Jump to content
IGNORED

rts


Gonzo

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

vezano za pricu o arhivi od pre par dana...

Blažo Popović, direktor RTV Vojvodina, objašnjava za Danas da je zahtev od Tužilaštva stigao, da je upućen arhivi, kao i da dalje nije znao šta se dešavalo sa tim. - Saznao sam da arhiva za period od 1991. do 1999. ne postoji, što je ustanovljeno još 2003. Trebaće nam vreme da saznamo ko je odgovoran za to, mada će se to teško utvrditi. Mogu da garantujem samo da to nije učinjeno tokom mojih godinu dana, a ne bi me čudilo da je to namerno urađeno - ističe Popović. .
Link to comment

Знам где ћу сутра бити у 18:25.

Ако нам затворе небосреда, 21. апр 2010, 18:25, РТС 1Како би изгледали Србија и Европа када би исландски вулкани бљували пепео неколико месеци, баш као 1816. године?Пре десетак дана било је назамисливо да највећи европски аеродроми, попут лондонског аеродрома "Хитроу" или франкфуртског, буду затворени данима, а да десетине хиљада људи очајно чека да се врати кући са одмора или службеног пута.Да и не говоримо о министрима и премијерима, који су открили да се континент може прећи и аутомобилом, или о играчима Барселоне који су 12 сати путовали аутобусом у Милано.Седам дана вулканског хаоса натерало нас је да се запитамо како би изгледала Европа када би се криза продужила на неколико месеци, што је врло реална опција? Које су краткорочне, а које дугорочне последице, да ли би северном Европом завладала глад, која је пре два века тешко погодила Ирску, Енглеску и Скандинавију?Да ли би, у том случају, Србија прошла добро или лоше? Колико су српски путеви спремни да приме све оне који не могу да прелете? Да ли би српска пољопривреда могла да одговори изненадној повећаној тражњи?То су питања која у Оку економије анализирају професор Милан Вујанић са Саобраћајног факултета, Милан Простран из Привредне коморе Србије и Срђа Поповић, еколошки активиста.Емисију води Весна Дамјанић-Бранковић.
Link to comment
Po svemu sudeći, Tijanić će i u trećem mandatu biti na čelu Javnog servisa, što je za „Blic“ potvrdio izvor iz vrha vlasti. Ipak, buni mogućnost da se isti čovek tri puta kandiduje za ovu funkciju kada u statutu RTS-a, koji se može pročitati i na njihovom zvaničnom sajtu, piše da je mandat generalnog direktora Javnog servisa četiri godine i da jedno lice može biti imenovano najviše dva puta uzastopno. Goran Karadžić, zamenik predsednika Saveta republičke radiodifuzne agencije, objašnjava da je to ipak moguće: I onda je na BLICovom sajtu nastala praznina, tako da to objasnjenje necemo moci da cujemo. Verovatno je izgovor to da je zakon donet kasnije i da se po tom zakonu direktor bira najvise 2 puta (slican izgovor se verovatno sprema i za Tadica i novu kandidaturu za predsednika, jer po novom Ustavu nije biran 2 puta)
Link to comment

Kao sto rekoh...Goran Karadžić, zamenik predsednika Saveta republičke radiodifuzne agencije, objašnjava da je to ipak moguće:- RTS je tokom prvog Tijanićevog mandata bio javno preduzeće i kasnije je postao javni servis. Dakle, Tijanić je imao samo jedan mandat kao direktor Javnog servisa i ukoliko odluči da konkuriše i upravni odbor ga imenuje, tu nema nikakvih problema što se nas tiče - objašnjava Karadžić. On takođe smatra da će Tijanić ponovo biti na čelu RTS-a:- To nisam uspeo da saznam iz razgovora sa njim, ali moj lični osećaj jeste da će se kandidovati.

Link to comment

Radio Beograd 1,2 i 202 se od danas konačno dobro čuju sa Avale. Ne znam da li je možda u pitanju samo testiranje, ali je zanimljivo da ni reči o tome nema na sajtu RTS-a.

Edited by Conspirator
Link to comment

Beta:

Gorica i Dragan od 10. maja na Radio BeograduDonedavni voditeljski duo Radio-televizije B92 Gorica Nešović i Dragan Ilić predstavljeni su danas u sedištu Radio-televizije Srbije (RTS) kao nova pojačanja Prvog programa Radio-Beograda, gde će od 10. maja voditi jutarnji program "Buđenje". Nešovićeva i Ilić su na konferenciji za novinare u Takovskoj 10 rekli da u finansijskom smislu nisu "prešli na jasle RTS-a", jer se "Buđenje", koje će ići radnim danima od 6.00 do 9.00, realizuje kao projekat njihove zajedničke produkcijske kuće "Supermiš". "Nismo na plati Radio Beograda i RTS-a. Drago nam je zbog toga, jer je radio kao medij došao u fazu da može da se razvija na sličan način kao televizija, a preko radija možete lepše da realizujete projekte", rekla je Nešovićeva. Ona je najavila da će njih dvoje pored obaveza na radiju imati i kratka uključenja u televizijski program RTS-a. Ilić je istakao da je "Supermiš" svoj proizvod izneo na tržište, da je pregovarano sa tada matičnom kućom B92 i "sa drugim emiterima, nešto posredno, nešto direktno", i da je na kraju ponuda Radio Beograda i RTS-a bila "najjednostavnija, najbrža i najbolja". Trenutni saldo "Supermiša" je "nula dinara", a ugovor sa Radio Beogradom sklopljen je za sada na godinu dana, jer Ilić ističe da obe strane žele da "vide rezultat u rejtingu i kvalitetu programa". "Nije bilo cenjkanje, već profesionalni izazov. U jednom trenutku u B92 smo osetili da nam treba bolja logistička podrška za ono što želimo da radimo. RTS nam može to omogućiti. Odluka nije bila preko noći, niti vođena emocionalnim razlozima, već željom da na pravi način nastavimo karijeru", naglasio je Ilić. Glavni i odgovorni urednik Prvog programa Radio Beograda Dušan Radulović istakao je da će Nešovićeva i Ilić biti "gospodari sadržaja" emisije "Budjenje", jer su to "ljudi sa 20-godišnjim iskustvom i njihova sloboda i koncepcija se ne dovode u pitanje".
Edited by Bane5
Link to comment
Kao sto rekoh...Goran Karadžić, zamenik predsednika Saveta republičke radiodifuzne agencije, objašnjava da je to ipak moguće:- RTS je tokom prvog Tijanićevog mandata bio javno preduzeće i kasnije je postao javni servis. Dakle, Tijanić je imao samo jedan mandat kao direktor Javnog servisa i ukoliko odluči da konkuriše i upravni odbor ga imenuje, tu nema nikakvih problema što se nas tiče - objašnjava Karadžić. On takođe smatra da će Tijanić ponovo biti na čelu RTS-a:- To nisam uspeo da saznam iz razgovora sa njim, ali moj lični osećaj jeste da će se kandidovati.
Dobro je sto covek na takvom mestu nije sputan nadleznoscu, pravilima, paragrafima, ... nego eto ima i licne osecaje, te spremnost da svoju intimu podeli s javnoscu. Ima covek licni osecaj da ce se Tijanic kandidovati! :Hail: Steta sto nije prepricao i kakvu anegdotu iz svojih susreta sa Tijanicem ili, jos bolje, iz zivota i rada Direktora. Zvucalo bi jos toplije! Edited by Nesh
Link to comment

Tijanic kaze da se nece kandidovati za direktora RTS.Koga vidite kao najverovatnijeg budućeg direktora RTS-a? U javnosti se licitira mnogim imenima vaših kolega.- Teško je govoriti o kandidatima kad konkurs još nije raspisan, a kamoli završen. Hiljade ljudi može bolje od mene da radi ovaj posao i unapredi RTS. Ono što kruži novinarskim esnafom jeste da moćna grana vlasti želi Jelenu Kosanić sa B92, jer u nju navodno ima puno poverenje. Slabiji deo vlasti želi Dragana Bujoševića, koji godinu dana sređuje „Politiku", dok „nikolićevci" ovde vide, sebi blisku, Tanju Vidojević, već osposobljenu da nosi ovoliki teret. Moj favorit je Kosanićka i sa njom sam ranije razgovarao o prelasku na RTS. U svakom slučaju, siguran sam da vlast neće birati budućeg direktora. Na postojeći sastav Upravnog odbora nije moguće uticati. Ja sam vam svedok. Na svakom sastanku mene propuste kroz „toplog zeca".S obzirom da je predizborna kampanja prakticno pocela, posle novog direktora sledi i novi glodur, tako da ce maj i juni biti jako zanimljivi meseci za RTS.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...