Jump to content
IGNORED

MotoGP


mjone

Recommended Posts

Nema ga bolje zabave od motogp i veće radosti no kad počne sezona. :wub:

 

Dobar početak. Žal za padom Banjaje, voleo bih da ode do titule, ali biće zajebano. Stradao i Martin ni kriv ni dužan. Užasan početak sezone za Dukati, ni Miler nije izgurao trku.

Yamaha sramotno loša, prosto je neverovatno da ne mogu da se izbore sa maximalnom brzinom bukvalno minimum 3 godine. Katar je staza gde yamahe imaju 10 pobeda u poslednjih ne znam koliko, a juče 1 Kvartararo koji je opak vozač i šampion nije mogao da prismrdi vrhu.

 

Najveće iznenađenje je svakako KTM koji je imao očajnu prošlu sezonu (posle pretprošle iz bajke), i Brad Binder - koji mi polako izrasta u jednog od omiljenih vozača.

 

Jako je zanimljivo pratiti Markeza ove godine. Nezamislio je bilo pre povrede da se bori za 5o mesto, uvek očekuješ da samo proleti ispred svih u par krivina ali mu je i dalje haos u glavi verovatno + strah+ kalkulacija da uzme bodove + novi motor za 2022. 


Dovija u kadru nismo videli, praktično nijednom. 

 

Za dve nedelje Indonezija.

Edited by Mil@n
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sjajna trka...

 

Drago mi je jako zbog Aleša, uspeo je praktično sam da dogura Apriliju do prve pobede, čovek je tamo od 2017 i već godinama je konstantan sa dobrim rezultatima. Za one koji manje prate, Aprilija na prvom mestu je do pre par godina bila naučna fantastika, kao i praktično bilo koji privatni tim. No za razliku od Formule 1, dorna je pametno ujednačila snage na gridu. Izneću samo fantastičan podatak a to je da je u prve tri trke na podijumu 9 različitih ljudi. Ne znam da li se to ikada desilo u istoriji, ali svakako govori o ujednačenosti i  zanimljivosti u borbi za titulu koji vodi ko? Aleš Espargaro na Apriliji. Mladi bi rekli - lol.

 

I on i Martin su vozili perverzno dobro, svaka čast obojici. Bilo je lepo videti ih kako se grle na kraju i skaču. Uopšte, Aleš se izgrlio sa ostalima sa podijuma kao i sa svim članovima njihovih timova. Još jedan od razloga zašto je motogp najbolji sport na planeti, međusobno poštovanje, solidarnost između timova. 

 

Drago mi je i zbog Rinsa iza koga je šugav period sa previše padova i neuspeha za vozača kao što je on i to na Suzukiju koji je prošle godine čak i proglašavan za najbolji motor na gridu.

 

Banjaja se dovukao nekako do pete pozicijie što je sjajno sa obzirom odakle je krenuo.

Yamaha, šta reći, plač majke božije. Kvartararo se dovukao do osmog mesta, Morbideliju rikno motor, Binder 18i, a Doviciozo poslednji sa 45 sekundi kašnjenja... Sramota je blaga reč.

 

Moj čovek - Bred Binder 6. :heart: 

Miler takođe raspada.

 

Neka nova vremena u motogp, privatnici, da prostite, jebu fabrike i to na suvo™. Biće sezona ludački dobra.

  • +1 1
Link to comment

Iskreno, ne piše mi se na temi da pričam sam sa sobom, bitno da ono sranje od F1 ima 100 postova svaki dan :D

 

Svakako fantastična trka, i malo je reći, super zanimljiv šampionat. 

 

Život je lepši uz Mogotp, ali bukvalno. 

Link to comment

A što moraš da se posereš na gledaoce F1? Gledam ja i jedno i drugo, volim čitati šta god ko ima da napiše, eno čovjek na košarkaškoj temi objavljuje vijesti, sam na stranici, i nije mu mrsko. I hvala mu na tome, vidim nešto što bih propustio jer ne čitam B92 i slično, on se iscima pa to prenese i sortira. I opet, hvala mu na tome.

Nemam ništa protiv da smatraš da je F1 sranje ali ne moraš to ovim "ja gledam super stvari i prosvijetljen sa  a većina foruma gleda sranja, koji sam ja car" tonom. I nije ti prvi put.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Mil@n said:

Iskreno, ne piše mi se na temi da pričam sam sa sobom, bitno da ono sranje od F1 ima 100 postova svaki dan :D

 

Svakako fantastična trka, i malo je reći, super zanimljiv šampionat. 

 

Život je lepši uz Mogotp, ali bukvalno. 


Pa.. mogao bi da pises, citali bi ljudi :D

Ortak prati vec duze vreme, isao je na oprostaj Rosija u Valensiju, burazer poceo da prati pre sezonu ili dve, pa su mene nalozili da pocnem od ove, ali jos nisam ukopcao ko je ko, ko je fabricki motor ko nije i zasto je dodjavola Markez juce bio onoliko brzi od ostalih :S

Lik im je bukvalno na startu dao prednost, a onda obilazio kao cunjeve.. da se vozilo jos par krugova bio bi na podijumu o.O

Link to comment

@Have_Fun

A jebeš to kad se niko ne oglašava, bilo bi mi zanimljivije da razmenim po koju sa nekim ko prati ili iole prati, a ovako samo da frulam, nešto mi se ne da :) Prošla trka isto ludilo - niko reč nije napisao pa sam kontao da nema od diskusije ništa :)

 

Pratio je @Lancia ali je prestao kada mu je Lorenco otišao u penziju. 

 

Do 2015. nisam pogledao sekund trka u životu, bukvalno sekund i pitao sam se koje budale to uopšte gledaju... Onda je nastalo sranje Markez Rozi, a i 2 ortaka su krenuli da prate u toku sezone i mesecima pričali u viber grupi o tome a ja ih napušavao da smaraju i da odu na private.. Pošto su Markez i Rosi pred poslednju trku u Valensiji izlazili iz frižidera, napravio se popriličan hype pa sam odgledao poslednju trku. Dočekao sam kraj otvorenih usta, i bukvalno nisam mogao da dočekam sledeću sezonu, tu verovatno velike zasluge idu komentatoru Ercegu koji je stvarno veliki profesionalac i hodajuća enciklopedija motogp-a, a i ume da napravi spektakl od trke. Neverovatna droga ,neverovatan sport, neverovatni ljudi + sam počeo da pratim kad je možda i najjači lineup bio u istoriji (Rosi, Markez i Lorenco, a samo ću reći da je Lorenco trofejniji vozač od Rosija od kada je došao u Yamahu i toliko u njemu a ti verovatno nisi ni čuo za njega...). 

 

Sada  mi je motogp bez konkurencije najzanimljiviji i najbolji sport i kao što rekoh, bukvalno neizostavna životna komponenta. Gde god da sam, i šta god radim, ako postoji uslova i ako već nisam kući, naći ću način da pogledam trku, barem na EON-u na telefonu, npr na planinarenju milion puta :)

 

Već sledeće godine smo bili u Brnu (kampovali na t ribini 3 dana, neopisiva zajebancija), pa onda Muđelo, pa sam ih onda jedva naterao da odemo u Assen gde smo odgledali jednu od najboljih trka u istoriji. Sad baš razmišljam da rezervišem karte za Austriju, 230e prevoz noćenje trka, što nije strašno+ se gleda subota i nedelja.

 

Bitno je da ukopčaš ko je ko jer su svi vozači po defaultu ekstremno kompetitivni i svi oni imaju svoj istorijat i rivalstva iz slabijih kategorija (moto 3, pa moto 2, odakle se uglavnom ide u motogp). Markez je ubica od vozača, čovek koji je nenormalno i neverovatno brz ali je pred dve godine vezao nekoliko povreda tačnije vratio se na motor pre nego je zalečio prvu da bi odmah pao i pogoršao je, pa su se pojavili problemi sa očima i od tada kreće mučenje, propustio je celu 2019. sezonu. Do tada je vozio tako da je izgledalo da bukvalno niko ne može da ga pobedi. Desilo se par puta da mu neko otme pobedu u poslednjem krugu / krivini (Doviciozo to uspeo 4 puta, što je po meni uspeh vredan barem pola titule :) ), ali je toliko bio dominantan da je bukvalno ubio svu neizvesnost u šampionatu. 

 

Već je imao trke u kojima ih sve izgazi sa poslednjeg mesta, pa i pobedi. Ovde mu je to bilo lakše jer je na ovoj stazi do pre dve godine pobedio svaki put kada je vozio... A kada poslednji put nije pobedio naravno, pao je... Dakle, njegov teren. Zanimljivo je da je na 8 titula ukupno (kad se sabere moto 2, 3, GP), a Rossi ima 9. Iskreno bih voleo da na tome ostane kao kosmička pravda za to što se te 2015 umešao u borbu za titulu ali to je posebna priča koja traje i dan danas u smislu šta se tu zapravo desilo i šta je istina. Rosi je optužio Markeza da je usporavao Rosija jer je bio van borbe za titulu a na račun toga da Lorenzo osvoji titulu. Činjenica je da je Markez vozio tada kao nikad pre, poigravao se sa Rosijem, a i telemetrija je pokazal da su mu krugovi užasno varirali, kao i mesta kočenja itd, no kao što rekoh, to je tema za sebe, kraj 2015. sezone.

 

Fabrike su ti Honda, Yamaha, Dukati, Aprilia, Suzuki i KTM. Privatni timovi su svi ostali koji kupuju motore od fabrike. Do pre par godina fabrički motori su bili neuporedivo dominantniji i kada privatni tim pobedi, to je bilo osmo svetsko čudo. Plus su fabrički timovi uvek vozili motore "a specifikacije", a fabrički godinu dana starije modele i nisu dobijali nove delove i unapređenja koja su ekspresno dolazila u fabričke timove. I to se sada promenilo pošto je npr od 8 dukatija na gridu (nikad nijedna fabrika nije imala više motora na gridu samo je jedan 2021. model i da bude smešnije, to je motor Enee Bastijaninija koji ima 2 pobede u 4. trke... Možeš onda da zamisliš kako se osećaju fabrički vozači (Miller i Bagnaia, još jedan aspekat moto gp rivaliteta, prvo se peglaju sa svojim iz tima, pa sa ostalima sa istim motorima itd) kada ih privatnici peglaju... Realno je dosta do motora i podešavanja u motogp, jer ako motor nema snagu i brzinu, teško je biti konkruentan. Dorna (motogp organizacija) je pametno menjala pravila i ujednačavala ih što je dovelo do toga da ove godine imamo 9 različitih ljudi na podijumu u prve tri trke, što je bilo bukvalno nezamislivo do pre par godina, kao i da posle 4 trke prvi na tabeli bude privatnik i to Gresini Rejsing, kao i aprilija da bude na trećem mestu, to je jednostavno do nedavno bilo nemoguće. Stanje se  menja od trke do trke, različite staze odgovaraju različitim timovima što dovodi do drugačijeg rasporeda snaga na svakoj stazi, što sam sport trenutno pa i poslednjih 4, 5 godina čini neverovatno zanimljivim.

 

Gledaj kad god možeš i moto3 jer su trke takve da je praktično na svakoj po 6, 7 vozača uvek u poslednjem krugu u borbi za pobedu, nekad manje naravno, ali je uvek peglanje i suepr zanimljivo, sa druge strane, moto2 je ubedljivo najdosadniji, i tu će dorna morati nešto da smisli da to promeni. 

 


 

 

 

 

Edited by Mil@n
  • +1 2
Link to comment

Ja sam se pre par sezona navukao na GP,... takođe ranije nisam bio veliki fan. Sad mi je nedelja bez motora promašaj.

Žao mi je što ne mogu nikako da pronađem nekog ljubimca kojeg bi izdvojio i  pratio, pa sam samo nemi promatrač. 

Odlična je kombinacija ko prati formulu i motore, svaki vikend spektakl!

Složio bi se da su komentatori sjajni, prepuni informacija i najveći krivci za moju zaintresovanost moto sportom.  

Link to comment

@Mil@n
Da, ovaj pocetak sezone je haos.. od 12 mesta na podijumu u prve 4 trke, 10 razlicitih vozaca je bilo :)

Bilo mi je drago za Apriliu iako nemam pojma ko su i sta su i kakvi su im vozaci. Ali, istorija je istorija :)

Gledao sam ranije po jednu, dve trke godisnje, ali neobavezno tako da se ni ne secam trka.. i kao.. nisam gotivio Markeza, jer ne mozes da ga gotivis ako si fan Rosija :D a svi vole Rosija :D
Secam se imena nekih vozaca, ali samo toga, ne i njihovih uspeha.
npr. za Lorenca sam cuo, ali nisam imao pojma za podatak koji si napisao :D

 

Secam se i da je pre neku sezonu, Mir bio prvak a da je valjda imao jednu ili ni jednu pobedu u sampionatu :D

 

Za Markeza sam video podatak da je redovno drao na ovoj stazi, ali ono sto je juce radio je bilo suludo.
Iskreno sam se plasio da ce se skucati. Preagresivan je bio, ali je dobro proslo.

Secam se neke trke (ili se bar nadam da se dobro secam toga :D ) gde je takodje nizao vozace iz kruga u krug, bio tu negde oko 3. mesta i par krugova pred kraj ipak izleteo sa staze.


 

Edited by Have_Fun
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...