Jump to content
IGNORED

Dorucak


msmodesty

Recommended Posts

ni na jedan: leba i pastete, leba i parizera, leba i jaja, nedeljom proja i gibanica u alternaciji. 

 

nego, vidim da devojcica sa islanda pije riblje ulje i secam se da su nas u obdanistu sopali ribljem ulje, ne mogu da zaboravim tu litarsku flasu i veliku kasiku i razjapljena usta. jel deca danas piju riblje ulje u vrticima? 

 

Na ovo dodajem przenice, kacamak, jogurt obavezno, med i puter, dzem...

Riblje ulje sam i ja pila na kasiku, doduse ne u obdanistu vec kod kuce, jos uvek mogu da evociram ukus i miris ribljeg ulja. Mislim da danas to ne daju u obdanistu,jedino ako roditelji kupuju one kuglice ribljeg ulja, ovo sto smo mi pili ne znam da li se igde vise prodaje.

Link to comment

Moj je najviše ličio na doručak od Arcie i Hoakima, ali bila je i slatka varijanta, leba i džema. Bilo je i umesto šunke hladno i sitno iseckano meso od jučerašnjeg ručka, ako ostane.

 

Ja nisam pila riblje ulje, ali sam gutala crvene kuglice (zvala sam ih perlice) i jako sam ih volela!

Link to comment

izgleda da su u novom sadu davali perlice

 

+1 za narandzaste perlice :)

 

 

sto se tice clanka, deluje mi da deca iz malavija redu zdravije i bolje od vecine ovih iz razvijenog sveta. a najzdraviji mi se cini turski dorucak. tako smo i mi jela kada sam ja bila na kampu u turskoj, pardajz, sir, masline i jaja.

 

inace, iz tog iskustva bih rekla da je turska kuhinja dosta zdrava, mahom povrce, kuvane cele zitarice tipa kinoa, malo mesa i jaja su nam davali, pite i bureke i to uopste nisu. da samo ne jedu toliko secernog sirupa...

Link to comment
  • 2 weeks later...

Rovito kuvano jaje, neki bzvz beskvasni heljdin hleb iz H&K, Meggle kefir (odlican), par virsli iz Zlatiborca (koje qrcu ne valjaju, cist gumifleks - tako mi i treba kada sam bio stipsa za Famis hrenovke), Zapis Tare sirni namaz.

 

Sve u svemu, 3-.

Link to comment

jbga venome, ja kad treba da letim nazad za nemacku, odem po tepsiju bureka kod ljupceta (tako se zove ovaj u dalmatinskoj), zamotam ga u specijalnu tkaninu za odrzavanje temperature i uvece se u nemackoj pocastim jos uvek vrucim burekom dok mi ne izadje na nos. posle toga mi je muka od bureka do sledeceg dolaska u srbiju, a leberkez radi posao i ne fali mu nista.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...