Ninu ili Vremenu da objave?

Link to comment

Jbg, ovo je vise za Zonu sumraka. Advokat druge strane (koji je funkcioner SNS-a) u zavrsnoj reci poruči sudiji da ce presuditi u korist njegove stranke jer je on pricao sa Vucicem o tome i posle par meseci ja iskopam dopis Ministarstva da se stranka zaista obratila Vucicu za pomoć i da je nalozeno da se presudi u korist druge strane. Sudija trazi svoje izuzece jer mu prete, zovu ga iz kabineta, iz ministarstva, iz zute štampe... Druga strana kao mečku na sudjenja vodi nedavno penzionisanog sudiju Apelacionog suda, kome su dva clana veca bili pripravnici. Apelacija namesta vece koje ce da sudi i preko reda se predmet zavodi na odredjeno vece...

Link to comment

Koji sud je doneo tu presudu?
Ja treba da pisem inicijativu republickom javnom tuziocu za podnosenje zahteva za zastitu zakonitosi u prekrsajnom postupku. U tom predmetu ima isto lepih stvari. Covek primi obavestenje o zabrani upravljanja vozilom 19.1. sto je bio petak, medjutim posto je postar iz njegovog sela a posta u drugom selu postar se ne vrati u postu da razduzi sve vec ode kuci i razduzi u ponedeljak 22.1. moja stranka ne znajuci to krene da vozi 20.4. kada ga zaustavi policija i ustanovi da mu kazna istice 22.4. u prekrsajnom postupku na koji je isao bez advokata sudija je odbila da zatrazi izvestaj od poste kada je posiljka isla vec se oslonila samo na povratnicu koju je postar razduzio 22.1. i donosi osudjujucu presudu(za vreme trajana prvostepenog postupka gorepomenuti postar izvrsava samoubistvo). Moja stranka sama pise zalbu apelacionom sudu koji istu usvaja ukida prvostepenu presudu i vraca na ponovno sudjenje sa nalogom prvostepenom sudu da od poste zatrazi taj izvestaj. Medjutim sudija to ponovo nije uradila i ponovo donosi istovetnu presudu. I sada krece igranka, presuda je doneta 13.2.19. moja stranka istu prima 4.3.19. i 11.3.19. predaje zalbu na pisarnici suda. Apelacioni sud odbacuje zalbu kao neblagovremenu jer je okrivljeni presudu primio 4.2.19.(9dana pre donosenja presude) a zalbu predao 11.3.19. tako da je propustio rok od 8 dana i cao zdravo.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Jbg, ovo je vise za Zonu sumraka. Advokat druge strane (koji je funkcioner SNS-a) u zavrsnoj reci poruči sudiji da ce presuditi u korist njegove stranke jer je on pricao sa Vucicem o tome i posle par meseci ja iskopam dopis Ministarstva da se stranka zaista obratila Vucicu za pomoć i da je nalozeno da se presudi u korist druge strane. Sudija trazi svoje izuzece jer mu prete, zovu ga iz kabineta, iz ministarstva, iz zute štampe... Druga strana kao mečku na sudjenja vodi nedavno penzionisanog sudiju Apelacionog suda, kome su dva clana veca bili pripravnici. Apelacija namesta vece koje ce da sudi i preko reda se predmet zavodi na odredjeno vece...
Možda možeš da pišeš N. Radišiću sa N1 on tamo prati sudstvo....



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
17 minutes ago, BWA said:

cekaj, jel advokat diktira u zapisnik da je pricao sa vucicem o predmetu i to tako ulazi u zapisnik?🤤

Tu se prekida rociste, jer sam ja veoma osetljiv kad mi neko preti Vucicem. Sudija menja 6 boja i prihvata ovo kao šalu i ne unosi u zapisnik, ali unosi tu konstataciju kroz moj zahtev za izuzeće koji je usledio odmah u nastavku rocista. Da nije bila sala jasno jer postoji pisani trag tog obraćanja za pomoć Vučiću

Link to comment
7 minutes ago, Frank Pembleton said:

Možda možeš da pišeš N. Radišiću sa N1 on tamo prati sudstvo....



... Shiit has hit the fan...
 

Problem je to što sam ja law abiding citizen (pun intended), a iz postupka je bila iskljucena javnost. 

Inače, mislim da N1 i mene zastupaju isti advokati (nije ni čudo što me jebalo Vucicevo pravosuđe :happy:

Link to comment
3 minutes ago, BWA said:

pa sta sad planiras? ici na ponavljanje postupka? ima li u srbiji jos uvijek zahtjev za zastitu zanonitosti?

Ustavna zalba i tu je kraj, sto se tice domaćeg pravosudja

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...