Jump to content
IGNORED

gps navigacija


Al-Khwarizmi

Recommended Posts

gps u japanu naplacuju kroz roming?da jebe oca dig je bio u pravu 100%, vas tamo pljackaju..
Roaming (izgovara se "ro-ming") znaci zadrzati isti servis iz drzave u drzavu na mobilnom uredjaju. Ako imas pasos, onda znas sta znaci preci granicu.
Link to comment
  • Replies 419
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • copkillah

    25

  • Yoyogi

    24

  • renne

    24

  • katamaran

    21

Najvaznije je da ti znas sta je GPS.Istovremeno, ja kao ne znam, sa 2 Garmina i in-dash GPS koji sam mozda kosta vise nego necija cela kola.Vataj se za glavudzu.

Link to comment
Najvaznije je da ti znas sta je GPS.Istovremeno, ja kao ne znam, sa 2 Garmina i in-dash GPS koji sam mozda kosta vise nego necija cela kola.Vataj se za glavudzu.
:Hail:
Link to comment
Sta ce ti 2 GPS-a?
Ne dva, nego tri.Prvi, ugradjen u dashboard, 5,000 EUR. On radi iPod movies (za dete), na zadnjem sedistu, ekran iz plafona LandCruisera, daljinac.Malo koji je to mogao to da uradi, bar ne u novembru 2011, da pusta filmove sa iPod.Originalnu (perfektnu) navigaciju tog GPS malo koristim.Drugi, Garmin, radi navigaciju na engleskom. Japan maps.Treci, Garmin, radi isto kao drugi, u Thai. Poseban aparat, Thai maps, nosim ga sa sobom u Thai.
Link to comment
ahahaha, jbt upiso sam se, kupio si dva garmina jedan sa japanskim i jedan sa thai mapama :Hail:
majstore, svasta korisno ti imas da kazes. samo da te ima vise gde se nesto radi o kolima.
Link to comment
ahahaha, jbt upiso sam se, kupio si dva garmina jedan sa japanskim i jedan sa thai mapama :Hail:
Pa kad onaj ugrađeni što vredi 5000 evra koristi za čitanje iPod filmića. :fantom:
Link to comment
Siguran si da je to besplatno? Da li dolazi preko 1.) mobilne mreze a ne preko 2.) routera koji,na primer, iPhone ima?U oba slucaja si u problemu.Za 1.) roaming koji kosta kada prelazis drzavne granice.Za 2.) ko zna kada i gde ce router u iPhone da izgubi kontakt. Mozda bas na odlucujucoj petlji gde ti posle treba sat vremena da uradis U-turn. I vratis se tamo gde je kontakt izgubljen pa ga opet nema i prepusten si sam sebi.
čuj čuo, odo po njemu :Dpa naravno da sam siguran. i, proverio sam ima mape celog sveta. i, iz dosadasnjeg iskustva su veoma precizne. evo, ako te zanima, proveri koliko je detaljna mapa japana ili tajlanda... ovdeto sto vidis na toj strani imas i na telefonu, ali offline, naravno i za - DŽ. Rekoh već mapa Srbije je neupotrebljiva - ima ucrtane 10 puteva i 3 pruge :(, ali u Srbiji mi i ne treba. i, ne kapiram to što me pitaš za mobilnu mrežu, ruter, iPhone...??
Link to comment

stvarnom yoyogi, pa što nisi stavio i thai i jap mape na jedan te isti garmin? :mellow: ili, kad vec imas tu ugradjenu navigaciju, pa jos perfektnu, sta ce ti taj "japanski" garmin. ajd treba ti onaj "thai" da ne vukljas auto ;) al' sta ce ti "japanski"?nego, koliko traje baterija na garminu i/ili drugim navigacijama kad se skine sa napajanja?

Link to comment
stvarnom yoyogi, pa što nisi stavio i thai i jap mape na jedan te isti garmin? :mellow: ili, kad vec imas tu ugradjenu navigaciju, pa jos perfektnu, sta ce ti taj "japanski" garmin. ajd treba ti onaj "thai" da ne vukljas auto ;) al' sta ce ti "japanski"?nego, koliko traje baterija na garminu i/ili drugim navigacijama kad se skine sa napajanja?
Ugradjeni je navigacija + entertainment centar. Sve je na japanskom, ne mogu uvek da koristim, pogotovo ako sam sam u kolima. Kada ima suvozaca, on moze da da kopka po touch screen cak i ako ne zna japanski.Prvi Garmin je sa japanskom mampom.Drugi, poseban Garmin je sa Thai mapom.Da se stave dve mape treba memorijska kartica i mapa da se kupi (160$). Sam Garmin sa jednom mapom je 220$. Za 20-30$ razlike necu da se zezam. Ionako mi treba jedan ili drugi, ne nosim dva odjednom.Kad se skine sa napajanja...mislim da sam jednom ukljucio telefon da se puni u kolima i da je Garmin radio jos 2 sata.
Link to comment
pa naravno da sam siguran. i, proverio sam ima mape celog sveta. i, iz dosadasnjeg iskustva su veoma precizne. evo, ako te zanima, proveri koliko je detaljna mapa japana ili tajlanda... ovde
Kliknuo sam na link, izgleda da zna po IP adresi gde sam i dao mi je okolinu moje kuce. Ima 1% ulica, kao sto si rekao za Srbiju. Nema ni nekih autoputeva, kao da nema Beograd - Novi Sad.Recimo, nema ulice vaznosti kao Omladinskih Brigada na N. Beogradu, o manjima i da ne govorim. Moja ulica ne postoji, sa tim ne bih mogao ni kuci da se vratim sa nepoznate strane.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...