Jump to content
IGNORED

Dorucak


msmodesty

Recommended Posts

ja ne posećujem one radnje "zdrava hrana" i slično po pijacama, pa ne znam.pošto su mi se generalno ovsena kaša svidela, kako to isto da kupim ali klot, da nije ovo zašećereno đubre, od koga crkoh danas?šta tražim? neće da mi uvale neku mešavinu u kojoj je još nešto?kako to spremam?

Link to comment

kupi obicne ovsene pahuljice. ako kupis domace, skuvaj ih u mleku par minuta, napravi se kasa slicna grizu, u to dodaj sta oces, med, kakao, voce, suvo grozdje, orahe, lesnike, semenke... te su mnogo krupne i moras da ih skuvas da bi omeksale.postoje i takozvane uvozne pahuljice. u radnjama zdrave hrane mislim da je marka fortina, uvozi ih hemakejaneja, odnosno uvoze rinfuz, pa pakuju u to sto se zove fortina. pola kile je 160 dinara. u hemakejineji u hilandarskoj ces za te pare dobiti kilo. njih imas i u dmu. na nemackom se zovu haferflockene i pola kile kosta 211 dinara. te pahuljice je dovoljno da ostavis par minuta u mleku, omeksace, cak i u hladnom mleku. onda dodas sta oces.

Edited by darling
Link to comment

A ovsene pahuljice umesto kase? Ja to ponekad jedem za dorucak, sastav 100gr (380kcal): 65 g ugljeni hidrati, od cega 1g secera, 7g masti, 12,7 gr proteini, 15g vlakna.

Link to comment
Čitao sam topik na preskoke pa se izvinjavam ako mi je nešto promaklo, ali doima se da je musli kao takav pun šećera i pride stomak zavija od gladi već od 11h?Ajd' budite drugari i preporučite neki sugarfree musli koji može da zavara glad do 12h. Gazzo, bogom brate, daj neki savet. Imam mali problem pošto sam pre više od godinu dana napustio doručak koji sam do tada redovno furao (salata od sitno seckanog paradajza i paprike, sa sitnim kockama mladog sira, ekstra devičanskim i malo provansalske začinske mešavine + jedna kriška Purpur ili ekvivalentnog hleba) i prešao na pola đevreka sa paradajzom i kačkavaljem što je ovde standardna korporativna varijanta. Problem je u tome što me taj đevrek sad već polako smara (iako je ukusan, uvek svež i hrskav) i što je još crnje, moram da se upinjem kao rob na galiji da sprečim gojenje jer sam kao i msmodesty usvojio svakodnevnu evakuaciju na ručak tačno u 12h. U Srbiji nikada nisam išao na drugi obrok pre 14h a često sam ga dodatno odlagao ili potpuno preskakao, eventualno krpio jednom telećom čorbom.Realno, ne treba mi dobar doručak ako ću da ručam tačno u podne, pa sad tražim nešto ultra lagano što će samo da zavara želudac (pri tome svakog jutra oko 10:30 za sto stiže dnevna tura voća). Onaj polovični đevrek jeste lagan ali je ipak belo brašno koje razvaljuje u ovdašnjoj kuhinji, pa bih da ga smanjim na minimum. Jednom sam probao da pređem na neka mini peciva koja se inače zovu poğaça i ladno je posle 6-7 dana krenuo da mi se formira masni kolut oko stomaka, posle su mi rekli da je to pecivo nešto najgore što možeš da pojedeš, bukvalno se svaki gram pretvori u salo, kao da si 150 grama masti progutao. Dakle, postoji li neki zdrav musli bez šećera, koji u kombinaciji sa low fat mlekom može da odradi posao između 8 i 12h?Naravno cela ideja je da, nakon pet dana muslija, u subotu i nedelju mogu bez posledica da siđem na Bosfor i najstrašnije se odvalim od anadolskog ili crnomorskog doručka, sve sa sudžucima, kavurmama, pitama, burecima, topljenim sirom, prženim helimom, kajmakom u medu i ostalim đakonijama.
pa kupiš sve posebno u rinfuzi od svega po malo i pomešaš...npr.ovsene pahuljice,badem,suncokret semenke,golicu,susam,lešnik...ja volim suncokret i susam malo da pržnem na suvom tiganju pa mešaš sa jogurtom il čim ti volja..ja ne bih preroručila suvo voće zbog šećera..ali to samo ja..ti stavi šta god hoćeš ja jedem takav doručak oko 8 i gladna sam tek oko pola 2 uz 1 užinu u vidu 1čaše sveže cedjenog soka oko 11
Link to comment

a čime još mogu da popunim ukus ovsene kaše?obožavam suvo voće, ali ne smem puno da ga jedem. dr mi je preporučio max. šaku voća dnevno (svežeg, bilo kog), pa je bolje da nemam suvo voće u rinfuzi u kući, nestalo bi za minut :piggy:

Link to comment
a čime još mogu da popunim ukus ovsene kaše?obožavam suvo voće, ali ne smem puno da ga jedem. dr mi je preporučio max. šaku voća dnevno (svežeg, bilo kog), pa je bolje da nemam suvo voće u rinfuzi u kući, nestalo bi za minut :piggy:
meni je super ukusi pečeni susam i pečene suncokret semenke a ok su i pečena golica ili pečeni lešnik,kako,cimet.. Edited by ivy
Link to comment
  • 11 months later...

Apsolutni hit! Ljubav na prvi kušaj! Našla na netu i probala:

 

 

300 ml kefira

2 kašike ovsenih pahuljica (ona cela zrna samlevena)

kašičica lanenog semena, mlevenog

kašičica kakao praha

5-7 seckanih dehidriranih suvih šljiva (može i suve, mene mrzelo da čekam, ionako stoji u kefiru)

Napravi se uveče, odstoji u frižideru, jede se ujutru.

 

Potpuno lud ukus, slatko - gorko - jogurtasto - čokoladno.

Edited by Tihajeza
Link to comment

ja jedem samo semenke sa jogurtom,bez pahuljica..2kasike pecenog suncokreta,1kasiku pecene golice,1kasiku pecenog susama,1kasiku kokosa,2kasike mlevenog lana sipam jogurt,promesam mozda pobacam neko sveze voce ili koju suvu grozdjicu i to je to.

Link to comment
  • 4 weeks later...

ja jedem samo semenke sa jogurtom,bez pahuljica..2kasike pecenog suncokreta,1kasiku pecene golice,1kasiku pecenog susama,1kasiku kokosa,2kasike mlevenog lana sipam jogurt,promesam mozda pobacam neko sveze voce ili koju suvu grozdjicu i to je to.

 

Ivy, post ti se pozlatio. Ovo je savršeno, bolje stoput od svih pahuljica!

Edited by sailorman
Link to comment
  • 1 month later...

ni na jedan: leba i pastete, leba i parizera, leba i jaja, nedeljom proja i gibanica u alternaciji. 

 

nego, vidim da devojcica sa islanda pije riblje ulje i secam se da su nas u obdanistu sopali ribljem ulje, ne mogu da zaboravim tu litarsku flasu i veliku kasiku i razjapljena usta. jel deca danas piju riblje ulje u vrticima? 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...