Jump to content
IGNORED

Network problemi


Recommended Posts

da li moze neko da mi pomogne da spojim tp link adsl ruter sa tp link wireless ruterom? imam parametre za adsl ruter koje treba da podesim. u pitanju je orion adsl.
Koje modele rutera imaš? TP 8816 od Oriona?I koji wireless tp link?Treba ti samo još LAN kabal i da pratiš uputstvo, pa javi gde zapne. Edited by S.L.
Link to comment
  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • freakns

    38

  • Razzmatazz

    18

  • radisa

    18

  • TheBigFlegma

    12

Da li je bezicni tp link ruter i ADSL ruter? Ako jeste, onda ti obicni ruter ne treba nego samo taj WIFI. Svaki WIFI obicno ima i port za mrezni kabl, pa iskoristi za one kompove koje nemaju bezicnu vezu.
Koje modele rutera imaš? TP 8816 od Oriona?I koji wireless tp link?Treba ti samo još LAN kabal i da pratiš uputstvo, pa javi gde zapne.
tek sad sam se prikacio, uspeo sam relativno lako, samo mi je covek iz njihove podrske malo pomogao. wifi nije i adsl ruter, pa sam morao da ga spojim sa ovim kojeg sam dobio od oriona (jeste 8816). u sustini, bilo je potrebno da u isp umesto pppoa/pppoe izaberem bridge na adsl ruteru, a u bezicnom samo kroz quick setup, izaberem pppoe, i ubacim orion korisnicko ime i lozinku koju sam dobio. mislio sam da je procedura mnogo komplikovanija, posto su mi drugi namestali ranije.hvala vam.
Link to comment

Zovi Orion i kazi da ti treba wifi ruter. Sumnjam da ce ti naplatiti i nemas potrebe za bridzom :DTa kombinacija je malo zeznuta, jer moze da te zeza i obican i WIFI ruter kad ti ne radi net. Vidi sa njima da li mogu da ti daju bezicni ruter. Cak i da moras da doplatis, isplati se.HINT: zovi za nedelju dana i kazi im da ti ne radi ruter. Proveravace te preko telefona (ako nije upisano da imas 2 rutera jos bolje, pravi se lud dok te ne pitaju direktno), ti nemoj raditi nista sto ti kazu i ruter nece proraditi. Onda lepo "besan" trazis drugi ruter i to wifi ako je moguce jer imas laptop i to ti treba, a ti si dugogodisnji korisnik... sve u svemu trebalo bi da uspe :D

Link to comment

Oni svaki razgovor sa korisnikom upisuju u njegov "karton' u bazi gde svi mogu da vide sta si pricao sa operaterom, u prepricanoj formi. Tako da sigurno znaju da si zvao i sta si pitao, samo je pitanje sta je taj neko upisao.

Link to comment

Pretpostavljam da je garoviks potpisao ugovor skoro, tako da ce tesko ovim pristupom do besplatnog wifi rutera, a kako je cena iznajmljivanja nešto manje od 2500, ne vidim potrebu za tim.Trebalo bi da radi u ovoj varijanti,a ako ne bude radilo mogu i drugacije da se podese postojeca dva rutera

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...