Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Na koji način je pravno regulisano obezbeđenje državnih ustanova i javnih preduzeća, odnosno...Da li postoji neki član u okviru nekog zakona ili neki pravilnik ili propis koji određuje da oni pitbulovi na ulazu u Nemanjinoj, po SIV-ovima ili sličnim mestima, MORAJU tu da budu ili je to stvar nečije dobre volje da to organizuje...

 

Da pojasnim malo detaljnije problem. Radim na mestu koje se organizaciono vodi kao državni organ u okviru jedne uprave u okviru jednog ministarstva. Problem je što smo fizički dislocirani iz tih centara, odnosno nismo fizički smešteni ni u jedan od tih glavnih upravnih centara, nego su, u nedostatku prostora, kancelarije smeštene u stambenoj zgradi u stanu koji je zaplenjen i od strane Agencije za upravljanje zaplenjenom imovinom dat na korištenje isključivo u tu svrhu ministarstvu. Ima nas nekoliko i strankama pružamo određene usluge odnosno izdajemo određeni tip dokumenata. Problem je što sve češće imamo probleme sa strankama koje ne zadovoljavaju uslove da bi dobili te papire pa postaju agresivni prete, galame, prete "rođacima" i slično. E sad, u da smo normalno u nekom SIV-u ili Nemanjinoj to bi se lako rešilo pozivanjem obezbeđenja. Ovako kako je sada, prepušteni smo sami sebi. 

 

Mene zanima da li postoji neka zakonska odredba prema kojoj je ministarstvo dužno da nam nađe obezbeđenje ili je to stvar dobre volje.  Nemamo pravnike među nama pa ne znamo ništa o ovome, Šefa boli kurac jer neće da se zamera nikom iznad sebe tražeći bilo šta.

Link to comment

Na koji način je pravno regulisano obezbeđenje državnih ustanova i javnih preduzeća, odnosno...Da li postoji neki član u okviru nekog zakona ili neki pravilnik ili propis koji određuje da oni pitbulovi na ulazu u Nemanjinoj, po SIV-ovima ili sličnim mestima, MORAJU tu da budu ili je to stvar nečije dobre volje da to organizuje...

 

Da pojasnim malo detaljnije problem. Radim na mestu koje se organizaciono vodi kao državni organ u okviru jedne uprave u okviru jednog ministarstva. Problem je što smo fizički dislocirani iz tih centara, odnosno nismo fizički smešteni ni u jedan od tih glavnih upravnih centara, nego su, u nedostatku prostora, kancelarije smeštene u stambenoj zgradi u stanu koji je zaplenjen i od strane Agencije za upravljanje zaplenjenom imovinom dat na korištenje isključivo u tu svrhu ministarstvu. Ima nas nekoliko i strankama pružamo određene usluge odnosno izdajemo određeni tip dokumenata. Problem je što sve češće imamo probleme sa strankama koje ne zadovoljavaju uslove da bi dobili te papire pa postaju agresivni prete, galame, prete "rođacima" i slično. E sad, u da smo normalno u nekom SIV-u ili Nemanjinoj to bi se lako rešilo pozivanjem obezbeđenja. Ovako kako je sada, prepušteni smo sami sebi. 

 

Mene zanima da li postoji neka zakonska odredba prema kojoj je ministarstvo dužno da nam nađe obezbeđenje ili je to stvar dobre volje.  Nemamo pravnike među nama pa ne znamo ništa o ovome, Šefa boli kurac jer neće da se zamera nikom iznad sebe tražeći bilo šta.

 

Nisam pravnik ali sto ne napisete neki dopis nadleznoj sluzbi pa da vidite sta ce da vam odgovore.

Link to comment

Na koji način je pravno regulisano obezbeđenje državnih ustanova i javnih preduzeća, odnosno...Da li postoji neki član u okviru nekog zakona ili neki pravilnik ili propis koji određuje da oni pitbulovi na ulazu u Nemanjinoj, po SIV-ovima ili sličnim mestima, MORAJU tu da budu ili je to stvar nečije dobre volje da to organizuje...

 

Da pojasnim malo detaljnije problem. Radim na mestu koje se organizaciono vodi kao državni organ u okviru jedne uprave u okviru jednog ministarstva. Problem je što smo fizički dislocirani iz tih centara, odnosno nismo fizički smešteni ni u jedan od tih glavnih upravnih centara, nego su, u nedostatku prostora, kancelarije smeštene u stambenoj zgradi u stanu koji je zaplenjen i od strane Agencije za upravljanje zaplenjenom imovinom dat na korištenje isključivo u tu svrhu ministarstvu. Ima nas nekoliko i strankama pružamo određene usluge odnosno izdajemo određeni tip dokumenata. Problem je što sve češće imamo probleme sa strankama koje ne zadovoljavaju uslove da bi dobili te papire pa postaju agresivni prete, galame, prete "rođacima" i slično. E sad, u da smo normalno u nekom SIV-u ili Nemanjinoj to bi se lako rešilo pozivanjem obezbeđenja. Ovako kako je sada, prepušteni smo sami sebi. 

 

Mene zanima da li postoji neka zakonska odredba prema kojoj je ministarstvo dužno da nam nađe obezbeđenje ili je to stvar dobre volje.  Nemamo pravnike među nama pa ne znamo ništa o ovome, Šefa boli kurac jer neće da se zamera nikom iznad sebe tražeći bilo šta.

 

Pravilnik: http://www.uzzpro.gov.rs/doc/procedure-pdf/4/Procedura_VODJENJE_POSLOVA_FIZICKO_TEHNICKOG_OBEZBEDJENJA_I03_04112016.pdf

 

Nadležni organ: http://www.uzzpro.gov.rs/index.html

 

Zakon: http://www.pks.rs/SADRZAJ/Files/Centar%20za%20edukaciju/Zakon-o-privatnom-obezbedjenju-cir.pdf

Link to comment
FTO objekata u Nemanjinoj (uključujući i glavnu zgradu ministarstava od 22 do 26) sprovodi policija tj. Uprava za obezbeđenje MUP-a.

 

E sad na koju foru i shodno čemu, to ne znam, pošto pravo na državno obezbeđenje shodno Uredbi o određivanju poslova bezbednosne zaštite određenih lica i objekata ima samo uzak krug funkcionera i državnih organa.

 

Ostalo pokriva eto UZZPRO kroz javnu nabavku privatnog obezbeđenja.

Link to comment

elem

 

jel ima neko iskustvo u sibanju sa mts-om?

 

stigao mi poveci racun, navodno sam rabio internet u romingu (19mb necega skoro 13k dinarjev).

 

fora je sto sam u vreme navedeno u listingu bio u avionu, sa iskljucenim telefonom.

po sletanju sam tel ukljucio i dobio klasicnu poruku, "dobrodosli u tu i tu zemlju, cene rominga su te i te..."

dakle sat vremena po navodnom koriscenju neta u romingu.

pisao sam prigovor, ali kazu da je sve ok.

 

ima li leba od tuzakanja, pa nek izadje i 10 puta skuplje?

Link to comment

Zašto onda na taj isti trotoar stavljaju znakove zabrane parkiranja na nekim mestima?

 

Meni se cini da je u Srbiji sizofrenija izazvana razlicitim zakonoma o saobracaju koji su propisivali razlicite stvari u razlicito vreme...a znakovi su raznorazni ostali iz prethodnih vremena.

 

Npr., zasto postoji ovaj znak:

 

spacer1x1.gifznak-dozvoljeni-smerovi-pravo-levo.jpg

 

koji znaci - sme da se ide samo pravo i levo, i ovaj znak:

 

1.811-228x228.jpg

 

koji znaci - ne sme da se skrene desno, kada su ta dva znaka funkcionalno identicna? I zasto je onda negde jedan znak, a negde drugi?

 

I dalje, zasto se koriste dve razlicite ,,logike" saobracajnih znakova - jedna koja ti kaze sta je dozvoljeno (dakle sve sto nije izricito dozvoljeno, zabranjeno je, tom logikom), i druga koja ti kaze sta je zabranjeno (dakle tom logikom sve sto nije zabranjeno, dozvoljeno je). To je jako zbunjujuce.

 

Da ne spominjemo pristup zvani ,,kada nema znaka, ti napamet se seti sta ovde vazi" (ogranicenje od 80 km/h na magistralnom putu npr.).

Link to comment

Prvi znak je kod raskrsnica sa prvenstvom prolaza, tj taj plavi znak oznacava pravce sa prvenstvo prolaza i pravilo bi bilo da u pravcima koji nemaju prvenstvo prolaza stoji trougao.

Mada najnovije tendencije su izbacivanje tog znaka i postavljanje samo trouglova koji oznacavaju ulazak u raskrsnicu bez prvenstva prolaza, a bez znaka ako se ima prvenstvo prolaza, da bi se svi zaustavili pre ulaska  u raskrsnicu. Mada i sam protok u raskrsnici dodaje na odluci koji znak staviti, ako je potrebno forsirati jedan pravac stavlja se plavi znak jer se niko ne zaustavlja.

Link to comment

krajem januara sam bio na pogađanju u rakovici i pogodili se za kaznu od par hiljada. međutim nikako da mi stigne od suda papir, jel moguće da toliko kasni? da li će mi praviti problem prilikom registracije?

Link to comment

krajem januara sam bio na pogađanju u rakovici i pogodili se za kaznu od par hiljada. međutim nikako da mi stigne od suda papir, jel moguće da toliko kasni? da li će mi praviti problem prilikom registracije?

Čuj, meni 2 godine nije stiglo ništa od suda ni od policije, iako sam uredno priznao da sam prošao 78 kroz radar... NI poziv za sudiju za prekršaje, ni kazna, ma ništa...

 

I nisu mi nikakav problem pravili, nigde, komotno registrovao auto, i jedan i drugi (ovaj sa kojim sam pravio prekršaj 2 puta) ...

 

Pa neće ni tebi, kad si vać platio... Valjda :)

Link to comment

pa nisam platio

:(

 

samo se pogodio za pare i 2 tačke

 

e

u glavi mi je da je rekla gospođa iz policije da ću dobiti presudu i kaznu na kuću. možda ima veze što je inkriminisani događaj bio u kragujevcu

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...