Jump to content
IGNORED

ARENA TV


ducca

Recommended Posts

Ne moze se bez detaljnog poredjenja pausalno reci da je tv ponuda IPTV "inferiorna". Nije inferiorna toliko da bi se olako prosudjivalo da ljubitelji planetarno obozavanih evropskih fudbalskih liga i lige sampiona nece zbog toga trazioti mogucnost da predju na IPTV upravo zbog tri kanala Arene Sport.Internet Telekoma je oinferioran za one koji jos nisu skinuli svu muziku i sve filmove koje ce odgledati i odslusati u cetvrtom ili petom zivotu. Za vecinu korisnika je i Telekomov ADSL sasvim dovoljan, pogotovo kada bi bio malo jevtiniji.

Edited by ikovacevic
Link to comment
Ne moze se bez detaljnog poredjenja pausalno reci da je tv ponuda IPTV "inferiorna". Nije inferiorna toliko da bi se olako prosudjivalo da ljubitelji planetarno obozavanih evropskih fudbalskih liga i lige sampiona nece zbog toga trazioti mogucnost da predju na IPTV upravo zbog tri kanala Arene Sport.Internet Telekoma je oinferioran za one koji jos nisu skinuli svu muziku i sve filmove koje ce odgledati i odslusati u cetvrtom ili petom zivotu. Za vecinu korisnika je i Telekomov ADSL sasvim dovoljan, pogotovo kada bi bio malo jevtiniji.
Lubitelji planetarno obožavanog fudbala gledaju isti preko neta, a ne na TV-u, jer je izbor utakmica ograničen...Inače, IPTV je za sve oni koji imaju više TV-a u kući glupost... Kao i Total TV... Na jednom ću da imam IPTV(Total TV), a na drugom ću da razvlačim staru antenu da bi mi dete nešto gledalo... How yes no...Internet Telekoma(koji trenutno koristim, ali neću još dugo) je inferioran, jer za isti protok SBB naplaćuje duplo manje( u najboljem slučaju po Telekom)... Što bi plaćao to telekomu? Jer ih volim? How yes no, drugi put...Sve u svemu, Telekom ima zaokruženu, ali skupu ponudu(koju ni Arena, niti bilošta drugo ne može opravdati), koja se ne isplati, pogotovo ako imaš SBB u stanu...
Link to comment
Ne moze se bez detaljnog poredjenja pausalno reci da je tv ponuda IPTV "inferiorna". Nije inferiorna toliko da bi se olako prosudjivalo da ljubitelji planetarno obozavanih evropskih fudbalskih liga i lige sampiona nece zbog toga trazioti mogucnost da predju na IPTV upravo zbog tri kanala Arene Sport.Internet Telekoma je oinferioran za one koji jos nisu skinuli svu muziku i sve filmove koje ce odgledati i odslusati u cetvrtom ili petom zivotu. Za vecinu korisnika je i Telekomov ADSL sasvim dovoljan, pogotovo kada bi bio malo jevtiniji.nepismeni komercijalista prodaje telekoma, I. Kovacevic
:isuse:
Link to comment

da bi bio konkurentan sbbu, telekom ce ozbiljno morati da se pozabavi svojim adslom, kvalitetom i cenom. a sto se IPTVa tice, tu je samo pitanje koliko para hoce da ulozi telekom, a cini se da hoce puno. infrastrukturu i broj korisnika do kojih mogu da dosegnu je znacajno veci nego sto sada ima sbb.sa druge strane, i sbb do kraja godine krece sa Video on demand. u svakom slucaju, nama korisnicima samo moze da bude bolje ako se zaostri rat.inace, najnovija informacija je da se i sbb ipak dogovorio sa t arenom i da ce ubrzo krenuti emitovanje na kablu i total tvu.

Link to comment
telekom je izgleda kupio neku vrstu ekskluzivu za Arenu. Naime, dogovorili su da ostanu free svi Arena kanali i sledeće godine na IPTV platformi. Trenutno imaju 20.000 korisnika i izgleda žele da napadnu SBB ozbiljno na polju televizije.
inace, najnovija informacija je da se i sbb ipak dogovorio sa t arenom i da ce ubrzo krenuti emitovanje na kablu i total tvu.
ja ne omalovazavam sve i svasta, samo smilairove legendarne izvore informacija.
Edited by ikar
Link to comment

sta misli te, hoce li sbb emitovati arenine kanale naredne godine? kakve su vase informacije? ja bi volo da se to dogodi da mogu gledati fudbala i ostalog loptanja zadjabe. Javi te ako nesto sazna te.edit> al samo pravi insajderi, ne ovi sto sami sebe citiraju, kao ikar recimo .

Edited by pacey defender
Link to comment

ja kapiram da si zlonameran, ali nisam mislio da si glup.kada neko pregovara, recimo jednom nedeljno, o stvarima koje vrede nekoliko miliona evra na godišnjem nivou, i kada su pregovarači u komplikovanim odnosima sa konkurencijom, dešava se da se situacija često menja. pre dve nedelje su se sve dogovorili, pa je onda sve propalo, a sada su opet blizu dogovora.a ja eto slučajno znam ponešto, pa podelim sa normalnim svetom, koji je većina ppp. ali tu su uvek sline, da sline po forumu.izvoli...

Link to comment

Sbb drzi Sportklub u svoj ekskluzivi i ne daje ga nekim drugim kablovskim operaterima iako oni cak i nisu neka konkurencija zbog nedodirljivih granica medju njima. Ocekivano je da ce Telekom IPTV, koji sa SAGOM ima razvijene poslovne odnose, drzi Arenu u svojoj ekskluzivi pustajuci je samo u PTT KDS sa kojim deli ni manje ni vise nego istog vlasnika - drzavu. Naravno da nisam distributer ni komercijalista Telekoma vec samo tvrdim da Arena nikada nece uci u SBB upravo zato sto se Telekom nada da ce preko ekskluzivnog sadrzaja (najbolji evropski fudbal) koji ima veliki broj fanova, zapoceti glodanje SBB-ovih korisnika sto mu IPTV tehnologije, koja ne poznaje mafijaske granice kablovskih operatera, omogucuje. Bice jos ekskluzivnih sadrzaja na Telekomovom IPTV-u, jer ako ih ne bude nisu morali ni da ga uvode. Iz njihovog programa se vidi da imaju direktno "velikog brata" 24 sata, a ima i onih koji to vole da gledaju, jer da in nema ne bi bilo ni "velikog brata".

Edited by ikovacevic
Link to comment

Nebitno da li će Arena ići kod drugih operatera, SBB ne drži Sportklub u svojoj ekskluzivi. U suprotnom, ja ne bih imao Sportklub i Sportklub+. Osim ako ne misliš na one Golf, Pecanje i slične kanale koje pripremaju, to mi je drago što nemam :DŠto se tiče IP televizije, naravno da nisu morali da je uvode ovakvu. 20k pretplatnika, od toga verovatno 2/3 čine radnici Telekoma...

Link to comment
Nebitno da li će Arena ići kod drugih operatera, SBB ne drži Sportklub u svojoj ekskluzivi. U suprotnom, ja ne bih imao Sportklub i Sportklub+. Osim ako ne misliš na one Golf, Pecanje i slične kanale koje pripremaju, to mi je drago što nemam :DŠto se tiče IP televizije, naravno da nisu morali da je uvode ovakvu. 20k pretplatnika, od toga verovatno 2/3 čine radnici Telekoma...
Radijus vektor je vrlo blizak sa sbb-om, cak je prica da je u vlasnistvu sbb-a, otuda nama sport klub i sport klub +. ;) nemaju bas svi radnici telekoma iptv.ima nekih koji su daleko od centrale i telefonska parica ne moze da podrzi iptv. :) inace, taj iptv ima sve vise zanimljivih sadrzaja, filmovi iz hbo produkcije mogu da se gledaju na video on demand, ima i nekih dobrih serija...znam posto iptv imam na poslu :lol: i besplatan mi je :P
Link to comment
Nebitno da li će Arena ići kod drugih operatera, SBB ne drži Sportklub u svojoj ekskluzivi. U suprotnom, ja ne bih imao Sportklub i Sportklub+.
SBB, SK i SK+ dobija besplatno (njihovo je chedo), Radijus Vektor i ostali SBB "sateliti" ga dobijaju po jednoj ceni, PTT do drugoj - vecoj, a neposlusnim operaterima poput IKOM-a se nudi pod uslovima koji su gotovo neprihvatljivi.Tako funkcionise ova SBB ekskluziva. Edited by Bane5
Link to comment
Naravno da nisam distributer ni komercijalista Telekoma vec samo tvrdim da Arena nikada nece uci u SBB upravo zato sto se Telekom nada da ce preko ekskluzivnog sadrzaja (najbolji evropski fudbal) koji ima veliki broj fanova, zapoceti glodanje SBB-ovih korisnika sto mu IPTV tehnologije, koja ne poznaje mafijaske granice kablovskih operatera, omogucuje.
Nemoj da mislis da te proganjam ili bilo sta ali sramotno je da pominjes rec MAFIJA u odbranu telekoma a na ustrb SBB-a. Zaista. I ne lazi da ne radis za telekom ...
Link to comment
nemaju bas svi radnici telekoma iptv.ima nekih koji su daleko od centrale i telefonska parica ne moze da podrzi iptv. :)
Ma naravno, nisam ja ni mislio da svi radnici Telekoma imaju IPTV, već samo da je osnovano pretpostaviti da je dobar deo pretplatničke baze od 20,000 korisnika došao upravo odatle.
Link to comment

Cela deoba teritorije je bila mafijaska i mafijaski su se ponasali skoro svi ucesnici u njoj (ne znam za neke male koji su to mafijasko vreme i nestali). Bilo je tu i kidanja kablova, kradje opreme i sl. Ni jednog trenutka nisam ni pomislio ni rekao da su svi bili mirni farmeri, a SBB zli vlasnik rancha. Kako su se potom sirili jedenjem sitnih riba (malih privatnih sistema za dve tri zgrade ili ulice) to znaju samo oni. Osim toga pravila po kojima jedan operater ne moze ili moze veoma tesko da udje na "tudju teritoriju" su pravila grada Chikaga iz poznatih vremena. IPTV je tehnologija koja ce da ukine feudalno-mafijasku podelu teritorije, pogotovo ako i kada bude data licenca drugom operateru fiksne telefonije (valjda u januaru). Jedno je sigurno da ce se borba na IPTV trzistu viditi kvalitetom usluge, jer ne postoji mogucnost podizanja barikada, koje dovode do toga da je potrosac nemocan i moze da koristi samo jednog kablovskog opretera koji radi kako hoce. Sta je u ovom sramotno?Niti radim za Telekom, niti imam tehnicke mogucnosti da uvedem Telekomov IPTV, ni PTT KDS, ni da gledam Barselonu, ni Inter svake nedelje, niti da gledam Ligu sampiona sa vecim izborom od RTS-a. Da imam "tehnicke mogucnosti" uveo bi Arenu sport ali ostavio i SBB radi onog u cemu su bolji. Ne trebaju izvinjenja, vec samo: "O.K. Sada je sve jasno".

Edited by ikovacevic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...