Jump to content
IGNORED

Dorucak


msmodesty

Recommended Posts

meni u poslednje vreme doručak-1 kašika ovsenih pahuljica,1 kašika pečenih suncokretovih semenki,1 kašika pečenog susama,2-3 kašike mlevenih lanenih semeni,nekoliko mlevenih badema, jogurt...

Link to comment
  • 3 weeks later...

rešila sam da promenim malo doručak i umesto tri sendviča, pojedem ovsenu kašu. ima ona "dobra ovsena kaša" po supermarketima, sa ukusima maline ili čokolade.spremim sebi ne jednu, nego dve kesice (to je oko 530 cal), kao valjda će biti dosta.i evo 10:50 h i ja umirem od gladi (doručkovala sam oko 8).

Link to comment

ne znam kako bih ti rekla..pa naravno da si gladna kada si sa pravog doručka prešla na taj prašak od žitarice pun šećera pa ti insulin skočio kao lud pa naglo pao i od doručka ništa nije ostalone znam da li si pročitala sastav i šta nije u redu tu..sve sami prosti uh koji izgore odmah u krvi samo na podizanju i spuštanju insulina..i nemaju ama baš nikakvu drugu ulogu.-sastojci:Ovsene pahuljice 45%, biljna masnoća, kukuruzni sirup u suvom obliku, sojino ulje, prirodno identična aroma, fruktoza, kukuruzni skrob, sušene jabuke 6%, cimet, aroma, so, limunska ksielina, kompleks vitamina.misim,izvini ali morala sam reći :)

Link to comment

godinama jedem jaja ili jak sir za dorucak. kad mi se spletom nesrecnih okolnosti desi da pojedem ugljenohidratni dorucak, ne smijem na ulicu da se ne bih podvukla pod neka kola u pokretu na pjesackom prelazu. skroz obnevidim, dekoncnetrisana sam, puls mi se ubrza i ne mogu da sastavim prosirenu recenicu.to je dosta individualno, neki ljudi su osjetljivi na ugljene hidrate, narocito na prazan stomak, a neki uopste ne. ja sam od ovih prvih.

Link to comment

Čitao sam topik na preskoke pa se izvinjavam ako mi je nešto promaklo, ali doima se da je musli kao takav pun šećera i pride stomak zavija od gladi već od 11h?Ajd' budite drugari i preporučite neki sugarfree musli koji može da zavara glad do 12h. Gazzo, bogom brate, daj neki savet. Imam mali problem pošto sam pre više od godinu dana napustio doručak koji sam do tada redovno furao (salata od sitno seckanog paradajza i paprike, sa sitnim kockama mladog sira, ekstra devičanskim i malo provansalske začinske mešavine + jedna kriška Purpur ili ekvivalentnog hleba) i prešao na pola đevreka sa paradajzom i kačkavaljem što je ovde standardna korporativna varijanta. Problem je u tome što me taj đevrek sad već polako smara (iako je ukusan, uvek svež i hrskav) i što je još crnje, moram da se upinjem kao rob na galiji da sprečim gojenje jer sam kao i msmodesty usvojio svakodnevnu evakuaciju na ručak tačno u 12h. U Srbiji nikada nisam išao na drugi obrok pre 14h a često sam ga dodatno odlagao ili potpuno preskakao, eventualno krpio jednom telećom čorbom.Realno, ne treba mi dobar doručak ako ću da ručam tačno u podne, pa sad tražim nešto ultra lagano što će samo da zavara želudac (pri tome svakog jutra oko 10:30 za sto stiže dnevna tura voća). Onaj polovični đevrek jeste lagan ali je ipak belo brašno koje razvaljuje u ovdašnjoj kuhinji, pa bih da ga smanjim na minimum. Jednom sam probao da pređem na neka mini peciva koja se inače zovu poğaça i ladno je posle 6-7 dana krenuo da mi se formira masni kolut oko stomaka, posle su mi rekli da je to pecivo nešto najgore što možeš da pojedeš, bukvalno se svaki gram pretvori u salo, kao da si 150 grama masti progutao. Dakle, postoji li neki zdrav musli bez šećera, koji u kombinaciji sa low fat mlekom može da odradi posao između 8 i 12h?Naravno cela ideja je da, nakon pet dana muslija, u subotu i nedelju mogu bez posledica da siđem na Bosfor i najstrašnije se odvalim od anadolskog ili crnomorskog doručka, sve sa sudžucima, kavurmama, pitama, burecima, topljenim sirom, prženim helimom, kajmakom u medu i ostalim đakonijama.

Edited by beowl
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...