Jump to content
IGNORED

Network problemi


Recommended Posts

evo, opet ista stvar :(znaci promena modema je uspostavila komunikaciju sa racunarom na kojem je printer, ali printer i dalje ne moze da se pronadje!ping radi, ali ne moze se nista dodati u network places.ako iko ima neku ideju, mozda neki spcijalizovani forum za network probleme, neka da ideju, posalje link. pleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeease! :(

Link to comment
  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • freakns

    38

  • Razzmatazz

    18

  • radisa

    18

  • TheBigFlegma

    12

Indy, ipak pročitaj ceo slučaj da bi bio u toku. Na pet strana se sve drvilo, očigledni i manje očigledni problemi - saveta na kilo, da bi na kraju ispalo da se računar video tek kada se čačnuo modem. Nit' Freak sedi za tim računarima pa da može to sve da proba, nego je sve kao skupljanje narodne poezije, pa se prosledi tamo nadležnima.

Link to comment
Indy, ipak pročitaj ceo slučaj da bi bio u toku. Na pet strana se sve drvilo, očigledni i manje očigledni problemi - saveta na kilo, da bi na kraju ispalo da se računar video tek kada se čačnuo modem. Nit' Freak sedi za tim računarima pa da može to sve da proba, nego je sve kao skupljanje narodne poezije, pa se prosledi tamo nadležnima.
ma idem u ponedeljak tamo... znaci najebah :lol:
Link to comment

problem privremeno resen... printer stavljen na jedan racunar kojem se moze normalno pristupiti. i tu radi. zasto se ostali racunari mogu pingovati a ne moze broadcast, nemam pojma i dalje :(

Link to comment

Problem:Laptop sa Vistom na sebi, wirelessom kačen na net, mrežnom karticom na lokalnu mrežu u kojoj je preko DHCPa dobijao adresu, sve radilo kao sat.Jednom okačen mrežnom karticom na internet, pri tome Vista pitala za tip mreže, rečeno joj je da je Public Network u pitanju.Nakon toga, laptop vraćen u lokalnu mrežu, tip mreže vraćen na Local ali više se ne mogu videti šerovani folderi na njemu. Uključen je File sharing, nije uključen Public folder sharing, mada je i to probano, ista je situacija.Računar je moguće pingovati, kada se pinguje po imenu vraća ping ali sa MAC adrese (!!!), kada se pinguje po IP-u koji mu je DHCP dodelio, takođe uredno odgovara. Međutim, akcija ukucavanja UNC patha u adress bar ili cd komanda u Total Commanderu ne daju nikakve rezultate.Windows firewall uključen, ali ništa nije menjano u postavkama u odnosu na vreme kada je sve radilo.Mrzi me da se bakćem, pada li nekom nešto na pamet na brzaka?

Edited by gotivac
Link to comment

prvo, Vista je sranje. drugo, mozda si pokupio neki virus, ne bi me cudilo :)elem, ti ne mozes videti mrezu ili drugi ne vide tebe?! ako je ovo drugo onda imas isti problem kao ja koji se pojavio na slican nacin :lol: posto racunari koji se "ne vide", na njima je menjana mrezna postavka, pa vracena na staro, ali oni jednostavno vise ne mogu da se vide... jedina razlika je sto ne mogu da ih vide racunari koji im pristupaju "spolja", tj preko routera, dok se u LANu sve vidi ko bombonica...

Link to comment
prvo, Vista je sranje. drugo, mozda si pokupio neki virus, ne bi me cudilo :) elem, ti ne mozes videti mrezu ili drugi ne vide tebe?! ako je ovo drugo onda imas isti problem kao ja koji se pojavio na slican nacin :lol: posto racunari koji se "ne vide", na njima je menjana mrezna postavka, pa vracena na staro, ali oni jednostavno vise ne mogu da se vide... jedina razlika je sto ne mogu da ih vide racunari koji im pristupaju "spolja", tj preko routera, dok se u LANu sve vidi ko bombonica...
Ma ne, nije virus. I ne vidi se u LAN-u, odnosno... Malo je čudna konfiguracija, i računar sa koga se pristupa laptopu je u dve mreže, u LAN-u i na netu sa dve mrežne kartice, a na njemu je Windows 7 RC i tako dalje... Samo rekoh da nema neko neku ideju zbog ovog karakterističnog odgovora na ping sa MAC adrese. Videću sutra pa ću da javim šta je bilo. Uglavnom, Vista se sasvim lepo snalazi sa kačenjem na više raznih mreža, što LAN-ova, što Internet, što preko wifi-ja, što preko mrežne kartice. Ovo je neki mali zaglup. ;)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...