Jump to content
IGNORED

Dorucak


msmodesty

Recommended Posts

51 minutes ago, Valkyrie said:

Ne, samo jaja umutim viljuškom, posolim, umačem leba s obe strane i na vrelu mast. Verovatno mi se baš pregreje, jbg. 

Srednja temp i moras ka DJ da radis sa dugmicima.Pojacaj smanji.I dovoljno masti da przenica zapliva u njoj.

Link to comment
stavi malo mleka, i ne daj da mast ide na previsoku temperaturu i nema dima



This.

Mleko je must. Zagreješ na 6, pržiš na 4 i nema problema.

Prženice pravim level pro, barem dva puta nedeljno. Ukućani koji inače ne jedu hleba - odvale celu veknu! :sleep:
  • Wub 1
Link to comment

Alternativa prženicama (manje hleba, a više jaja): omlet sa hlebom.

Istostiram dva parčeta hleba, isečem ih na kockice, pa pržim na ulju i zalijem umućenim jajima.

Obilno začinim biberom i pospem parmezanom.

Služim uz (čeri) paradajz.

  • +1 1
  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment
On 27.3.2022. at 14:15, Valkyrie said:

Da se vratimo na temu, zašto svaki put kad spremam najobičnije prženice napravim dimnu zavesu u stanu? Šta se tu može uraditi pogrešno?

jesi probala da ih pečeš u rerni?

Link to comment
21 hours ago, Ras said:

Alternativa prženicama (manje hleba, a više jaja): omlet sa hlebom.

Istostiram dva parčeta hleba, isečem ih na kockice, pa pržim na ulju i zalijem umućenim jajima.

Obilno začinim biberom i pospem parmezanom.

Služim uz (čeri) paradajz.

 

Hvala, ovo će da se proba :)

 

 

26 minutes ago, slepa živana said:

jesi probala da ih pečeš u rerni?

 

Ja jesam, to je bilo nejestivo. Možda jer sam kao htela da ispečem prženico-sendvič, pa sve ostalo živo iznutra :laugh:

Link to comment
4 minutes ago, Svemir Zeka said:

Ja jesam, to je bilo nejestivo. Možda jer sam kao htela da ispečem prženico-sendvič, pa sve ostalo živo iznutra :laugh:

meni uglavnom sve ispada nejestivo, tako da postižem isti nivo nejestivosti za pržene i pečene, a pečene bar ne usmrde celu kuću. pa kovelim vi što ih dobro pravite, možda bi vam i u rerni bile dobre.

  • Haha 3
Link to comment

sad me podseti s tim cedarom, ja obozavam przenice iz rerne. spektakularno jelo!

 

pola hleba se nasecka na kriske, namaze puterom i nasecka na kockice. zatim se uzme 3-4 jaja pa se umuti sa 200g rendanog cedara, soljom mleka, kasicicom senfa (ako ima u prahu, super), posoli se i pobiberi. fino se umuti, da se sve sjedini. onda se uzme posuda koja moze u rernu, namaze puterom sa svih strana, ubaci se puterni hleb u nju, prelije se tim umucenim jajima sa sirom i mlekom i promesa tako da se hleb fino natopi. to se zatim pokrije prozirnom folijom i ostavi u frizider, najbolje preko noci al moze sve od par sati navise. posle toga u rernu na 180C jedno pola sata - da bude fino zlatno odozgo. rernu ne otvarati a ako bas morate, onda nemojte bar prvih dvadesetak minuta. digne se smesa kao sufle pa da ne splasne. splasnuce kad izadje iz rerne al ne previse, taman kako treba.

 

ja ovo cesto pravim kad treba odneti klopu na neku zurku, duplu meru da bude za svakog. za prste lizat!

  • +1 5
Link to comment
1 hour ago, napadaj said:

Pofezne 

 

1 hour ago, Filozof manijak said:

Moče 

 

59 minutes ago, napadaj said:

Priganice 

 

53 minutes ago, Filozof manijak said:

Prženice 


Leba u jaja :fantom:

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...