Jump to content
IGNORED

Vase selo?


Maljutka

Recommended Posts

Ma, peku i ovi moji od cega god hoces. Od drenjina, dzenarika (divljih sljiva), raznih planinskih trava i drugih prirucnih sredstava. Neki ravnicari je peku i od lubenica. :huh:Ne bih ja to prob'o, osim ako bas nema nista drugo. Nisam ljubitelj ovog novokomponovanog fensi "aaaahhhh dobrrra" hype-a kad je domaca rakija u pitanju. Brdska ili dolinska, svejedno. <_<
Nemoj zajebavati. Rakiji i dzemu od drenjina nema ravnih.Inache, svaka chast na izboru Shkotskog pica.
Link to comment
  • Replies 238
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Teja

    21

  • harper

    10

  • msmodesty

    10

  • Ros

    9

Top Posters In This Topic

Nemoj zajebavati. Rakiji i dzemu od drenjina nema ravnih.Inache, svaka chast na izboru Shkotskog pica.
Jaoj, Cedo, nemoj me, molim te. Da mi je dobrih godina koliko mi je puta neki veseljak sipao "nikad bolja, sam sam je pravio, nije ko ona sinteticka govna" otrov od kojeg sam stucao danima posle toga. Domacu rakiju pijem samo ako mi je pravi krvni pobratim. U svakom drugom slucaju bezim od "ispijmo domace" logike koliko me noge nose :lol:
Link to comment
Jaoj, Cedo, nemoj me, molim te. Da mi je dobrih godina koliko mi je puta neki veseljak sipao "nikad bolja, sam sam je pravio, nije ko ona sinteticka govna" otrov od kojeg sam stucao danima posle toga. Domacu rakiju pijem samo ako mi je pravi krvni pobratim. U svakom drugom slucaju bezim od "ispijmo domace" logike koliko me noge nose :lol:
To stoji, pravljena za svoje potrebe. Drugachije nisam ni mislio. Dok je bilo starih zhivih bilo je pravo, sada je dobra i shkotska industrijska.
Link to comment

Aj da se upišem.ja - Novi Sadmajka- Ruski Krsturotac - Ruski Krsturdeda1 - Ruski Krsturbaba1 - Ruski Krstur deda2 - Ruski Krsturbaba2 - Ruski Krsturprababa1 - Ruski Krsturpradeda1 - Ruski Krsturprababa2 - Ruski Krsturpradeda2 - Ruski Krsturprababa3 - Ruski Krsturpradeda3 - Ruski Krsturprababa4 - Ruski Krsturpradeda4 - Ruski KrsturI tako sve do 1765. kada se došlo u Ruski Krstur sa nekih Karpata.

Link to comment

E da ne reche odakle poticesh, ja ne bih znala da to mesto uopste i postoji.A na nemackom Googlu dobijesh silne informacije , cak i da ste dolazili iz tri pravcai tako.Glavna slika na nemackom sajtu nije crkva nego neka mis nechega. Slatka devojcica.Zove se Samanta Rac. Znash je?A jel te krstili u ovoj crkvi?2vjdfrk.jpg

Edited by Teja
Link to comment
Jaoj, Cedo, nemoj me, molim te. Da mi je dobrih godina koliko mi je puta neki veseljak sipao "nikad bolja, sam sam je pravio, nije ko ona sinteticka govna" otrov od kojeg sam stucao danima posle toga. Domacu rakiju pijem samo ako mi je pravi krvni pobratim. U svakom drugom slucaju bezim od "ispijmo domace" logike koliko me noge nose :lol:
ako je tako onda ces morati do minhena, ili sredinom avgusta do šida da probas jednu dobru, stariju od 25 godina. cista sljiva, pravljena za sebe i specijalne goste. da vidis kako se moje svabe oblizuju kad im dam malo schnapsa.
Link to comment
ako je tako onda ces morati do minhena, ili sredinom avgusta do šida da probas jednu dobru, stariju od 25 godina. cista sljiva, pravljena za sebe i specijalne goste. da vidis kako se moje svabe oblizuju kad im dam malo schnapsa.
Do Minhena tesko da cu uskoro ponovo, osim ako ne doneses sljivku na aerodrom. Sid vec deluje kao razumniji izbor. :) Salim se malo. Pio sam domace rakije koje raspamecuju kvalitetom. Ali retko. Mnogo redje nego sto sam, pokusavajuci po svaku cenu da zadrzim normalan izraz lica, cestitao ponosnom vlasniku koji je zeljno iscekivao 1 gigantsku pohvalu. Stekao sam utisak putujuci po Srbiji da su ljudi generalno vrlo osetljivi na kvalitete svojih tecnih ceda. Medjutim, realno se retko pogodi da gazda bude toliki fanatik cak i da je pece kako treba za sebe, a kamoli za druge. Bas retko.
Link to comment
Do Minhena tesko da cu uskoro ponovo, osim ako ne doneses sljivku na aerodrom. Sid vec deluje kao razumniji izbor. :) Salim se malo. Pio sam domace rakije koje raspamecuju kvalitetom. Ali retko. Mnogo redje nego sto sam, pokusavajuci po svaku cenu da zadrzim normalan izraz lica, cestitao ponosnom vlasniku koji je zeljno iscekivao 1 gigantsku pohvalu. Stekao sam utisak putujuci po Srbiji da su ljudi generalno vrlo osetljivi na kvalitete svojih tecnih ceda. Medjutim, realno se retko pogodi da gazda bude toliki fanatik cak i da je pece kako treba za sebe, a kamoli za druge. Bas retko.
u sremu su seljani ponosni na svoj kulen, rakiju, kerove parcovane i konje ko ih ima. ali u zadnih 20-ak godina dosta seljaka rado doda po koju vrecu secera u kom da malo pojacaju rakiju, ali to mog dedu nije interesovao. on je pio po jednu casicu dnevno, a flasom rakije je obavljao lekare, sefove magacina u zadrugama, drugove knjigovodje pri otkupu poljoprivrednih proizvoda i stoga je njegova rakija morala biti cista kao suza. pre dobrih 25 godina je napunio dudovo bure od 50 litara i sledecih nekoliko godina je dodavao ono sto je potroseno i onda je ostavio bure na miru. sta da ti kazem? rak leci rakija. ;)19. avgusta je kirbaj u sidu, uvece svira balkanika i uvek bude dobro na kirbaju. smatraj se pozvanim. ;)naravno, i svi ostali koji bi da vide kako izgleda sremacki kirbaj neka dodju. mogli bi napraviti ppp kirbaj. verujem da ce i moj zema zligli vrlo rado doci.
Link to comment
u sremu su seljani ponosni na svoj kulen, rakiju, kerove parcovane i konje ko ih ima. ali u zadnih 20-ak godina dosta seljaka rado doda po koju vrecu secera u kom da malo pojacaju rakiju, ali to mog dedu nije interesovao. on je pio po jednu casicu dnevno, a flasom rakije je obavljao lekare, sefove magacina u zadrugama, drugove knjigovodje pri otkupu poljoprivrednih proizvoda i stoga je njegova rakija morala biti cista kao suza. pre dobrih 25 godina je napunio dudovo bure od 50 litara i sledecih nekoliko godina je dodavao ono sto je potroseno i onda je ostavio bure na miru. sta da ti kazem? rak leci rakija. ;)19. avgusta je kirbaj u sidu, uvece svira balkanika i uvek bude dobro na kirbaju. smatraj se pozvanim. ;)naravno, i svi ostali koji bi da vide kako izgleda sremacki kirbaj neka dodju. mogli bi napraviti ppp kirbaj. verujem da ce i moj zema zligli vrlo rado doci.
Hvala. Svakako cu doci ako budem u Beogradu. Samo treba da na'vatam nekog forumasa s kolima, sto nece biti problem ako je rakija tako dobra. :lol:
Link to comment

po pitanju rakije i single malta nisam isključiv pogotovo ako neko časti, mislim da je zadnji put bila neka olađena medovača u čobanovom odmoru kao slasni aperitiv, ali ipak dva pića nisu za poređenje.nisu jer je ovde tolko puta radilo reset dugme i istorija ratova je tako zgusnuta da nije bilo vremena da se nekakv kvalietet odneguje a porodični recepat unapređuje iz generacije u sledeću. s druge strane, poznate škotske destilerije stare su po 200-300 i više god. dakle imalo se fore da se ukusi usavršavaju i nadrkavaju.kada recimo dve susedne generacije na istom mestu dožive totalnu destrukciju svega što se gradilo, onda to suštinski menja ekonomski rezon, i prostodušan čovek vidi da nema svrhe cimati se oko stvaranja brenda nego daj trange-frange, prodaja i preprodaja nikako mukotrpna i neizvesna proizvodnja na dugi štap. jebo dedinu radžu, kajmak i krompir kad je stric na švercu nafte i pljuga zaradio milion maraka o ratu. takođe iz ugla konzumera, čak i da se ima para nema se vremena za uživanje u nijansama pažljivo proizvedenog ukusa, nego daj da se razvalimo što pre i što jače, pa piči dalje, udri i beži samo udri i beži.tako dolazimo do dve aktivnosti koje za balkanska plemena jedino imaju smisla, a to su trgovina i sirovi hedonizam.

Link to comment
E da ne reche odakle poticesh, ja ne bih znala da to mesto uopste i postoji.A na nemackom Googlu dobijesh silne informacije , cak i da ste dolazili iz tri pravcai tako.Glavna slika na nemackom sajtu nije crkva nego neka mis nechega. Slatka devojcica.Zove se Samanta Rac. Znash je?A jel te krstili u ovoj crkvi?2vjdfrk.jpg
ja nisam došo od nigdi osim iz vagine majčine <_< ne znam nikog, nemam ništa sa odande, jebo krštenje, mrzim sve.Zapravo, hoću da kažem da:
Aj da se upišem.ja - Novi Sad
Što ne znači da Novi Sad nije selo.. Edited by Buck Naked
Link to comment
Posebna pogodnost je sto su u krug dokle moze da dobaci top od 130 mm sa reaktivnim punjenjem ljudi imali samo jedno prezime.
strah me hvata kada zamislim na sta su licile svadje u tvojoj familiji :P
Link to comment
Hvala. Svakako cu doci ako budem u Beogradu. Samo treba da na'vatam nekog forumasa s kolima, sto nece biti problem ako je rakija tako dobra. :lol:
trebace ti jedan sofer koji ne voli rakiju. :D
Link to comment
Zbog velicine ili zbog jedinice mere. :lol:
zbog pomenutog sredstva za menjenje razdaljine :lol: odavno se nisam tako nasmejao izboru sredstva, to dokle moze da dobaci top od 130 mm, crci ce od muke uberdvojkashi iz BG, krug tramvajskih sina je mnogo slabiji od topa od 130 mm :lol:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...