Jump to content
IGNORED

gps navigacija


Al-Khwarizmi

Recommended Posts

  • Replies 419
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • copkillah

    25

  • Yoyogi

    24

  • renne

    24

  • katamaran

    21

ili za download ili za assisted gps. ako je slab kontakt sa satelitom, sto se moze desiti u gradovima sa visokim zgradama, pri oblacnom vremenu, etc. pozicira te na osnovu udaljenosti od predajnika tel. signala. a za pracenje ti nije potrebna kartica, moze i gps sam ako je ukljucen. ozenio si se?

Edited by Miralem
Link to comment

ne znam konpjutore, al znam mobilne. jebavo sam se namestajuci garmine, navigone i tomtomove jos od nokie n95.ps. pa vidim da se plasis da mogu da te pozicioniraju, kontam imas neku svaleraciju u planu al zentas od zene :s_d:

Edited by Miralem
Link to comment
  • 2 months later...
Idem sa zetom do Amsterdama, pa me zanima koju GPS navigaciju preporucujete? Da li Garmin ili Igo mape?
Pa trebaju ti mape. Moj Garmin u Japanu ima japanske mape. Katastrofalno lose ali ako ih ne slusas, onda je OK.Za isti taj Garmin, da ga nosim u Thai, trebaju mi mape za Thailand. Koje kostaju pola cene samog aparata (mape su 100EUR). Ima li aparat tu mogucnost i memoriju da ih uskladisti? Verovatno nema.Pa sam kupio poseban Garmin za Thai. Njega nosim kada rentujem kola u Thai.
Link to comment
Idem sa zetom do Amsterdama, pa me zanima koju GPS navigaciju preporucujete? Da li Garmin ili Igo mape?
Idete kolima? Mene iGo služio bez greške na relaciji Brisel-Beograd a i po celoj Holandiji.
Link to comment

Da, kolima idemo. Koji uredjaj da kupimo?Koliko kapiram GPS uredjaje, bitno je da dobro hvata satelite, zar ne? A po Evropi ima vise tih "pristupnih tacaka"(ili kako se to vec definise) nego po Srbiji, tako da su i mape bolje i preciznije?

Link to comment
Da, kolima idemo. Koji uredjaj da kupimo?Koliko kapiram GPS uredjaje, bitno je da dobro hvata satelite, zar ne? A po Evropi ima vise tih "pristupnih tacaka"(ili kako se to vec definise) nego po Srbiji, tako da su i mape bolje i preciznije?
razmisli i o nekom smartfonu sa instaliranom navigacijom.nokia, recimo, ima besplatnu navigaciju i mape evrope (a mozda i sveta) (srbije na zalost nema na spisku) a mape su odlicne
Link to comment
Idem sa zetom do Amsterdama, pa me zanima koju GPS navigaciju preporucujete? Da li Garmin ili Igo mape?
ja bih ipak uzeo garmin. bilo sta da koristis, u evropi radi kao sat, u srbiji sve stuca, kako gde. doduse i sa dobrom papirnom mapom tamo ne mos promasiti nista ni za metar.garmine sa celom evropom i srbijom mozes naci vec za 100 i nesto evra, a za 160-170 one najbolje, sto izbegavaju guzve, prave obilaske i sl. potrazi po netu na kupujemprodajem i sl. ljudi donose, salju, daju garancije i potrebnu podrsku. Edited by garoviks
Link to comment

Imaš za 14-15k u Tehnomaniji Prestigio navigacije sa iGo mapama i preinstaliranim mapama čitave Evrope, koje onda možeš da nadograđuješ i osvežavaš...Radi odlično. Samo što mi je nasred brankovog mosta jednom rekao "skrenite desno kroz 100 metara i produžite pravo", ali sam mu oprostio na pokušaju samoubistva...

Link to comment

Vozio sam se prije par dana sa jednim čovjekom koji ima stalni boravak u Austriji, a stvarno živi RH. U Grazu je nedavno kupio Renault Kaleos, full oprema, između ostaloga satelitska navigacija tom tom. Međutim, navigacija ima karte samo za zapadnu Europu, tako da istočno od Austrije ima samo bijeli ekran. U Renaultovom servisu u Austriji ga uvjeravaju da je nemoguće ubaciti karte za Hrvatsku, što je meni malo nevjerojatno, jer se karte nalaze na memorijskoj kartici koja se izvadi jednim klikom.

Link to comment
Da, kolima idemo. Koji uredjaj da kupimo?Koliko kapiram GPS uredjaje, bitno je da dobro hvata satelite, zar ne? A po Evropi ima vise tih "pristupnih tacaka"(ili kako se to vec definise) nego po Srbiji, tako da su i mape bolje i preciznije?
Baš su ti lepo objasnili, nema šta. Uzmi iGO, lakše se nalaze "besplatne" mape.
Link to comment
Da, kolima idemo. Koji uredjaj da kupimo?Koliko kapiram GPS uredjaje, bitno je da dobro hvata satelite, zar ne? A po Evropi ima vise tih "pristupnih tacaka"(ili kako se to vec definise) nego po Srbiji, tako da su i mape bolje i preciznije?
preciznost mapa nema nikakve veze sa polozajem satelita, vec sa time kako su mape napravljene.najjeftinija ti je varijanta da iskoristis smartphone, ako ga imas, i na njega instaliras iGO. mape za iGO su sasvim dovoljno precizne, a mogu se "kupiti" gde hoces na netu.ako nemas smartphone, najbolje ti je da kupis neki najjeftiniji uredjaj (Prestigio, GoClever, sta god) sa sto manje mapa na originalnom softveru, otkljucas ga (ekstremno je jednostavno, opis se lako nadje na netu), instaliras iGO na njega, poskidas mape i pevas. evo sad vidim ovo sto filipenko pise. ako je zaista tako, a nces da se akas sa piraterijom, onda je prestigio ok resenjenajlosije sto mozes da uradis je da kupis garmin, buduci da ti treba navigacija jednom u 100 godina. garmin je realno najbolji uredjaj sa najpreciznijim mapama ali se mape tesko "kupuju" na netu (ne i nemoguce, licno sam to radio puno puta), a i uredjaj je najcesce znatno skuplji od konkurencije.
Link to comment

ima dosta likova koji ubacuju sve apdejtove za garmin, recimo za evropu, adriu i scg, koje su tri razlicite mape, traze 10-20 eur. ako neko nije bukvalno svaki dan na putu, jednom u godinu dve je sasvim dovoljno apdejtovati. navigacija za smartfonove jako brzo jede bateriju, tako da moras racunati i da ti treba auto punjac + nosac za telefon zbog satelita, ako ga nemas. ne bih da ovo deluje kao garmin vs ostali, smatram da je i jedno i drugo ok, samo zavisi sta kome licno vise prija.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...