Jump to content
IGNORED

Dorucak


msmodesty

Recommended Posts

Kvašenice (mi laloši to tako zovemo) sam tukao k'o blesav kad sam bio mali (+ crni luk i jogurt), sad ne bi' jeo ni da mi platiš. Smučila mi se sva jaja osim barenih, cele studije sam ih jeo u kajganama, omletima, pičkim materinama 5x nedeljno.

Edited by Plajvi
Link to comment

Zaklao bih koliko volem Bundaš kenjir, ali ga nisam jeo 20 godina zbog mirisa koji se uvuče u kosti, nokte, zavese i instalacije i tamo miruje do poluraspada bar dve nedelje

  • Haha 2
Link to comment
5 hours ago, Filozof manijak said:

Zovu se prženice, a ne pečenice :fantom:

 

Zovu se moče, prženice su hleb na plotni (tost po starinski). Kod mene. Nije da ima baš logike ;)

 

 

 

Moja mama ne stavlja mleka i nikad joj ne dimi, sigurno je nešto sa tom temperaturom masti koju uglavnom samo bake i mame umeju da prirodno našteluju. Ja zato ni ne pokušavam da ih pravim nego kao nedonošče čekam da mi dodje mama za to :happy: (I za što šta drugo)

@Valkyrieja li ti mast inače dobro "radi" za ostalo? Da nije do masti? Ako nije od dobrih onda ume da uništi obrok, mada pretpostavljam da kupujes od nekog proverenog

Link to comment

aman, pregrejete mast/ulje pa zato dimi... ne treba jaka vatra za prženice

 

 

edit.

al treba ulja/masti prilično... ne sme da utanji taj nivo, tad isto ume da zadimi

Edited by Singer
  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, Singer said:

aman, pregrejete mast/ulje pa zato dimi... ne treba jaka vatra za prženice

I ja mislim da je od toga pošto sam nekad ranije dodavala malo mleka i dimilo je, onda sam izbacila misleći da je to uzrok haosa ali i dalje se dešava. 

Ja zagrejem na 9 i ubacim kad cvrči ali ima do toga što ih spremam jednu po jednu u jednoj maloj šerpici pa se onda mast samoubije dok se ja smilujem da ih sve ispržim. 

Link to comment
3 minutes ago, Valkyrie said:

I ja mislim da je od toga pošto sam nekad ranije dodavala malo mleka i dimilo je, onda sam izbacila misleći da je to uzrok haosa ali i dalje se dešava. 

Ja zagrejem na 9 i ubacim kad cvrči ali ima do toga što ih spremam jednu po jednu u jednoj maloj šerpici pa se onda mast samoubije dok se ja smilujem da ih sve ispržim. 

 

Ne znam kakva ti je skala ali ako ti je 9 najviša onda bukvalno da osetiš da emituje toplo ulje kad prineseš dlan (npr. kao kad prineseš grejalici sa onom žicom) i smanjiš na 2/3 snage... kod tebe je to recimo 6... ili 5. Inicijalno samo treba da postigneš tu temperaturu za prženje, da hleb krene odma da se prži i da ostaviš na toj temperaturi (kod mene je 4 od 6)

 

Probaš, da uđeš u fazon sa ringlom tj kako ti prži tiganj na njoj, i posle sve lako.

  • +1 1
Link to comment

Palačinke pečem tako što tiganj zagrejem na 9, pa spustim na 7 za prvu i sledeće već na 6.

Inače mi se sve brzo greje i kuva, imam staklokeramičku ploču, nisu klasične ringle. 

 

@centrifuga ne znam nikoga ko ne voli prženice, još sa nekim dobrim sirom, šunkom, jogurtom.. Ih! Jeste da se okadiš na tri dana ali vredi. 

  • +1 2
Link to comment
12 minutes ago, Valkyrie said:

I ja mislim da je od toga pošto sam nekad ranije dodavala malo mleka i dimilo je, onda sam izbacila misleći da je to uzrok haosa ali i dalje se dešava. 

Ja zagrejem na 9 i ubacim kad cvrči ali ima do toga što ih spremam jednu po jednu u jednoj maloj šerpici pa se onda mast samoubije dok se ja smilujem da ih sve ispržim. 

 

To ne zvuči optimalno. Nabavi neki veliki (široki) stari lonac, koji će ti bukvalno služiti samo za moče i npr. pohovano meso ili mlade krompiriće

Link to comment

Ja kad se nisam slogirao kad sam provalio da mnogi ovde i u Amerikama jedu przenice na slatko. S medom, pekmezom, javorovim sirupom, vocem. Boze sacuvaj!  Al i oni ne veruju kad ja solim poridz pa jos natrpam sira, ulja, maslina... 

Link to comment
1 hour ago, adam said:

Ja kad se nisam slogirao kad sam provalio da mnogi ovde i u Amerikama jedu przenice na slatko. S medom, pekmezom, javorovim sirupom, vocem. Boze sacuvaj!  Al i oni ne veruju kad ja solim poridz pa jos natrpam sira, ulja, maslina... 

 

Tzv. French toast

 

Ja sam u Kanadi probao slatko-slanu varijantu sa javorovim sirupom i slaninom - nije lose uopste.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, adam said:

Ja kad se nisam slogirao kad sam provalio da mnogi ovde i u Amerikama jedu przenice na slatko. S medom, pekmezom, javorovim sirupom, vocem. Boze sacuvaj!  Al i oni ne veruju kad ja solim poridz pa jos natrpam sira, ulja, maslina... 

pa i ovde, ja stavim vanilin secer

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

moj muz jede przenice samo sa dzemom...

 

a tako sam se ja iznenadila kad sam zasnala da neko palentu jede na slatko..sa slatkim mlekom i posecerenu

 

mi smo i jedno i drugo u detinjstvu jeli na slano sa jogurtom,pavlakom ili sirom

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...