Jump to content
IGNORED

rts


Gonzo

Recommended Posts

Ocigledno je da pristup arhivama rts-a dosta znaci jer su oni snimci iz 1990 meni priceless.
arhiva je u svakoj medijskoj kuci izuzetno vazna ali je jako retko naci aktuelno rukovodstvo kuce koje je svesno vaznosti arhive i odvaja adekvatna sredstva za nju. u rts- u je gomila antologijskih emisija i dogadjaja, dramskih dela presnimljena jer su im trebale trake. fotodokumentacija politike koja datira jos od negativa na staklu je devastirana i neupotrebljiva. borba je nekada imala solidnu fotoarhivu koja je u poslednjih 20tak godina sa menjanjem vlasnika, imena, orijentacije lista totalno upropastena. jedino sto jos uvek postoji i funkcionise pomocu stapa i kanapa je fotoarhiva tanjuga sa fotkama od 1943. do danas(sa ne bas najbolje pokrivenim periodom od 1995 - 2004. osim bombardovanja, koje je odradjeno ok). ali i tanjug je na putu koim su prosle sve arhive do sada. cela tanjugova arhiva je u analognoj formi, na negativima 35mm i 6x6cm. sreca je sto jos postoje ljudi koji su tu radili 30tak godina i snalaze se u potrazi za pojedinom fotkom. kada oni odu u pemziju za par godina ti svi filmovi mogu da se zaloze zimi umesto mazuta. nekoliko puta je trazeno da drzava ucestvuje u digitalizaciji kao projekat od nacionalnog znacaja ali odgovora nije bilo. trazena je cak i lova od prethodnog japanskog ambasadora koji je voleo fotografiju koji je rekao da neko vreme pred istek mandata ne moze da daje bilo kakvu pomoc.tako da malo pomalo ostajemo bez foto/video/filmskih arhiva a nikoga nije briga za to.
Link to comment
arhiva je u svakoj medijskoj kuci izuzetno vazna ali je jako retko naci aktuelno rukovodstvo kuce koje je svesno vaznosti arhive i odvaja adekvatna sredstva za nju. u rts- u je gomila antologijskih emisija i dogadjaja, dramskih dela presnimljena jer su im trebale trake. fotodokumentacija politike koja datira jos od negativa na staklu je devastirana i neupotrebljiva. borba je nekada imala solidnu fotoarhivu koja je u poslednjih 20tak godina sa menjanjem vlasnika, imena, orijentacije lista totalno upropastena. jedino sto jos uvek postoji i funkcionise pomocu stapa i kanapa je fotoarhiva tanjuga sa fotkama od 1943. do danas(sa ne bas najbolje pokrivenim periodom od 1995 - 2004. osim bombardovanja, koje je odradjeno ok). ali i tanjug je na putu koim su prosle sve arhive do sada. cela tanjugova arhiva je u analognoj formi, na negativima 35mm i 6x6cm. sreca je sto jos postoje ljudi koji su tu radili 30tak godina i snalaze se u potrazi za pojedinom fotkom. kada oni odu u pemziju za par godina ti svi filmovi mogu da se zaloze zimi umesto mazuta. nekoliko puta je trazeno da drzava ucestvuje u digitalizaciji kao projekat od nacionalnog znacaja ali odgovora nije bilo. trazena je cak i lova od prethodnog japanskog ambasadora koji je voleo fotografiju koji je rekao da neko vreme pred istek mandata ne moze da daje bilo kakvu pomoc.tako da malo pomalo ostajemo bez foto/video/filmskih arhiva a nikoga nije briga za to.
Secam se kada sam davnih dana u hodniku sreo jednog od fotoreportera Politike skoro poludelog od besa.Pitam ga sta je pobogu (jer je izgledao kao da mu je neko ili ikrao nesto ili da mu je neko , ne daj boze umro)?A on ce:Zamisli onaj isprdak od urednika je M.Bulatovicu koji je bio u redakciji radi intervjua kao poklon i dobrodoslicu dao SVE fotke koje imamo, na kojim se on vidi???
Link to comment

uopste se to ne dozivljava kao nacionalno dobro i kome je vise mesto u narodnoj biblioteci ili nacionalnom arhivu nego to neke zene pred penzijom bave se time tako-kako ali to je trenutna situacija arhiva kod nas.

Link to comment

Kad se setim kako su sa zgrade Politike letele fotke & other stuff devedeset i neke...ispred mene pala fotka sa neke fudbalske utakmice pitaj boga od kada debil nisam je poneo.

Link to comment
Kad se setim kako su sa zgrade Politike letele fotke & other stuff devedeset i neke...ispred mene pala fotka sa neke fudbalske utakmice pitaj boga od kada debil nisam je poneo.
E aovi ludaci su poklanjali i negative :isuse: i onda oni koji su negative nosili kuci su ispali pametni angry.gif
Link to comment
arhiva je u svakoj medijskoj kuci izuzetno vazna ali je jako retko naci aktuelno rukovodstvo kuce koje je svesno vaznosti arhive i odvaja adekvatna sredstva za nju. u rts- u je gomila antologijskih emisija i dogadjaja, dramskih dela presnimljena jer su im trebale trake. fotodokumentacija politike koja datira jos od negativa na staklu je devastirana i neupotrebljiva. borba je nekada imala solidnu fotoarhivu koja je u poslednjih 20tak godina sa menjanjem vlasnika, imena, orijentacije lista totalno upropastena. jedino sto jos uvek postoji i funkcionise pomocu stapa i kanapa je fotoarhiva tanjuga sa fotkama od 1943. do danas(sa ne bas najbolje pokrivenim periodom od 1995 - 2004. osim bombardovanja, koje je odradjeno ok). ali i tanjug je na putu koim su prosle sve arhive do sada. cela tanjugova arhiva je u analognoj formi, na negativima 35mm i 6x6cm. sreca je sto jos postoje ljudi koji su tu radili 30tak godina i snalaze se u potrazi za pojedinom fotkom. kada oni odu u pemziju za par godina ti svi filmovi mogu da se zaloze zimi umesto mazuta. nekoliko puta je trazeno da drzava ucestvuje u digitalizaciji kao projekat od nacionalnog znacaja ali odgovora nije bilo. trazena je cak i lova od prethodnog japanskog ambasadora koji je voleo fotografiju koji je rekao da neko vreme pred istek mandata ne moze da daje bilo kakvu pomoc.tako da malo pomalo ostajemo bez foto/video/filmskih arhiva a nikoga nije briga za to.
Можда се варам, али нешто памтим да је Радио Београд пре коју годину, у склопу дигитализације целог продукционог ланца, од ЕБРД добио новац непосредно намењен пребацивању целог тонског архива на дигиталне медије. Тонски архив радија је можда и вреднији од оног са ТВ, мада не спорим да је учестало брисање материјала током претходних деценија потпуно сумануто. Нажалост, и из личног искуства знам како изгледа однос новодошлих руководећих ”генија” у новинске куће и како се односе како према документацији, тако и према кориченим комплетима из претходног раздобља. На страну што се мало ко и раније трудио да прослеђује обавезне примерке Народној библиотеци.
Link to comment
Generalni direktor Radio-televizije Srbije (RTS) Aleksandar Tijanić izjavio je u četvrtak da su nadležni u vlasti obećali da će platiti eventualnu štetu Javnom servisu zbog toga što zbog prenosa sednice iz Skupštine Srbije nije emitovao predviđeni prenos fudbalske utakmice u Ligi šampiona."Nadležni u vlasti obećali su da će platiti eventualnu štetu i gubitak zbog neprenošenja utakmice Lige šampiona, a reč je o poslu čija bi vrednost, zajedno sa štetom, mogla da iznosi i do četiri miliona evra", rekao je Tijanić za izdanje lista Danas od četvrtka.RTS je u utorak 30. marta trebalo da prenosi prvu četvrtfinalnu utakmicu Lige šampiona između Bajerna iz Minhena i Mančester junajteda.Od toga je, međutim, odustao, pošto je predsednica Skupštine Srbije Slavica Đukić-Dejanović poslala pisani zahtev da Javni servis nastavi sa emitovanjem sednice na kojoj se razmatrala Deklaracija o osudi zločina u Srebrenici."Dobili smo zahtev od predsednice parlamenta da nastavimo prenos Skupštine, što smo mi najpre odbili, jer je ugovoren prenos Lige šampiona. Međutim, ponovo smo dobili molbu da ne prekidamo rad parlamenta, tako da smo doneli odluku da, ipak, nastavimo sa prenosom", objasnio je Tijanić."Skupo smo platili prava na prenos Lige šampiona, reč je o milionskim sumama. Ugovorena pravila su veoma stroga, obavezni smo da 15 minuta ranije pustimo najavu, a prema ugovoru, nemamo pravo na snimak, već samo na direktan prenos", istakao je generalni direktor RTS-a.On je naveo i da je Javni servis zbog neprenošenja utakmice primio više hiljada poziva nezadovoljnih građana i poručio da "više neće ponoviti ništa slično"."Zbog teme i situacije ovoga puta smo nastavili prenos iz Skupštine, umesto utakmice, i sledeći put ne dolazi u ozbir, pošto to predstavlja neku vrstu ataka na Javni servis. Iscrpeli smo spremnost da parlament uređuje Javni servis, što je nedopustivo", rekao je Tijanić.
:isuse: :isuse: :isuse: :isuse:
Link to comment

Da, ona fotelja ubija! Gde je nadjose? Naziv emisije i grafika su takodje diskutabilni™, ali ajd' da kazemo da je to nebitno. Nisam imao nikakva ocekivanja, nit sam se nesto interesovao unapred za Antonelu i njenu novu emisiju, pa mi je ovo eto gledljivo. I sto rece neko gore ima pristup solidnoj arhivi, pa moze da izvlaci interesantne snimke. Naravno, nije to nista sto vec nismo videli ili znali.Ono sto mene sad interesuje je koliko ovo moze dugo da traje/opstane. Zanimljivih likova ima onoliko (jedva cekam da na red dodje Vuk Draskovic :D ), ali nesto mi deluje da ovo nece doziveti neke brojne sezone. Emisija vise pripada dokumentarno-naucno-obrazovnom programu nego informativnom. Narod to ne voli. Narocito u udarnom terminu.

Link to comment

meni je bila ok emisija. obradovao sam se kad sam video da nema gostijueto, ja slabo sta znam o tom Mladicu a cini mi se da sam posle emisije sinoc i mogao da sklopim neku sliku. ali ja sam 1 fan Antonele, pa se moze reci da sam neobjetivan

Link to comment

Gledano sa strane realizacije ( sama tema je dosadna nista novo i neispricano nismo mogli cuti i videti) uradjeno je traljavo na pola puta, grafika losa , montaza onako, vizuaelno nedosledno, scenografija katastrofa...SUS izgleda zbrzano a resursu su bili tu nadohvat ruke.Nista od ovoga nece biti, nikakav pomak, obicno otaljavanje...

Link to comment
meni je bila ok emisija. obradovao sam se kad sam video da nema gostijueto, ja slabo sta znam o tom Mladicu a cini mi se da sam posle emisije sinoc i mogao da sklopim neku sliku. ali ja sam 1 fan Antonele, pa se moze reci da sam neobjetivan
jel ima YT varijanta?
Link to comment
jel ima YT varijanta?
batice, ne treba ti YouTube varijanta kada celu emisiju imaš na: http://www.rts.rs/page/tv/ci/story/17/%D0%A0%D0%A2%D0%A1+1/597541/%D0%A0%D0%B0%D1%81%D0%BF%D0%B0%D0%BA%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D1%9A%D0%B5+.htmlEmisija o mladiću je u suštini bila skandalozna. Ko ne zna ništa o đeneralu, na osnovu emisije je mogao da zaključi da je on jedan super vojnik, starešina, patriota, čovek ... Samo je, eto, malo (opravdano) flipnuo pa se previše opustio u Srebrenici...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...