Jump to content
IGNORED

Network problemi


Recommended Posts

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • freakns

    38

  • Razzmatazz

    18

  • radisa

    18

  • TheBigFlegma

    12

Pa na šta bi ličilo kad bi sad svako donosio štampač od kuće i instalirao ga de oće?
:)Ma mrežni štampač u firmi, magarac, kada mi je otvarao domenskog usera, je zaboravio da ga podesi... Kao i gomilu mrežni postavki, koje su mi potrebne za rad...I tako, sad ne mogu da ga podesim jer nemam ovlašćenja, a on je zauzet, jer ništa nije dobro isplanirano i sve se radilo na brzinu... A drugi admin je na godišnjem... @flegmaMa neko se od manangera igra neke strogoće, pa su ukinuli sva prava korisnicima... Najjače je ukidanje desnog klika u Win-u, običnim korisnicima... Developerima su ostavili, za sad...
Link to comment
:)Ma mrežni štampač u firmi, magarac, kada mi je otvarao domenskog usera, je zaboravio da ga podesi... Kao i gomilu mrežni postavki, koje su mi potrebne za rad...I tako, sad ne mogu da ga podesim jer nemam ovlašćenja, a on je zauzet, jer ništa nije dobro isplanirano i sve se radilo na brzinu... A drugi admin je na godišnjem... @flegmaMa neko se od manangera igra neke strogoće, pa su ukinuli sva prava korisnicima... Najjače je ukidanje desnog klika u Win-u, običnim korisnicima... Developerima su ostavili, za sad...
to treba da se odgovornost podeli. svako kontrolise svoj racunar, pa ko ga uzjebe, neka ga sam sebi popravlja. i ostaviti vam sva ovlascenja, samo na serveru blokirati izlaze na razne youtubove, facebooke, parapsihopatologije(:P) i slicno...
Koliko se vucarate po forumima umesto da radite, ja bi vam ukinuo i levi klik. :fashisto: :)
:Hail::lol: vaistinu vala!
Link to comment
to treba da se odgovornost podeli. svako kontrolise svoj racunar, pa ko ga uzjebe, neka ga sam sebi popravlja. i ostaviti vam sva ovlascenja, samo na serveru blokirati izlaze na razne youtubove, facebooke, parapsihopatologije(:P) i slicno...
Blokirali youtubove i facebooke...Ali su zaboravili dve najvažnije stvari... http://www.redtube.com/ i http://www.ninjacloak.com/...Amateri... Kad bi ja blokirao, na bi mogli ni da googlaju, a kamoli nešto drugo... :fashisto: Edited by radisa
Link to comment
Najjače je ukidanje desnog klika u Win-u, običnim korisnicima... Developerima su ostavili, za sad...
a sta su radili grdni sa desnim klikom :omislim, kako, zashto :oja znam da menadzmenti chesto pate od vishka inteligencije...(ti ovo sve ozbiljno? nije neki kalambur na vrucinu? :unsure:)
Link to comment
a sta su radili grdni sa desnim klikom :omislim, kako, zashto :oja znam da menadzmenti chesto pate od vishka inteligencije...(ti ovo sve ozbiljno? nije neki kalambur na vrucinu? :unsure:)
Ozbiljno... Sve mašine koje nisu developerske, u obradi ili serveri (znači, oko 2600 komaTa) imaju isključen desni klik, nemogućnost korišćenja lokalnog diska, isključen USB i još gomilu koještarija, koje kao korisnicima, kao, ne trebaju... Pa onda svaki korisnik piše zahtev, sa obrazloženjem, koje mu dodatne mogućnosti trebaju... I tako se niodčega, parvi gomila posla i problema... Svima...Jake™ odluke managmenta apropo sigurnosti... Do sad je valjda bilo sve nesigurno, pa je banka opstala 50 godina... Koliko ćemo tek sa ovakvim nivom sigurnosti da trajemo...
Link to comment
Ozbiljno... Sve mašine koje nisu developerske, u obradi ili serveri (znači, oko 2600 komaTa) imaju isključen desni klik, nemogućnost korišćenja lokalnog diska, isključen USB i još gomilu koještarija, koje kao korisnicima, kao, ne trebaju... Pa onda svaki korisnik piše zahtev, sa obrazloženjem, koje mu dodatne mogućnosti trebaju... I tako se niodčega, parvi gomila posla i problema... Svima...Jake odluke managmenta apropo sigurnosti... Do sad je valjda bilo sve nesigurno, pa je banka opstala 50 godina... Koliko ćemo tek sa ovakvim nivom sigurnosti da trajemo...
Ubijanje USB-a je vrlo pametna stvar. Kod nas to nije zabranjeno, pa svaki dan imamo rasprave sa nekim volom kome antivirus iz nekog razloga javlja da ima virus na flešu. S druge strane, zabrana desnog klika je užasna glupost.
Link to comment
...Jake odluke managmenta apropo sigurnosti... Do sad je valjda bilo sve nesigurno, pa je banka opstala 50 godina... Koliko ćemo tek sa ovakvim nivom sigurnosti da trajemo...
pa to je 1 takorekuc tradicija. s druge strane, zamisli naslov: desni klik upropastio banku :P
Link to comment
Ubijanje USB-a je vrlo pametna stvar. Kod nas to nije zabranjeno, pa svaki dan imamo rasprave sa nekim volom kome antivirus iz nekog razloga javlja da ima virus na flešu. S druge strane, zabrana desnog klika je užasna glupost.
Ma, za USB se slažemo... Stvarno... I zabrana da svako instalira šta mu "treba" je ok... Problem nastupa, kad nekome nešto stvarno treba, a nije dobio, pa čovek ne može da radi, dok jedan od one dvojice što imaju admin šifru, ne bude slobodan...Ali, zabrana upotrebe lokalnog diska, za upis fajlova, i desnog klika je, blago rečeno, glupost...
Link to comment
pa to je 1 takorekuc tradicija. s druge strane, zamisli naslov: desni klik upropastio banku :P
Pa, od kad su branioci desnog klika na vlasti, banka se približava dnu...Samo polako, i tu smo, kod tvog naslova, ubrzo...
Link to comment

OK, da se vratimo mom prvobitnom problemu :)e ovako, ovo javlja server kada pokusamo da disk radne stanice ubacimo u network places"The folder you entered does not appear to be valid. Please chose another." postavicu i sliku kasnije...takodje, jos jedna interesantna stvar. spominjao sam vam da racunar koji ima adresu !92.168.X.X moze da se ubaci kao deo network places. medjutim, nakon sto je adresa promenjena na 192.168.X.Y i nista drugo nije menjano, sada vise ni taj racunar ne moze da se ubaci da bude deo network places! ping i dalje funkcionise, ali promena IP adrese je zablokirala tu mogucnost. gde bi mogao biti problem?!?!?

Link to comment
OK, da se vratimo mom prvobitnom problemu :)e ovako, ovo javlja server kada pokusamo da disk radne stanice ubacimo u network places"The folder you entered does not appear to be valid. Please chose another." postavicu i sliku kasnije...takodje, jos jedna interesantna stvar. spominjao sam vam da racunar koji ima adresu !92.168.X.X moze da se ubaci kao deo network places. medjutim, nakon sto je adresa promenjena na 192.168.X.Y i nista drugo nije menjano, sada vise ni taj racunar ne moze da se ubaci da bude deo network places! ping i dalje funkcionise, ali promena IP adrese je zablokirala tu mogucnost. gde bi mogao biti problem?!?!?
Ta poruka je karakteristična ako ima razmak u imenu foldera... Jel' ima?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...