Jump to content
IGNORED

Dorucak


msmodesty

Recommended Posts

1 hour ago, ivy said:

 tako sam se ja iznenadila kad sam zasnala da neko palentu jede na slatko..sa slatkim mlekom i pposeceren

 

Za mene je to jedini način da se jede kulja: mleko i neka slatkoca, i još volim da kombinujem da to bude vruće a mleko hladno pa se polako malo ugreje, milina

 

Dobro si me podsetila, napraviću ovo sutra za doručak

Link to comment
32 minutes ago, ivy said:

verovatno ima do toga sto mi nikada nismo imali slatki dorucak..najsladje u dorucku,dok smo odrastali  je bila bela kafa :D

 

To je meni uvek rezerva ako nemam hleb ujutru (mislim uvek ima makar malo za dete), jer mleka uvek imamo, kao i kukuruzno brašno/griz, ali sama inače retko jedem pekmez za dorucak - ja sam slanina itd. tim :D

  • +1 1
Link to comment

Kačamak isključivo sa zaprškom od crnog luka i ljute tucane paprike i sirom, oba se dodaju nakon što kačamak bude gotov i sipan u tanjir.

Edited by napadaj
Link to comment
On 27.3.2022. at 14:15, Valkyrie said:

Da se vratimo na temu, zašto svaki put kad spremam najobičnije prženice napravim dimnu zavesu u stanu? Šta se tu može uraditi pogrešno?

Mi smo izbacili prženice sa jelovnika. Pripremimo isto, samo rknemo u rernu. Bude super.

 

edit: vidim da je priča otišla u tom smeru.

Edited by pacey defender
Link to comment
1 hour ago, renne said:

mi jedemo palentu sa mlekom, ali ne šećerimo

kako kad. nekad vrucu palentu s ladnim mlekom (doduse nikad secer), nekad s jogurtom, nekad sa sirom/maslinama/blukom/kajmakom/przenom slaninicom.... ima kombinacija.

 

nije mi cudno da se palenta jede i slatka i slana jer sam tako navikao i vidjao svukuda. mekike (ustipci, peksimeti) - i to mi je normalno da moze i slatko i slano mada ja uvek slano. al stvarno nikad nisam ni cuo ni video da iko iz nasih krajeva jede przenice na slatko. zatecen sam.

Link to comment
8 minutes ago, adam said:

al stvarno nikad nisam ni cuo ni video da iko iz nasih krajeva jede przenice na slatko. zatecen sam.

Jede se itekako, i meni je bilo čudno kad sam prvi put video: prženice, džem, i jogurt.

I to je bačvanska varijanta, pošto:

Bosanci nemaju slatki doručak:lolol:

Link to comment
14 hours ago, adam said:

Ja kad se nisam slogirao kad sam provalio da mnogi ovde i u Amerikama jedu przenice na slatko. S medom, pekmezom, javorovim sirupom, vocem. Boze sacuvaj! 

isto kao i u španiji što smo mogli naučiti iz serije, moje drage komšije gde belenina majka nonstop pravi prženice i maže ih pekmezom i medom, čak joj je i nadimak prženica, toriha :D

  • +1 1
Link to comment

1 moj drug jede spagete s nutelom/eurokremom. 

A slane palacinke (kulen, pavlaka, kiseli krastavci i kari u prahu) su nebeska stvar. :wub:

Link to comment

Imam ja komsiju koji na leba namaze eurokrem pa preko metne podeblju krisku parizera. Al on siroma svako malo ide na odmor u padinjak pa i nije neki primer.

  • Haha 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...