Jump to content
IGNORED

gps navigacija


Al-Khwarizmi

Recommended Posts

Hvala svima.Zet, sestra i njihov klinac(njih dvoje ce kasnije avionom doci) ostaju u Amsterdamu, pa im treba GPS za tamo. Nas dvojica idemo kolima, jer im tamo kola trebaju.Pre neke 2 godine je kupio neki XWAVE(najjeftiniji moguci) koji ih je vozao po ZG, gubio komunikaciju sa satelitom i sl. tako da su ga vratili cim su dosli u BG.Sad im treba nesto pouzdanije, sto ne gubi satelite svaki cas.

Link to comment
  • Replies 419
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • copkillah

    25

  • Yoyogi

    24

  • renne

    24

  • katamaran

    21

razmisli i o nekom smartfonu sa instaliranom navigacijom.nokia, recimo, ima besplatnu navigaciju i mape evrope (a mozda i sveta) (srbije na zalost nema na spisku) a mape su odlicne
Siguran si da je to besplatno? Da li dolazi preko 1.) mobilne mreze a ne preko 2.) routera koji,na primer, iPhone ima?U oba slucaja si u problemu.Za 1.) roaming koji kosta kada prelazis drzavne granice.Za 2.) ko zna kada i gde ce router u iPhone da izgubi kontakt. Mozda bas na odlucujucoj petlji gde ti posle treba sat vremena da uradis U-turn. I vratis se tamo gde je kontakt izgubljen pa ga opet nema i prepusten si sam sebi.
Link to comment
moze to i bolje :D al dobro, ovo ona nova obilaznica otvorena pre dve nedelje, za izbore.
Dodji u Bangkok sa aerodroma, u rentacar sa GPS, pa da vidis koliko je profesionalna (placena) mapa od koristi. Tamo su mostarske petlje decja porcija spageta. Garmin za Thai tacno zna da te provede.
Link to comment
Siguran si da je to besplatno? Da li dolazi preko 1.) mobilne mreze a ne preko 2.) routera koji,na primer, iPhone ima?U oba slucaja si u problemu.Za 1.) roaming koji kosta kada prelazis drzavne granice.Za 2.) ko zna kada i gde ce router u iPhone da izgubi kontakt. Mozda bas na odlucujucoj petlji gde ti posle treba sat vremena da uradis U-turn. I vratis se tamo gde je kontakt izgubljen pa ga opet nema i prepusten si sam sebi.
:isuse:
Link to comment
vodi on tacno gde treba, nego je put zavrsen(tj jos uvek nije skroz) pre dve nedelje. nema ga jos ni na jednoj mapi, a ja imam originalne.
Ima kod mene Shin Tomei, novi, paralelni autoput od Nagoje to Tokija, 120km, za sada. Nijedan GPS ne zna za njega (bar danas).
Link to comment
:isuse:
Sta se vatas za glavudzu?Razumes li da iPhone iz Srbije treba da bude u roaming da radi preko drzavnih granica? I da tamo prihvata GPS informacije po nekoj (visokoj) ceni?
Link to comment
Sta se vatas za glavudzu?Razumes li da iPhone iz Srbije treba da bude u roaming da radi preko drzavnih granica? I da tamo prihvata GPS informacije po nekoj (visokoj) ceni?
:isuse:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...