Jump to content
IGNORED

Diskus hernia - i generalno stomak/ledja


Vasilij Zajcev

Recommended Posts

meni je pre 15 godina jedan doktor fizikalne medicine preporucio plivanje zbog problema sa ledjima, ali samo ledjno i prsno. rekao mi je da ne gubim vreme sa kraulom sto se mojih ledja tice. od tada kraul plivam samo dve duzine bazena, cisto da ga ne zaborim.  

Link to comment
  • Replies 341
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Vasilij Zajcev

    42

  • wall

    29

  • Tihajeza

    22

  • gagilija

    22

meni plivanje prija. na žalost, plivam samo kad sam kod svoje druge kuce, nikad u beogradu.

međutim, i to što uspem da ulovim mi puno znači jer pretežno sedim za kompjuterom.

bolovi u leđima prođu za dan-dva.

Link to comment

ne znam brate, ja imam i stil :lolol: ali mi je plivanje ekstra neprijatno, bash za ledja. ali volim! svejedno :)

Zato što si džavo.

Mislim, svakako se možeš preterati™ ali ako slušaš šta ti telo govori teško da se provrediš. :)

Naravno može i da te napucaju u glavu sa dh u vratu pa nosiš kragnu nedelju dana i onda odeš opet i opet te napucaju. <_<

Link to comment

Valjda svako ko preporuci plivanje podrazumeva plivanje sa elementarnim poznavanjem pravilnog; a to sto verovatno mnogi ljudi ne umeju da plivaju valjano, je druga stvar - mnogi ljudi idu na bazen da se razonode, ispricaju i slicno, te to ne treba biti pravi uzorak.

 

Ja vec dve godine plivam vise kraul a manje prsno zbog vrata; vikendom sam okej sa prsnim ali radnim danima, posle toliko sedenja na poslu za kompom, mi ne prija zbog polozaja glave u prsnom - umem da dobijem i neku cudnu glavobolju u tom slucaju (da mi ~pulsira spoj glave i vrata) te onda radnim danima plivam prsno manje, tipa pola kruga na dva kruga kraula. Ledjno praktikujem kada nema mnogo ljudi u nasoj liniji, te retko.

To rekreativno a redovno plivanje (preko 15 godina redovno) na mene i te kako deluje i odrzava me zivom, takodje mnogo pomaze za praznjenje od stresa/nezadovoljstva/umora (sto je u mom slucaju uvek deo uzroka kocenja), i znam jos mnogo ljudi koji cak i manje/krace plivaju pa opet vide promenu na duze staze, tako da ga ne treba nikako odbaciti kao nekorisnu varijantu. Mislim pre svega na lakse slucajeve problema sa ledjima i vratom, za one kompleksnije sigurno nije dovoljno.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Losom tehnikom jedino neces povrediti zglobove. Ali zato hoces rame divljim kraulom, koljena losim radom nogu kod prsnog, vrat bilo kojom tehnikom ako ne potapas glavu...Naravno ne ako preplivas 300 metara mjesecno.

Link to comment

Losom tehnikom jedino neces povrediti zglobove. Ali zato hoces rame divljim kraulom, koljena losim radom nogu kod prsnog, vrat bilo kojom tehnikom ako ne potapas glavu...Naravno ne ako preplivas 300 metara mjesecno.

Da li je po tebi losa tehnika == nepravilno plivanje, ili..? Jer mislim ovaj deo "vrat bilo kojom tehnikom ako ne potapas glavu" - ne postoji tehnika koja je takva, to je u startu nepravilno plivanje koje naravno skodi telu.

Ili ja ne znam terminologiju :blush:

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

sta god radio mimo joge je super i pozeljno, ali u jogi je drugacija vrsta misicnog naprezanja. to mogu reci nakon visegodisnjeg iskustva jer radim kao joga i pilates instruktor, 

Svi instruktori joge koje sam sreo u Beogradu rade manje vise jedno te isto, osim jednog koji tvrdi da je vezbe modifikovao da bi sebi pomogao. Rekao mi je da je trenirao neku borilacku vestinu i da je gadno povredio donji deo ledja, jedno vreme uopste nije mogao da se krece. Sa vremenom i sa tim vezbama koje je modifikovao uspeo je da se skroz opravi. Doduse, ne bavi se vise borilackim vestima jer ne sme.

 

Posto je u par navrata zamenio instruktorku kod koje sam ja isao ja sam prosao kroz te njegove casove joge i tu se zaista samo i iskljucivo rade vezbe za donji deo ledja, i to uglavnom istezanje. Cuo sam da radi u fitnes centru koji je u ulazu u hotel Tasmajdan, na drugom spratu. Koliko se secam, oni imaju termine joge samo pre podne od 9:30-10:30. Ako neko ima problema sa ledjima i hoce na jogu samo zbog toga nazovite taj fitness centrar i ako kazu da se instruktor zove Vladan, to je on. 

Edited by ObiW
Link to comment

Svi instruktori joge koje sam sreo u Beogradu rade manje vise jedno te isto, osim jednog koji tvrdi da je vezbe modifikovao da bi sebi pomogao. Rekao mi je da je trenirao neku borilacku vestinu i da je gadno povredio donji deo ledja, jedno vreme uopste nije mogao da se krece. Sa vremenom i sa tim vezbama koje je modifikovao, uspeo je da se skroz opravi. Doduse, ne bavi se vise borilackim vestima jer ne sme.

 

Posto je u par navrata zamenio instruktorku kod koje sam ja isao, ja sam prosao kroz te njegove casove joge i tu se zaista samo i iskljucivo rade vezbe za donji deo ledja, i to uglavnom istezanje. Cuo sam da radi u fitnes centru koji je u ulazu u hotel Tasmajdan, na drugom spratu. Koliko se secam, oni imaju termine joge samo pre podne od 9:30-10:30. Ako neko ima problema sa ledjima i hoce na jogu samo zbog toga nazovite i ako kazu da se instruktor zove Vladan, to je on. 

 

pa dobro, zavisi gde si isao, ja mislim da nas ima vise koji modifikujemo, kombinujemo i vodimo racuna o svakom vezbacu ponaosob. vecina radi tako sto uopste ni ne gleda u vezbace vec izvodi svoj performans,a kamoli da se proseta i iskoriguje,  pa ko sta uradi - uradio je. velika je greska joga instruktora sto ne uvode vezbe za jacanje stomaka, jer vecini rekreativaca su jako slabi, a vrlo potrebni. vladan je zbog aikidoa imao trostruku LDH i sad je to ok. za njegov oporavak su zasluzni braca iz skoplja koji lece melemima. joga je dosla kasnije kao nadgradnja. sve znam iz prve ruke, jer vladan i ja  smo jako dobri prijatelji i saradnici i upravo nas je to "spojilo". razmene iskustva, tehnika, kombinacija itd....  i sama sam prosla kroz  nesto slicno,doduse mnogo manjeg intenziteta,  i vrlo dobro znam o cemu pricam. i to daje totalno drugu percepciju vezbanja, instruktaze i odabira modifikacije ili iskljucivanja odredjenih vezbi ili asana. plus sto ja koristim i tehnike iz pilatesa.  joga polozaji se moraju adaptirati prema vezbacu, a ne vezbac prema njima.

Edited by gagilija
Link to comment
  • 7 months later...
Evo sta je meni predlozila jedna doktorica

i to mi je toliko pomoglo da nemogu da vam opisem.

 

Kupite u apoteci Magenzijum hlorid 

(to je so koja se dobija iz morske vode)

i destilovanu vodu. Prilicno je jeftino.

 

Ide 30g Magnezijum hlorida na 100ml destilovane vode.

 

So sipate u destilovanu vodu i promijesate 

dok se so ne otopi u vodi.

 

Onda to sipate u jednu pumpicu kojom mozete da prskate ledja.

 

Prskate ujutro i navece.

Meni je jako jako pomogo.

Potpuno mi nestanu bolovi i ako se vrate

ja samo naprskam i vec prvi put 70% bola nestane.

Nisu svima iskustva ovakva.

Nekima mnogo manje pomaze nego meni.

 

Taj magenzijum valjda pomogne misicima koji drze kicmu.

Postanu jaci i elasticniji pa valjda vrate prsljene na mjesto i

drze ih da se ponovo ne napravi problem.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...