Jump to content
IGNORED

MotoGP


mjone

Recommended Posts

30 minutes ago, raPe said:

Ja sam se pre par sezona navukao na GP,... takođe ranije nisam bio veliki fan. Sad mi je nedelja bez motora promašaj.

Žao mi je što ne mogu nikako da pronađem nekog ljubimca kojeg bi izdvojio i  pratio, pa sam samo nemi promatrač. 

Odlična je kombinacija ko prati formulu i motore, svaki vikend spektakl!

Složio bi se da su komentatori sjajni, prepuni informacija i najveći krivci za moju zaintresovanost moto sportom.  

 

KomentatoR, bez i :) 

Džankić je, sa obzirom da je u priči sto godina poprilično neinformisan i ume baš da se izlupeta u prenosu, ne prepoznaje opštepoznate vozače i detalje, pravila, ispušta zvuke tipa brm brm kad krene trka i tako to... Znam malo više na tu temu, ali bolje da ćutim. Ercegu neko treba sličnog kalibra, ili barem približnog, tek bi onda bio spektakl. 

 

Ja po inerciji navijam za Rosijev tim, od vozača msm  da nekako najviše vučem na Breda Bindera, lud je kao struja. Ta ljubav je kulminirala posle prošle godine u Austriji kada je krenula kiša da pada i svi otišli u pit po gume za kišu ali ne i Brad Binder koji je nastavi osa gumama po suvom za kišu i uspeo da ne padne do kraja, bog :D A i gotivim KTM, zajebani su skroz i mnogo su uradili za jako kratko vreme od kada su u šampionatu, tj od 2017.

 

Edit: HaveFun, ta Markezova preagresivnost je još jedan od razloga što ga mnogi ili evo ja ne volim. 2019 je na trci u Argentini bukvalno oborio 3 ,4 vozača i vozio kao sumanut i isto se sa samog začelja dovukao do drugog ili trećeg mesta ne sećam se, i umesto da stane, pao je i krenulo je pakao sa povredama...

 

Evo pomenute trke po kiši mada se ne vidi najbolji momenat kada svi skreću u pit a BB piči pravo :D

 

 

Edited by Mil@n
  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, Mil@n said:

 

 

 

Edit: HaveFun, ta Markezova preagresivnost je još jedan od razloga što ga mnogi ili evo ja ne volim. 2019 je na trci u Argentini bukvalno oborio 3 ,4 vozača i vozio kao sumanut i isto se sa samog začelja dovukao do drugog ili trećeg mesta ne sećam se, i umesto da stane, pao je i krenulo je pakao sa povredama...


Eeeeeeeeee to je ta trka na koju sam mislio
Da, nakon toga je usao u povrede i nije ga bilo.

Meni je kao gotivan Quartararo (mozda zbog toga kako mu izgleda ime kad se napise :D ), a i Bestija i Banjaja.

Link to comment

Kvartararo je lud vozač, mislim da bi na boljem motoru bio duplo bolji. Yamaha je užasna trenutno a do nedavno je važila za najbolji tj najkompletniji motor na gridu. Muči se sa maks brzinom, jednsotavno ne može da obiđe nikoga, videlo se to lepo juče, a i tako je izgledalo Rosijevih 50 poslednjih trka, jednsotavno ne može motor i to je to + im se mnogo troši zadnja guma od kad su prešli na Michelin od kada i počinju njihovi problemi.

Edited by Mil@n
Link to comment
  • 3 weeks later...

Bah, jedna od dosadnijih trka. Neverovatno da su Bagnaia i Quartararo na pocetku trke bili brzi od ostalih po pola sekunde po krugu.

 

S druge strane nisam verovao svom pashi, koji je manijak za motore, koji je tvrdio odmah posle Markove povrede, da vise nikad nece biti ono sto je bio, bas zbog prirode povrede, njegovog nacina voznje i same tezine motora. Slobodnim okom se vidi da nema vise onih obaranja motora u krivinama, kad i laktom i kolenom riba povrsinu staze, gde je inace sticao prednost na rivale, bez obzira na snagu motora.

 

Btw, Suzuki mnogo oscilira od trke do trke, raduje me Aprilia, ali nedostaju standardniji Binder, zaboravljeni Viñales, Dovizioso i prevashodno Jorge Martin, od koga sam dosta ocekivao, da bi imali potpuni spektakl. Ovako ce se Quartararo lako prosetati do nove titule, zasluzeno naravno.

Link to comment

Huh, huh, pa nisam baš siguran da će se prošetati, Pako je apsolutno izdominirao kraj prošle sezone, i očigledno, a i po sopstvenim rečima, povratio je tu formu i osećaj na motoru. 

 

Trka jeste bila dosadna, ali barem je bilo peglanje za 3. mesto, ako ništa drugo. Klasična moto 2 trka :D

 

Što se tiče Markeza, moram da priznam da mi je drago da tavori, a i biću još zadovoljniji ako završi karijeru na 8 titula jer karma je kurva, a on je imao par izleta u neke stvari koje nisu bile baš korektne tokom njegove karijere, zaključno sa ovim konstantnim praćenjem drugih vozača u toku kvalifikacija. Sa druge strane, njegove oscilacije ove sezone sigurno imaju veze i sa potpuno novim modelom motora za ovu godinu gde je mnogo veći oslonac na zadnjem točku, što do sada nije bio slučaj i to sigurno iziskuje promene u načinu vožnje i dodatnu adaptaciju.

 

Što se tiče ostalih koje si spomenuo, bukvalno malopre dok u pozadini slušam motoe prenos razmišljam kako tog čoveka u toku cele sezone nisu sekund stavili u kadar, stvarno sramota. Ajde što je on jako loš, ali što je manje više podjednako loš Morbideli koji je pre samo dve godine bio 2. u šampionatu govori samo koliko je yamaha loša trenutno i koliko je Kvartararo dobar vozač. Siguran sam, jedini koji po vozačkim kapacitetima može da parira Markezu. Meni je Binder možda i omiljeni vozač postao, ali nažalost, nema kontinuitet, i onda pobeda po kiši je bila više posledica hrabrosti i rizika no vožnje. Vinjales je prsao čovek potpuno, opet je imao napad posle Portugala u kome je iznapuašvao sve redom, manje više rekao da je motor sranje i da on neće da menja svoj stil blabla. Poprilično sam siguran da će taj čovek sve teže da dolazi do ugovora, njemu nešto u glavi fali pre svega. Martin je pao 4 od 6 trka ove godine, i on je imao paklen kraj prošle godine, ali eto, ništa nije sigurno u motogp, zato je toliko i  zanimljivo. :)

 

Inače, kupio sam karte za Austriju :cool:

 

Do sada sam posetio Brno, Asen i Muđelo.

Edited by Mil@n
Link to comment

Suzuki napusta MotoGP na kraju sezone iako imaju ugovor do 2026, sutra je konferencija za stampu. Sranje, umesto da su privukli Kawasaki, Triumph i BMW, odlazi veliko ime.

Link to comment
On 1.5.2022. at 16:00, Lancia said:

Jepse :)

 

Ja bukvalno ne verujem šta sam čuo.

 

Podsetimo, Suzuki je 2020. imao šampionski motor. Ne razumem ovo. 

 

Link to comment
43 minutes ago, Mil@n said:

 

Ja bukvalno ne verujem šta sam čuo.

 

Podsetimo, Suzuki je 2020. imao šampionski motor. Ne razumem ovo. 

 

Al si me kvotovao :rolleyes:

  • Haha 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Aaaaa Beštijaaaaa

Isprovocirao Banjajinu grešku

 

 

Aaauuu ladno izleteo dok pišem auuuu

2 greške

Pa psihički ga ubio Beštija

Edited by Have_Fun
Link to comment
  • 2 weeks later...
On 11.4.2022. at 16:54, James Marshall said:

A što moraš da se posereš na gledaoce F1? Gledam ja i jedno i drugo, volim čitati šta god ko ima da napiše, eno čovjek na košarkaškoj temi objavljuje vijesti, sam na stranici, i nije mu mrsko. I hvala mu na tome, vidim nešto što bih propustio jer ne čitam B92 i slično, on se iscima pa to prenese i sortira. I opet, hvala mu na tome.

Nemam ništa protiv da smatraš da je F1 sranje ali ne moraš to ovim "ja gledam super stvari i prosvijetljen sa  a većina foruma gleda sranja, koji sam ja car" tonom. I nije ti prvi put.

 

Nisam video ovaj post... Pa šta sam se posrao, što sam rekao da ne verujem da ono sranje od f1 ima sto postova na dan? Pa stojim iza toga. Sve to proizlazi iz žala što je motogp nemerljivo zanimljiviji, msm, mečka je prvak koliko, 7 godina za redom? Motogp nikad zanimljiviji u svojoj istoriji, a nema sa kime da se prebaci o tome, barem na forumu... Dakle to, a ne koji sam ja car. Ne sećam se da sam nešto vređao, ili spuštao, a i valjda imam pravo da mislim da je sranje sport u kome od 10 timova dva su očevi kupili sinovima da se sigraju, a u pitanju je sport magnitude kao što je F1, mislim na popularnost. Meni je to nekako paradoksalno al vidim kad zavirim tamo da ljudi i dalje doživljavaju F1 kao vrhunski spektakl, što je naravno sasvim legit, ali dozvolite i onda meni moje mišljenje kao i da ga iskažem kako želim. :)

 

On topic, ludačke kvalifikacije danas. Pol je uzeo Fabio Di Gianantonio, a što je najjače imam ga na fantaziju, i to samo jer sam hteo da žrtvujem jednog vozača da bi prešao na Ducatti tim, i samo je on mogao da se kupi za milion i po :laugh: Da spektakl bude veći, 2. i 3. mesto su Bezeki i Marini iz Rosijevog tima, prvih 5 mesta pet Dukatija.

 

Ono što je takođe jako važno, Markez objavio da pauzira posle Muđela na novu operaciju kako bi bio spreman za 2023... 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...