Jump to content
IGNORED

Dorucak


msmodesty

Recommended Posts

ako sam u bgd i radni je dan:- mafin sa jabukama ili malinama ili visnjom i kafu s mlekom, (pre je bilo puz sa suvim grozdjem ili kroasan sa cokoladom i kafa).vikend:- kajgana sa paradajzom :) i kockom sira, jaja na oko ili jaja sa paprikom ili jaja sa sirom ili džemić od narandže i đumbira ili maline ili šumskog voća sa puterom na dvopeku i kafa.ako sam u inostranstvu - kroasan sa vanilom il prazan i kafa.doručkujem u pola 9 svaki dan, čim ušetam na posao.

Edited by PointTaken
Link to comment

1. омлет од 3 јајета, тост од мултигреин хлеба, свеж парадајз, смути од банане, малина, купина, јагода, боровница, и путера од бадема.2. тост уз моцарела оволине са маслиновим уљем, свежим босиљком из саксије и парадајзом.после тога еспресо са кримером и евентуално кроасан.

Link to comment
Doručkuješ na poslu? Neobično.
kod kuće ustanem, umijem se, operem zube, leti i istuširam i istrčim napolje za 15 minuta.nema se vremena za doručak kad si spavalica.jedino uvek popijem čašu vode pred izlazak.
Link to comment

ja sam jedno vreme razmišljala da uvedem doručak* na poslu, no nekako se nije realizovalo, verovatno zato što suštinski nisam neka doručkašicaon-topik: jutros torta za doručak*dok je potomak #1 išao u vrtić koji je na 13km od kuće i tamo doručkovao pa se spremanje kod kuće svodilo na minimum minimuma

Edited by Amelija
Link to comment
Ovde bi te svi čudno gledali da jedeš u to vreme. Ovde svi jedu tačno zna se kada. I sve rade tačno zna se kada. Idu mi na živce zbog toga.
drugacije sam zamisljao Ozije...
Link to comment
drugacije sam zamisljao Ozije...
Pa ima sasvim drugačijih... to je uglavnom dril iz školskih dana, taj tajming im zadaju onda. Oko 8 i po ide se u školu (mora da si već doručkovao), onda je u 10:30 mala marenda, u 12:30 ručak, u 3 se ide kući. Posle se to malo modifikuje za radno mesto... u 3 popodne se ima kraći coffee/tea brejk, a u 5 (ili mnogo kasnije) kući. Celo društvo funkcioniše kao švajcarski sat na nekom ovom vremenskom paternu, pri čemu školski termini ostaju zauvek bitni (jer roditelji uglavnom kupe decu kolima iz škole, pa se u to mora uklopiti barem jedan od roditelja, obično majka, da izvinu forumašice). Na godišnjem nivou takođe je sve predodređeno na bazi školskih ferija (uz dodatak fudbalskih finala). Tako npr. na trim stazi ljudi su uglavnom između 6 i 7 popodne. Ja često dođem tik pred 7 (da eskiviram vrućinu) i u početku je gužva da ne može da se prođe, ali kad sat "otkuca" 7 više nema žive duše. Tek poneko, obično Kinezi, Indusi i sl. :D
Link to comment
pri čemu školski termini ostaju zauvek bitni
ima toga dosta i kod Nemaca, naročito ovo gorea inače letnji raspust kod njih traje samo 6 nedelja (dobro, zato postoji i gomila drugih tokom godine) i nije fiksan, nego nekad počne krajem juna, nekad početkom jula, nekad sredinom juna, itd itdi onda se svaki put oduševim kad mi neko kaže da će se nešto dogoditi ili neće kad budu "schulferien", jeble vas iste kaži datum aman, ne znamo svi kad je koje godine školski raspust
Link to comment
  • 3 weeks later...
- kajgana sa paradajzom :) i kockom sira, jaja na oko ili jaja sa paprikom ili jaja sa sirom ili džemić od narandže i đumbira ili maline ili šumskog voća sa puterom na dvopeku i kafa.
Baš sam radoznao u vezi ovog ukusa, je l to onaj koji kod nas ima u redovnoj ponudi, francuski st. dalfour ili nešto drugo pak ...
Link to comment
  • 2 months later...

S obzirom da je dorucak vecini problem da dodam jos svoj danasnji dorucak ovde - solja jogurta, 1 banana, pola solje borovnica, 3/4 solje suvih sljiva, 2 k.kasicice mlevenog semena lana, 1 kk suvog kvasca, pola kk cimeta, 1 kk susamovog ulja i 1 kk meda, 4 kasike ovsenih pahuljica, 4 kasike nestle pahuljica od celog zrna, sve to roknuti u blender i tako pomesati, se ovsenih i psenicnih pahuljic koje se stavljaju naknadno i ostaviti da malo smeksaju u kasi ...

Link to comment

evo i moj jutrosnji dorucak: pola litra kafe s mlekom i po kile tresanja. sto me, naravno, odvelo do toaleta na 1 jutarnje olaksavanje. te sam onda istopio 5-6 taaankih reznjeva slanine do krckavosti, ostavio ih na toplo dok se isprze tri jajeta na oko, naseko dva oveca paradajza i malo luka i to bi bilo to, da nisam jos bio gladan i dodao dve snite presovane svinjske glave plus razani lebac namazan filadelfijom. balance.

Edited by aram
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...