Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Imam posla sa jednim preduzetnikom kojeg ne mogu pronaci na sajtu apr-a ni po imenu i prezimenu ni po imenu radnje. Ne prikazuje ni da je brisan iz registra. PIB i maticni broj ne znam, imam samo podatke sa pecata.

Da li je moguce da ta pretraga ne radi bas kako treba ili je moguce da je neko izuzet iz pretrage?

Link to comment

Imam posla sa jednim preduzetnikom kojeg ne mogu pronaci na sajtu apr-a ni po imenu i prezimenu ni po imenu radnje. Ne prikazuje ni da je brisan iz registra. PIB i maticni broj ne znam, imam samo podatke sa pecata.

Da li je moguce da ta pretraga ne radi bas kako treba ili je moguce da je neko izuzet iz pretrage?

Probaj mejlom da se obratiš APR-u.

Meni jednom uspelo, čak mislim da je bio neki mejl sa sajta, ništa specijalno.

Doduše kod mene je bilo da mi je odgovorio samo da je predato za gašenje firme, bez daljih detalja. Ali meni odradili posao...

Link to comment

Nije advokat i nemam broj racuna. Nije me prevario.

Vidim da ima dva zaposlena i izgleda kao da solidno rade, ali na sajtu apr-a ih nema.

Link to comment

Ta njihova pretraga katastrofalno brljavi ako nije po maticnom broju. Pravi razliku da li je prvo ime ili prezime, kad ima puno rezultata izbacuje prvo brisane iz registra...

Link to comment

U tom slucaju je najbolje pismenim putem obavestiti izvrsitelja da je izvrsni duznik umro pre podnosenja predloga za izvrsenje (iz izvod iz maticne knjige umrlih), tako da nije bilo mesta donosenju resenja, uz predlog da izvrsitelj stavi van snage svoje resenje/zakljucak o izvrsenju i odbaci predlog za izvrsenje. Kad to uradi, celokupan dug ce biti zastareo, pa ako ikada pokusaju ponovo da pokrenu postupak protiv naslednika ovi se mogu pozvati na zastarelost. Dakle, izuzetno je bitno da se stavi van snage resenje i odbaci predlog za izvrsenje, a ne da se prekine postupak (jer prekinuti postupak moze da se nastavi protiv naslednika).

 

Pozdrav, od cega zavisi dal ce postupak biti prekinut, ili ce resenje da se stavi van snage i odbaci predlog za izvrsenje?

Edited by hypnotic
Link to comment

Od izvršitelja. :)

 

Po pravilu, postupak protiv preminule stranke ne može da se vodi te ukoliko je izvršni dužnik mrtav tj. ne postoji u momentu podnošenja predloga za izvršenje, takav se predlog treba odbaciti shodnom primenom ZPP kao neuredan, jer ne sadrži označenje izvršnog dužnika (nema ga).

 

Postupak se prekida samo ukoliko izvršni dužnik umre u toku trajanja izvršnog postupka, a nastavlja protiv naslednika kad se okonča ostavinski postupak, jer oni odgovaraju za ostaviočeve dugove do vrednosti nasleđa kojeg su se prihvatili.

 

To bi trebalo da se zna, ali ako se ne zna treba na to izvršitelja podsetiti.

 

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to comment

Jel moze neko da mi kaze u kakvom sam prekrsaju ako nisam zamanio vazecu vozacku dozvolu do danas.

U kom sluzbenom glasniku je objavljeno da sve stare vozacke dozvole prestaju da vaze?

Link to comment

Ajde ako može neko da rastumači:
Objavljena je slika sa protesta na FB stranici, jasno se vide zaustavljena kola, i njihova registracija. (da ne kačim sliku sad)...I onda je krenula prepiska:

Vlasnik kola:
Postovanje, Molim da se prikrije broj registarske tablice na cover slici stranice. Hvala na odgovoru, Vladimir

FB stranica:
Poštovani, vaš auto (ukoliko je vaš) je slikan na javnom skupu koji je uredno prijavljen policiji. Pritom, po Zakonu o vodama ste bili u prekršaju,
jer je po članu 133. stav 1 tog zakona zabranjen saobraćaj po nasipima za odbranu od poplava.
Žao nam je, ali bismo na taj način obesmislili naše proteste, jer smatramo da vama sa automobilom tamo svakako nije bilo mesto.
Otud, vaš auto nije slikan zato što je vaš, nego je javni interes da se vidi da se nasip koristi neleglano.
Tako bi i neko ko prolazi kroz crveno svetlo a snimila ga je kamera mogao da se buni što je snimak objavljen.
Nadamo se da ćete razumeti naše argumente, a i da više nećete koristiti nasip kao saobraćajnicu. Srdačan pozdrav, Savski nasip

Vlasnik kola:
Postovani, Imajuci u vidu da Vi ne predstavljate nadlezne drzavne organe, te da niste u funkciji upravnog ili sudskog organa Republike Srbije,
duzni ste da postujete odredbe relevantnog zakonodavstva.
U tom smislu, ovim putem Vas poslednji put molim da predmetnu fotografiju uklonite sa Vaseg profila ili da na odgovarajuci nacin uklonite podatke.
U suprotnom, bicu prinudjen da pokrenem odgovarajuce postupke pred nadleznim odeljenjem za suzbijanje internet kriminala,
te da potrazujem od Vas naknadu stete zbog krsenja pravila o zastiti podataka o licnosti.
Naime, cinjenica da je skup bio prijavljen policiji Vam ne daje validan pravni osnov da kacite slike mog automobila,
a iz Vaseg dopisa se vidi namera da budete u suprotnosti sa propisima
koji stite privatnost podataka, a sve u cilju Vase koristi (materijalne ili nematerijalne).
Bilo kako bilo, nadam se da cete postupiti u skladu sa mojom molbom u roku od 24h od momenta ove poruke,
jer cu u suprotnom biti prinudjen da svoju zastitu potrazim pred nadleznim organima Republike Srbije. Srdacan pozdrav

 

 

Jel ima osnova da on tuži i dobije spor?

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...