Jump to content
IGNORED

Network problemi


Recommended Posts

ja ne znam sta da mislim :( potpuno se suludo sve ponasa...kopka i mene... problem je samo sto sam ja u NS a network problem na ~300km od mene :D tako da ko zna sta sve moze biti... ja sam poslao neke od vasih predloga tamosnjem administratoru, pa cemo videti da li ce nesto moci da izmuva...sto se tice poslednjeg, nije isti hardware u masinama. cak ni priblizno... a mene prvo zanima da utvrdim samo da li je problem do networka, odnosno mreznih uredjaja(tj routera) ili je problem do samih computera(dal servera ili radne stanice). sve ostale komponente u mrezi su pasivne, tako da je nemoguce apsolutno da zbog npr mreznog prikljucka radi ping a ne radi servis viseg nivoa, jer to ili radi ili ne radi, nema lapo/lapo
Samo me zanima, kažeš da si 300 km od mesta događanja... Jel' neko probao remote desktop ka radnim stanicama, čisto da vidiš kakav je odgovor... Mislim, bilo bi suludo da remote d radi, a file shareing ne, ali ako to radi, onda je definitivno do postavki za shareing...Samo ideja... I siguran si da nema nekog fw na radnim stanicama ? Edited by radisa
Link to comment
  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • freakns

    38

  • Razzmatazz

    18

  • radisa

    18

  • TheBigFlegma

    12

Samo me zanima, kažeš da si 300 km od mesta događanja... Jel' neko probao remote desktop ka radnim stanicama, čisto da vidiš kakav je odgovor... Mislim, bilo bi suludo da remote d radi, a file shareing ne, ali ako to radi, onda je definitivno do postavki za shareing...Samo ideja... I siguran si da nema nekog fw na radnim stanicama ?
da, da, zar nisam napisao u prvom postu? :blink: e jesam blentav... dakle, radi remote desktop, to sam oma probao kada mi je ping proradio(sedim za racunarom X, remote desktop na server, odatle remote desktop na racunar Y, sve fercera). i nema fw na radnim stanicama. kao sto sam rekao, to mi je prvo palo na pamet kada su mi rekli za problem(prvobitni problem je bio, radne stanice vide sve van LAN-a, niko van LAN-a ne vidi radne stanice, tj ne moze da ih pinguje), pa kada su mi rekli da nema, onda sam otisao tamo i video da imaju svi racunari kaspersky(pored kojeg je sve ipak radilo kako treba dok nije doslo do kurslusa...) koji sam iskljucio i ping je proradio, ali nazalost nije proradio file sharing
Link to comment
da, da, zar nisam napisao u prvom postu? :blink: e jesam blentav... dakle, radi remote desktop, to sam oma probao kada mi je ping proradio(sedim za racunarom X, remote desktop na server, odatle remote desktop na racunar Y, sve fercera). i nema fw na radnim stanicama. kao sto sam rekao, to mi je prvo palo na pamet kada su mi rekli za problem(prvobitni problem je bio, radne stanice vide sve van LAN-a, niko van LAN-a ne vidi radne stanice, tj ne moze da ih pinguje), pa kada su mi rekli da nema, onda sam otisao tamo i video da imaju svi racunari kaspersky(pored kojeg je sve ipak radilo kako treba dok nije doslo do kurslusa...) koji sam iskljucio i ping je proradio, ali nazalost nije proradio file sharing
Izvini, sad tek vidim da si napisao u prvom postu... Posle instalacije novog Win-a, jel urađena jedna krajnje besmislena operacija: Control Panell, Networks, Network setup wizard, pa na dalje next do kraja ? Nekad file sharing neće da radi, ako se ovo ne odradi ...
Link to comment
Izvini, sad tek vidim da si napisao u prvom postu... Posle instalacije novog Win-a, jel urađena jedna krajnje besmislena operacija: Control Panell, Networks, Network setup wizard, pa na dalje next do kraja ? Nekad file sharing neće da radi, ako se ovo ne odradi ...
to ne bih znao da ti kazem, nisam ja reinstalirao win... ali svakako cu gledati da spomenem sutra u mailu, pa da odrade to ukoliko vec nisu :)
Link to comment

evo, stalno mi se isključuje status ikona, tj. na svake tri sekunde local area disconn, pa onda oper connected, i tako naizmence. naravno na net ne mogu da iziđem. proverio kod provajdera kažu signal je kul, znači ili je modem nešto shrso il sam fasovo neku viruščinu?ima li neko da pritekne u pomoć?

Link to comment
evo, stalno mi se isključuje status ikona, tj. na svake tri sekunde local area disconn, pa onda oper connected, i tako naizmence. naravno na net ne mogu da iziđem. proverio kod provajdera kažu signal je kul, znači ili je modem nešto shrso il sam fasovo neku viruščinu?ima li neko da pritekne u pomoć?
Ako sam dobro razumela, ti si na Dial up-u, kod provajdera je sve OK, a i tvoja telefonska linija radi, onda.. Imas li uslova da se nakratko kablom zakačiš na komšijski telefon, pa proveriš da li ti onda konekcija normalno funkcioniše?Ako da, onda ti je sjeban onaj klinac u pošti /tzv "parica"/, koji ti preko tvog broja omogucava koriscenje internet mreže.
Link to comment
evo, stalno mi se isključuje status ikona, tj. na svake tri sekunde local area disconn, pa onda oper connected, i tako naizmence. naravno na net ne mogu da iziđem. proverio kod provajdera kažu signal je kul, znači ili je modem nešto shrso il sam fasovo neku viruščinu?ima li neko da pritekne u pomoć?
Da li si probao da zameniš kabl od modema do kompjutera?
Link to comment
ne, u međuvremenu sam se vratio na kablovski ali evo šta mi se dešava. sa dajl apom je bilo milinka ali skupo jbga. hvala na pomoći, vinska.
da li si vezan preko UTP kabla na mreznu ili slucajno preko USB porta? kapiram da je preko mrezne kartice...ukoliko si vezan preko UTP-a, najverovatnije je da imas problem ili sa RJ-45 uticnicom na kraju kabla ili imas problem na samom mreznom ulazu(jedan o pinova ti je iskrivljen malo ili tako nesto). sa samim modemom si trebao dobiti dva kabla, jedan mrezni, drugi USB, pa pre nego krenes da trazis novi patch cord, aj pokusaj preko USB porta, cisto da vidis da li tako radi... ukoliko tako radi, znaces da je mehanicki problem na kontaktu. po samom problemu, ovo mi izgleda kao najverovatnija opcija, sumnjam da bi ti virus to radio ili da su modem/mrezna kartica sjebani... mada, windows je to, ko zna kakvi su sve virusi moguci :D
Link to comment
Jesu li tvoji gremlini otišli kod nekog drugog, ili te još zajebavaju ? :)
nemam pojma :( nisam dobio mail jos od ponedeljka... cini mi se da nas mail server jebe(normalno saljemo mailove, ali nista ne mozemo da primimo :blink: gremlini, dobro ti kazes...), a kolega koji odrzava mail server i ima sve sifre za pristup je nedostupan jer je na godisnjem :lol:
Link to comment
nemam pojma :( nisam dobio mail jos od ponedeljka... cini mi se da nas mail server jebe(normalno saljemo mailove, ali nista ne mozemo da primimo :blink: gremlini, dobro ti kazes...), a kolega koji odrzava mail server i ima sve sifre za pristup je nedostupan jer je na godisnjem :lol:
Vidim da ti je firma sjajno organizovana... Što bi više ljudi moglo da zna šifre... Ugroziće sigurnost... Nije nego...Kao kod mene, firma sa oko 3000 mašina, kompletno prebačena na domensku strukturu, a šifru za domenskog administratora imaju 2 čoveka... Od kojih je jedan na godišnjem... Onaj drugi radi 16 sati ,svaki dan... I nedostupan je za bilo šta prizemno... Tako da ne mogu da instaliram štampač već dve nedelje... :)Sjajna organizacija...
Link to comment
Vidim da ti je firma sjajno organizovana... Što bi više ljudi moglo da zna šifre... Ugroziće sigurnost... Nije nego...Kao kod mene, firma sa oko 3000 mašina, kompletno prebačena na domensku strukturu, a šifru za domenskog administratora imaju 2 čoveka... Od kojih je jedan na godišnjem... Onaj drugi radi 16 sati ,svaki dan... I nedostupan je za bilo šta prizemno... Tako da ne mogu da instaliram štampač već dve nedelje... :)Sjajna organizacija...
a nije ovde to fazon... u principu, mi smo izuzetno mala firma(8 zaposlenih) i svako ima deo posla u svom domenu(ja se recimo bavim najvise network IP kamerama i security sistemima), tako da niko ni ne zna da odrzava servere sem njega... tako da ovo nije fazon organizacije, ovo je problem tajminga :D
Link to comment
Vidim da ti je firma sjajno organizovana... Što bi više ljudi moglo da zna šifre... Ugroziće sigurnost... Nije nego...Kao kod mene, firma sa oko 3000 mašina, kompletno prebačena na domensku strukturu, a šifru za domenskog administratora imaju 2 čoveka... Od kojih je jedan na godišnjem... Onaj drugi radi 16 sati ,svaki dan... I nedostupan je za bilo šta prizemno... Tako da ne mogu da instaliram štampač već dve nedelje... :)Sjajna organizacija...
Samo domain admin može da instalira štampač? Gospode Bože....
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...