Jump to content
IGNORED

Network problemi


Recommended Posts

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • freakns

    38

  • Razzmatazz

    18

  • radisa

    18

  • TheBigFlegma

    12

Aj' priznaj da nas zajebavaš...
ne zajebavam brate, kunem se. i ja sam se sa ovim jebavao u cetvrtak, nista nisam uspeo da uradim. i danas mi jave da ni format windowsa nije pomogao :(i potpuno mi je ludo sve. da je zagusen router, ne bih mogao ni izlaziti napolje, ne bi se samo ujebavao ulaz spolja. pa sam pomislio oma da je fw kada su mi rekli da ne mogu da pinguju masine ali da same masine mogu da izlaze na net. ali nema fw, pa kada sam video masine, video kaspersky, ukinuo, radi ping, pomoslio sve valja. i onda utvrdim da ne mogu da dodam sharevane diskove u network places niti mogu da dodam stampac koji je prikacen na racunar koji mogu da pingujem(ali ne mogu da mu dodam shareovani disk). ali shareovane od 2 racunara dok treci radi potpuno normalno i njega mogu da ubacim i sve je OK, sto me je jos vise zbunilo... nidje logike :(ne znam uopste gde da lociram problem :( menjao sam i switch, proveravao sve... jedino jos router da promenim :s
Link to comment

Pretpostavljam da je u properties od mrežnih karti ta dva računara štiklirano "file & printer sharing for microsoft network" ili kako već beše?

Link to comment
Pretpostavljam da je u properties od mrežnih karti ta dva računara štiklirano "file & printer sharing for microsoft network" ili kako već beše?
da, da, svakako. to sam prvo proverio :)
Link to comment

Admin tools,Local security setting, user rights assigment, acces computer from network : everyone si proverio? Edit: Treba da bude everyone, to sam hteo reći...Mene je ovo, jednom, davno jebalo, sa sličnim simptomima...

Edited by radisa
Link to comment
Admin tools,Local security setting, user rights assigment, acces computer from network : everyone si proverio? Edit: Treba da bude everyone, to sam hteo reći...Mene je ovo, jednom, davno jebalo, sa sličnim simptomima...
hm... nisam... vidis, to bih mogao proveriti :)dajte samo jos ideja pa da vidim sta ljudima da posaljem :)
Link to comment
hm... nisam... vidis, to bih mogao proveriti :)dajte samo jos ideja pa da vidim sta ljudima da posaljem :)
To treba da bude na one 2 mašine, naravno...Da li je simple file sharing ? Ako nije (pretpostavljam da nije), da li je na security tabu dodat user everyone, sa full premisoions ?
Link to comment
To treba da bude na one 2 mašine, naravno...Da li je simple file sharing ? Ako nije (pretpostavljam da nije), da li je na security tabu dodat user everyone, sa full premisoions ?
jeste, namesten je simple file sharing
Link to comment
jeste, namesten je simple file sharing
To nikad ne radi kako treba... Tools, folder options, view, poslednja opcija da nije otkačena... Posle toga dodaj everyone, daj full premision i to bi trebalo da bude dovoljno...
Link to comment

Hm, ali ako reinstalacija Windowsa nije pomogla, teško da je problem u softveru na radnim stanicama? A pri tome sve namešteno kao i na računaru sa kojim je sve u redu...

Link to comment
Hm, ali ako reinstalacija Windowsa nije pomogla, teško da je problem u softveru na radnim stanicama? A pri tome sve namešteno kao i na računaru sa kojim je sve u redu...
Ja baš obrnuto kontam, ako ping radi, problem je 99% do radne stanice... Tj, ona odbija komunikaciju iz nekog razloga... A pitanje je da li je baš sve namešteno kao na onom jednom koji radi... Sad me baš jako kopka u čemu je stvar, samo freakns nikako da se javi...Ako je isti hardware u mašinama, može da napravi image onog koji radi, pa da ga stavi na jedan od ovih koji ne rade i promeni adresu... Tako bi bili sigurni je li hard ili soft problem po sredi...
Link to comment
Ja baš obrnuto kontam, ako ping radi, problem je 99% do radne stanice... Tj, ona odbija komunikaciju iz nekog razloga... A pitanje je da li je baš sve namešteno kao na onom jednom koji radi... Sad me baš jako kopka u čemu je stvar, samo freakns nikako da se javi...Ako je isti hardware u mašinama, može da napravi image onog koji radi, pa da ga stavi na jedan od ovih koji ne rade i promeni adresu... Tako bi bili sigurni je li hard ili soft problem po sredi...
ja ne znam sta da mislim :( potpuno se suludo sve ponasa...kopka i mene... problem je samo sto sam ja u NS a network problem na ~300km od mene :D tako da ko zna sta sve moze biti... ja sam poslao neke od vasih predloga tamosnjem administratoru, pa cemo videti da li ce nesto moci da izmuva...sto se tice poslednjeg, nije isti hardware u masinama. cak ni priblizno... a mene prvo zanima da utvrdim samo da li je problem do networka, odnosno mreznih uredjaja(tj routera) ili je problem do samih computera(dal servera ili radne stanice). sve ostale komponente u mrezi su pasivne, tako da je nemoguce apsolutno da zbog npr mreznog prikljucka radi ping a ne radi servis viseg nivoa, jer to ili radi ili ne radi, nema lapo/lapo
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...