Jump to content
IGNORED

Network problemi


Recommended Posts

imam poprilicno cudan problem, pa bih zamolio ako neko ima neku ideju kako da se razresi :)elem, u cemu je stvar. unutar LAN mreze imam 3 racunara koji su povezani switchem. svi se vide medjusobno, svi izlaze na net, svi rade sve kako treba... izlaz van LAN-a im ide preko cisco 805 routera i telnetovog modema. takodje, svi ti racunari su u mogucnosti da vide druge racunare koji se nalaze iza routera u okviru istog workgroupa. medjutim, server(koji se nalazi iza routera) te svi ostali racunari koji su iza routera, ne mogu da vide dva od ta tri racunara. odnosno, server moze da pinguje racunare, moze da im pristupi putem remote desktopa, ali ako pokusam da ubacim diskove racunara u my network places(diskovi su shareovani), odnosno da dodam printer koji se nalazi na jednom od racunara, samo jedan od tri racunara moze da se ubaci dok mi kod druga dva i printer javlja gresku. pokusao sam reinstalaciju windowsa, nije uspelo, problem je i dalje prisutan. pokusao sam search opcijom da nadjem printer, ali server ga ne vidi(iako moze da pinguje racunar na kojem je printer)...da napomenem samo da je cela mreza funkcionisala sasvim normalno jedno vreme, medjutim nakon nevremena od pre 10ak dana, sve je pobrljavilo iako nikakve promene u setovanjima nisu izvrseneako nesto nisam dobro objasnio, pitajte, pojasnicu. bilo koji predlog je dobrodosao. hvala :)

Link to comment
  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • freakns

    38

  • Razzmatazz

    18

  • radisa

    18

  • TheBigFlegma

    12

Jesi siguran da niko nije čačkao po tom ruteru? Ili te jebe NetBios.
po routeru nisam ja nista cackao, znam da su bili likovi iz telekoma i nesto su drndali, ali u konfiguraciju nisu ulazili jer nemaju sifru... jedino da je nevreme sjebalo konfiguraciju rutera, sto mi je potpuno neverovatno :s ali cak i u tom slucaju, kakva bi promena na routera izrazila ovakav problem? ponavljam, tri racunara, jedan normalno prolazi, dva nece. znaci router propusta napolje jednu IP adresu, dve ne. opet, i da je to, ja mogu da pingujem racunare, samo ne mogu njihove shareovane foldere da ubacim u my network places niti da vidim printer koji je na racunaru koji ja mogu da pingujem.sto se tice NBT, ne znam kako bi on uticao. mislim, sistem je radio vec ovako, tako da su duplirana imena nemoguca. jedino sto moze da mi padne na pamet jeste da je server na neki nacin "upamtio" imena koja su bila u workgroupu, te su nasilno izbacena, pa sada kada hocu da ih opet ubacim, server dolazi u neki sukob zbog istog imena... ne znam koliko je ovo moguce, i ako jeste, kako ispraviti?videcu koju gresku javlja server kada pokusam da ubacim shareovane diskove u workgroup(zaboravih tacno, radio sam sa time u cetvrtak, a sada nisam ispred mreze, pa cekam da mi jave...)
Link to comment

Neverovatno je to da može da ih pinguje, ali ne može servis višeg nivoa, kao da je fw to blokirao ili kao da je promenjen netmask sa /16 na /24.

Link to comment
Neverovatno je to da može da ih pinguje, ali ne može servis višeg nivoa, kao da je fw to blokirao ili kao da je promenjen netmask sa /16 na /24.
to i mene buni! mislim, ako ga pinguje, uopste ne kapiram sta moze da ga blokira(plus, ne blokira sve racunare, vec 2 od 3)... jer prvobitno je bio problem i sa pingom, ali sam skinuo kaspersky, pa je oma sve videlo... sto se tice fw, nema ga. koliko ja znam ni cisco 805 u sebi nema fw. e sada, da mu je promenjena maska? pa bila je /24 sigurno, tako da na nju sigurno nije moglo biti promenjeno. mozda natrag na /16, ali to bi dalo vise IP adresa, tako da ne znam kako bi mu to zasmetalo :)
Link to comment
po routeru nisam ja nista cackao, znam da su bili likovi iz telekoma i nesto su drndali, ali u konfiguraciju nisu ulazili jer nemaju sifru... jedino da je nevreme sjebalo konfiguraciju rutera, sto mi je potpuno neverovatno :s ali cak i u tom slucaju, kakva bi promena na routera izrazila ovakav problem? ponavljam, tri racunara, jedan normalno prolazi, dva nece. znaci router propusta napolje jednu IP adresu, dve ne. opet, i da je to, ja mogu da pingujem racunare, samo ne mogu njihove shareovane foldere da ubacim u my network places niti da vidim printer koji je na racunaru koji ja mogu da pingujem.sto se tice NBT, ne znam kako bi on uticao. mislim, sistem je radio vec ovako, tako da su duplirana imena nemoguca. jedino sto moze da mi padne na pamet jeste da je server na neki nacin "upamtio" imena koja su bila u workgroupu, te su nasilno izbacena, pa sada kada hocu da ih opet ubacim, server dolazi u neki sukob zbog istog imena... ne znam koliko je ovo moguce, i ako jeste, kako ispraviti?videcu koju gresku javlja server kada pokusam da ubacim shareovane diskove u workgroup(zaboravih tacno, radio sam sa time u cetvrtak, a sada nisam ispred mreze, pa cekam da mi jave...)
Ne treba ti firewall na ciscu da bi te zajebavao. Dovoljno je da neka šugava access lista ima nizak broj i moš' ga duvaš. Koji je OS na mašinama? I lepo te pitao raz, tražiš ih po imenu ili po adresi?
Link to comment
Znam da je glupo pitanje, ali pinguješ ih po imenu ili po ip adresi?
po IP adresi. nisam ni pokusao ping po imenu.
Koji je OS na mašinama?
server je win 2003, masine su XP SP2
Link to comment

Probaj da uradiš mapiranje shareta onda u ip formi: \\192.168.0.5\shareddisk sa "net use...".Ako i to ne radi, onda ti je moguće neki servis ugašen, moguće nešto tipa RPC-a ili ako je domen, možda treba proveriti prava odnosno polisije.Ako radi, onda je problem sa imenima. Moguće da:- nije enejblovan netbios over tcp- treba proveriti dns (fixni vs dinamički), eventualno flush dns- možda postoji neki atavizam tipa \system32\drivers\etc\host fajla (jer time može da ispadne da je isto ime dodeljeno više ip adresa, pa reverse dns ne radi kako treba)- dhcp?

Edited by Razzmatazz
Link to comment
Probaj da uradiš mapiranje shareta onda u ip formi: \\192.168.0.5\shareddiskAko i to ne radi, onda ti je moguće neki servis ugašen, moguće nešto tipa RPC-a ili ako je domen, možda treba proveriti prava odnosno polisije.Ako radi, onda je problem sa imenima. Moguće da:- nije enejblovan netbios over tcp- treba proveriti dns (fixni vs dinamički), eventualno flush dns- možda postoji neki atavizam tipa \system32\drivers\etc\host fajla (jer time može da ispadne da je isto ime dodeljeno više ip adresa, pa reverse dns ne radi kako treba)- dhcp?
mapiranje sam radio upravo u toj formi \\192.168.x.x\shareddisk ;) i tu mi izbaci gresku koju cekam da mi jave tacno kako izgleda...ovo ispod napisano je sve vezano da je neki problem sa imenom, ali posto sam radio direktno sa IP adresama, ne vidim kako bi to bila smetnja :)
Link to comment
Do mojega. Da ti nije neko prčkao tu, pa podavio neke portove? 445 ili 139?
e to vec ne znam... a opet, posto nisam pored masina, ne mogu ovo da utvrdim :( ali znajuci ko je tamo, sumnjam da je bilo prevelikog prckanja(mada, niko ne ume da ujebe kao onaj koji pojma nema sta radi)...opet, jedna masina je bila na formatu i opet nije proradilo, tako da sumnjam da je do zagusenja portova... mada, moram reci, nova ideja, i like it :D samo ih sipajte :)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...