Jump to content
IGNORED

Network problemi


Recommended Posts

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • freakns

    38

  • Razzmatazz

    18

  • radisa

    18

  • TheBigFlegma

    12

ne, nije nista od toga... sacu vam dati sliku :)networkt.jpgEDIT: da napomenem, postoji racunar sa ovom IP adresom, moze da se pinguje, postoji D hard disc i shareovan je

Edited by freakns
Link to comment

Stigoh kući, pa na moju omiljenu temu... Elem, jel' nekako proban admin share ($C, $D), ako je dozvoljen, naravno ? Tu nema problema sa stazom™, na lokalu...Drugo, da li se ti fantomski share-ovi, ili ovi admin share-ovi vide u computer managmment-> shares, kao na slici ?share.jpgI šta im je tu, ako se vide, upisano kao path ? (dvoklik na disk)

Edited by radisa
Link to comment

mislim da si omasio problematiku :)nije problem u pathu, nema teorije, jer se ne vidi ni printer koji je na jednom od racunara. znaci nema sanse da je fazon u tome kako se shareuju fajlovi...plus, da ponovim jos jednom. racunar koji je radio kako treba, promenjena mu je IP adresa i nista drugo, i sada ni on ne moze da se shareuje. sta, kako, zasto?! sta bi moglo da prouzrokuje taj problem, zna li neko? :)

Link to comment
mislim da si omasio problematiku :)nije problem u pathu, nema teorije, jer se ne vidi ni printer koji je na jednom od racunara. znaci nema sanse da je fazon u tome kako se shareuju fajlovi...plus, da ponovim jos jednom. racunar koji je radio kako treba, promenjena mu je IP adresa i nista drugo, i sada ni on ne moze da se shareuje. sta, kako, zasto?! sta bi moglo da prouzrokuje taj problem, zna li neko? :)
Znam da si to rekao, ali sam pomislio, ko zna, možda se i na njemu nešto pokarambasilo u međuvremenu...Uzgred, ako ništa, da te obavestim da sam pokušao da reprodukujem problem... Jedino, kad sam dobio poruku kao ti je bilo kad sam isključio servise SERVER i Computer Browser.... Tako da polagano odustajem i čekam da neko pametniji reši problem... Prosto mi je neverovatno da imaš i ping i remote, a nema share... Jedino još ovo sa servisima, ali mislim da si to već probao... A i promena adrese ne utiče na servise...
Link to comment
Znam da si to rekao, ali sam pomislio, ko zna, možda se i na njemu nešto pokarambasilo u međuvremenu...Uzgred, ako ništa, da te obavestim da sam pokušao da reprodukujem problem... Jedino, kad sam dobio poruku kao ti je bilo kad sam isključio servise SERVER i Computer Browser.... Tako da polagano odustajem i čekam da neko pametniji reši problem... Prosto mi je neverovatno da imaš i ping i remote, a nema share... Jedino još ovo sa servisima, ali mislim da si to već probao... A i promena adrese ne utiče na servise...
servise sam pregledavao oma, jedna od prvih stvari koju sam uradio. i jasno mi je da promena IP adrese ne utice ne na servise. tako da mi je prosto neverovatno da je problem u radnoj stanici jer ako ti na njoj ne promenis nista do IP adrese, kako je moguce da je radna stanica to sto je problematicno? plus, sve to moze da se odradi unutar LAN-a kada su izbaceni server i router iz komunikacije, svi sve vide, blablabla. znaci da je problem negde u komunikaciji server-router-radna stanica, ne u samoj radnoj stanici.opet, gledano s druge strane, ako prolazi ping, imam remote, kako je moguce da je problem router? mislim, da je do routera, jebavao bi ping oma. nekako mi ne ide da propusta ping na IP adresi a da na istoj IP adresi ne propusta servise viseg nivoa. i sta onda ostaje? jedino server. ali sta je to na serveru sto bi onemogucilo sam taj server da ubaci shareovani file u workgroup, a opet da moze da pinguje racunar, znaci ima komunikaciju sa njim.
Link to comment
i sta onda ostaje? jedino server. ali sta je to na serveru sto bi onemogucilo sam taj server da ubaci shareovani file u workgroup, a opet da moze da pinguje racunar, znaci ima komunikaciju sa njim.
Neki od servisa na Serveru ? Computer Browser ? Onaj jedan WS je imao negde ukeširan iz nekog razloga, ova dva ne... Kad si mu promenio adresu, i taj keš se izgubio... Mislim, moguće da sad već lupam, ali jedino problem može biti na serveru, a ništa drugo ne utiče na pokušaj šera, osim ovog... A da rade ping i remote... Koliko se sećam...
Link to comment

izgleda da je resen problem... tako su mi makar vesti stigle. kako je resen? promenjen je modem :blink: i odjednom sve proradila veza sa racunarom na kojem je stampac... e sada, ako meni neko objasni kako je ovo moguce, to bi bilo divno! :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...