Jump to content
IGNORED

Vase selo?


Maljutka

Recommended Posts

trebace ti jedan sofer koji ne voli rakiju. :D
Razmisljao sam da zamolim henrika larssona. On je poznati trezvenjak. :P
zbog pomenutog sredstva za menjenje razdaljine :lol: odavno se nisam tako nasmejao izboru sredstva, to dokle moze da dobaci top od 130 mm, crci ce od muke uberdvojkashi iz BG, krug tramvajskih sina je mnogo slabiji od topa od 130 mm :lol:
Tramvajske sine u Platijama. :lol: Kako bih to voleo da vidim. Rolerkoster bi bio malo dete za tako nesto.
Link to comment
  • Replies 238
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Teja

    21

  • harper

    10

  • msmodesty

    10

  • Ros

    9

Top Posters In This Topic

Tramvajske sine u Platijama. :lol: Kako bih to voleo da vidim. Rolerkoster bi bio malo dete za tako nesto.
eto ideje za turizam koji je bolji od turizma ekstremnih sportova :lol:
Link to comment
Priča se da će njegov bend da nastupa na onim koncertima bez alkohola...
Aha. kao predgrupa Cukicu. :lol:
eto ideje za turizam koji je bolji od turizma ekstremnih sportova :lol:
Ti si, Pontijace, jedan jako preduzimljiv covek. :)
Link to comment
:lol:
Ti si, Pontijace, jedan jako preduzimljiv covek. :)
mislim da bi te tramvajske sine bile cudo inzenjerstva, privukli bi se i ljubitelji rolerkostera kojima je skup odlazak u USA, a da ne pominjem gastronomska uzivanja u bacijama (gde bi naravno bile tramvajske stanice) koja si pomenuo, kao specijalna adrenalinska ponuda bilo bi i izbacivanje iz tramvaja van stanice od strane ovlascenih ridzovana :lol: sve u svemu, bilo bi bolje nego Sarganska osmica i Kusturicin Drvengrad hmmm.... kako se pise biznis plan? :lol:
Link to comment
ja nisam došo od nigdi osim iz vagine majčine <_< ne znam nikog, nemam ništa sa odande, jebo krštenje, mrzim sve.Zapravo, hoću da kažem da:Što ne znači da Novi Sad nije selo..
Pa ovde je tema selo, a ne Beograd ili Novi Sad. Ja se prosto javih jer ja za taj grad,selo,varoshicu nikada nisam cula,a ti reche da svi tvoji potichu odatle, pa zato stavih i fotos od crkve.A istorija tog mesta mnogo je zanimljivija nego recimo novosadska.Ali ti vec reche, da te to i ne zanima, da nikoga i ne poznajesh, pa da ne gnjavim.
Link to comment
Pa ovde je tema selo, a ne Beograd ili Novi Sad. Ja se prosto javih jer ja za taj grad,selo,varoshicu nikada nisam cula,a ti reche da svi tvoji potichu odatle, pa zato stavih i fotos od crkve.A istorija tog mesta mnogo je zanimljivija nego recimo novosadska.Ali ti vec reche, da te to i ne zanima, da nikoga i ne poznajesh, pa da ne gnjavim.
sve okej, ja preterao.to jest, da, ne zanima me i nikog ne poznajem, pa ne znam što sam se i javljo. Edited by Buck Naked
Link to comment

Ajd' i ja da napišem. Otac rođen u BG, ali poreklo po toj liniji je gružansko selo Borač, medijski eksploatisano u seriji koju nisam gledao uprkos lokalpatriotskim porivima - "Moj rođak sa sela".Što je još zanimljivije, i majčino selo je medijski zastupljeno, još i više, jer je u njemu snimana ona serija Radoša Bajića. Tek tu seriju nisam gledao. U stvari, to je selo babe po majci. Deda po majci i baba po ocu su takođe iz raznih gružanskih sela (Balosave, Grabovac), ali okreni-obrni moje selo je Borač, jer je otac tamo napravio vikendicu i ja sad tamo često idem sa porodicom.Voleo bih da i ja znam o svom poreklu toliko koliko Valkyrie, pa makar bilo i mnogo manje zanimljivo (a sigurno jeste), ali familija nema pojma.

Link to comment
Jaoj, Cedo, nemoj me, molim te. Da mi je dobrih godina koliko mi je puta neki veseljak sipao "nikad bolja, sam sam je pravio, nije ko ona sinteticka govna" otrov od kojeg sam stucao danima posle toga. Domacu rakiju pijem samo ako mi je pravi krvni pobratim. U svakom drugom slucaju bezim od "ispijmo domace" logike koliko me noge nose :lol:
Vidis, to je zato sto pushish, a poznato je da pushacima culo ukusa i mirisane funkcionishe kako treba. Kad prestanesh da pushsish ima sve mirishesh bolje i lepshei ove domace ti ima prijaju kao nikad do sada. Cedo pushi" samo"10 ;) ( za vikend kad ide u selovaljda batali) i zato voli te rakije. Ros kolko znam ne pushi, zato voili te shljivke.
Link to comment
Vidis, to je zato sto pushish, a poznato je da pushacima culo ukusa i mirisane funkcionishe kako treba. Kad prestanesh da pushsish ima sve mirishesh bolje i lepshei ove domace ti ima prijaju kao nikad do sada. Cedo pushi" samo"10 ;) ( za vikend kad ide u selovaljda batali) i zato voli te rakije. Ros kolko znam ne pushi, zato voili te shljivke.
ja sam bivsi pusac, a kad sam pusio isla je dedina rakija bas onako kao mleko. :)
Link to comment
2 x montenegro.ko je jaci od mene ? :lol:
2x Hercegovac cool.gif u Nikšiću u osnovnoj, nastavnik matematike i nastavnica biologije su imali komentar tipa: "opasni ste vi Hercegovci"Mada, Nikšić je stara Hercegovina i sve to, i Hercegovci mahom jesu doseljavali nekad davno iz CG, neretko još davnije sa Kosova i tako u nedogled. Priče su obično "prije dvjesta godina, jedan ti zakla Turčina, pa pobježe u Hercegovinu i promijeni prezime", mada kontam da je to sve većinom neosnovano kurčenje, te da su razlozi za selidbu uglavnom bili drugi.
Što?--Inače rođen u Sarajevu što je dakako ostavilo traga.
Ijaaooo... isto.Mislim, ćale oko Ljubinja, a rođen u Sarajevu. a ni keva nije daleko, tek malo tamo ka Trebinju, pa bliže moretu, selo jedno u Popovom Polju. Keva radila u Dubrovniku preko leta, stanovala kod ćaletove švece... Dubrovnik, leto, you do the math.Doduše, ja sam bio baš klinac kad je počo rat. Posle Sarajeva, redom idu ('92-99): Beograd, Trebinje, Nikšić, Beograd.Svi putevi vode u Hercegovinu. :lol: Edited by MachineGunEtiquette
Link to comment

Kosovac do koske, po svim linijama.Znaci, otac i kompletna oceva linija iz Gracanice, sa majcine strane Pristina, a pre toga svi iz Caglavice kod Pristine.Ja iz Gracanice, a u buducnosti ko zna.... mozda neki kolektivni centar?!?! :unsure::ph34r::cry:

Link to comment
šušpica takođe, ako me sećanje ne vara
Pa ono jes, nego iskvario me taj zajecarski. :D To nikad nisam cula. Kaze se i chushki, al to stvarno vise niko ne govori.
ja znam za šušpe, ali moguće da grešim. biće rovereno prvom prilikom, pa ću da dopunim post.
I proverila. Stvarno se kaže šušpe, npr butane šušpe su punjene paprike.
Link to comment

Kako ste svi patercentrični. Netko mora udarat kontru.Mamini su se dotepli ages ago iz zapadne Hercegovine, motiv: vjerska šabanometrija. Kako su Turci nevoljko gledali na suživot s katoličkim življem, a nevoljkost se ogledala u, ili prevjeravanju, ili u lišavanju gornjeg dijela trupa, ovi su uzmakli prema Dalmaciji, (eto, pobijena je teorija da su SVI rokali po Turcima, neki su pred njima davali petama vjetra). Od mletačkih vlasti su u u splitskom zaleđu dobili zemljište da ga obrađuju i žive (uglavnom) od toga. No, dosta su i migrirali, bilo ih je i u Sinju i okolici poglavito nakon što je to područje oslobođeno od Turaka. Tamo je i Sinjsko polje, ogromno, prelijepo i plodno, a prehranjivalo je mnoge obitelji.

Trivia: Prezime je prilično rasprostranjeno po čitavoj Hrvatskoj, baš ga ima posvuda, Dalmacija u vodstvu, ipak (a meni je jako interesantno sve to vezano uz prezimena), dok je, recimo, babino djevojačko, zvuči domaće, a u porijeklu je germanizam - izvedenica od njemačkog imena. Pitanje je znači li to što, tim više što mnoga prezimena evoluiraju kroz povijest, pa tako i ovo.

Tatini su ono štobise u metropoli svih Hrvata posprdno nazvalo - kamenjarci. :heart: Unutrašnjost Dalmacije, Cetinska krajina, tojest njeni rubni dijelovi, podnožje Kamešnice ( :wub:), tamo di su vuci, vile & hajduci i tako to. Podatak o najdaljem pretku imamo tamo u 16..i nekoj, u pitanju je izvjesni Fran, koji je bio tzv. hajdučki uskok, kasnije pripadnik vojske Mletačke Republike koje je bio fanatični pripadnik. Postoji čak citat u kojem ovaj najavljuje "radu smrt za Republiku". Ne znamo je li ostvario najavljenu diverziju, ali znamo da, on, pak, je bio Turk hater i da je u vojsci Republike djelovao, jelte, u tom smjeru. Znači, Dalmacija smrti, da parafraziram jednog forumaša. :) Sve ovo je courtesy of: crkveni spisi, venecijanski zemljišnik, Alberghettijev zemljišnik, + čov'k stručnjak onomastičar, koji izvrsno poznaje ovaj kraj i ljude, a koji nam je podosta toga objasnio.

Edited by Eidyia
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...